Liga Mistrzów. Bezbramkowy remis Manchesteru z Dynamem. Łukasz Teodorczyk znów w przerwie [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 15 marca 2016
  • KONIEC

Także tego. życie płynie, czas ucieka, a 98 minut spędzonych nad tym meczem nie oddalibyśmy za żadne skarby świata i nie zamienilibyśmy na żadne inne. Może to żart, a może nie, interpretujcie jak chcecie. Bramek nie było, strzałów niewiele, okazji co kot napłakał, za to kontuzji - zatrzęsienie. Druga połowa zresztą lepsza od pierwszej, a my jesteśmy z tych, co uważają, że mecz jest zawsze do połowy pełny. Eeee, no mniejsza z tym, Manchester napracował się w pierwszym meczu (3:1) i teraz mógł wziąć wolne, co też uczynił. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 4

Koniec meczu! Manchester City - Dynamo Kijów 0:0.

To powinna być bramka! Jakowienko w zamieszaniu podbramkowym doszedł do pozycji strzeleckiej i uderzył na bramkę z około czterech metrów, ale znakomicie interweniował Hart!

Rzut wolny dla Dynama, z którego nic nie wynika i cztery minuty w prezencie dla nas od arbitra.

• 89. min.

Sterling ładnie minął Chaczeridiego przy końcowej linii boiska zagrywając piłkę między jego nogami, ale potem dośrodkował wprost w ręce Szowkowskiego. Mamy kolejną przerwę w grze bo jakiegoś urazu nabawił się Chaczeridi, który potrzebuje pomocy medycznej. Chyba nie będzie mógł kontynuować gry, a trener Dynama wykorzystał już wszystkie zmiany więc możliwe, że jego drużyna będzie kończyć mecz w dziesiątkę.

• 87. min.

Zabaleta harcuje na przedpolu, towarzyszy mu Aguero, ale nic za bardzo z tego nie wynika, tymczasem Torres ogrywa dwóch obrońców PSV, o przepraszam, znów się zagapiliśmy na ten drugi mecz. Ajjj, no i podziałało, wjechało chłopakom na ambicję, bo oto świetne podanie do Jarmolenki, który odgrywa piętką do tyłu we wspaniałym zlatanim stylu, Bujalski uderza, Hart broni.

• 83. min.

Sterling próbuje się pokazać po wejściu na boisko. Piłkę na prawą flankę dostał Clichy. Francuski piłkarz wypuścił sobie piłkę, chcąc obiec rywala, ale obrońca był cwańszy i wygrał ten pojedynek. Francuz stracił piłkę i wracając do defensywy faulował rywala. Obyło się bez kartki.

• 79. min.

Ostatnia zmiana w drużynie City i zarazem pierwsza niewymuszona niefortunnymi okolicznościami - Silva schodzi, wchodzi Sterling.

• 78. min.

Błyskawiczny kontratak City. Navas dostał piłkę na prawe skrzydło i zagrał ją na kilkadziesiąt metrów do wbiegającego pod pole karne rywali Aguero. Argentyńczyk zdołał opanować futbolówkę, ale dopadło do niego dwóch rywali. Aguero popisał się jednak kapitalnym zwodem, odwrócił się z piłką zagrywając ją sobie piętą, ale potem za mocno dogrywał do Navasa i nic z tej akcji nie wyszło.

• 76. min.

Za mocne dośrodkowanie Jarmolenki, potem City atakuje, Szowkowski broni, potem Aguero na spalonym, zaczynamy ostatni kwadrans spotkania, a powiadają, że City lubi strzelać w końcówkach.

• 72. min.

Szybka wymiana piłki graczy City. Z prawej strony przed pole karne piłkę wyłożył Navas. Żaden z obrońców Dynama nie zdołał jej wybić więc dopadł do niej Toure. Iworyjczyk uderzył mocno bez przyjęcia, ale w sam środek bramki.

• 69. min.

Także ten. No a co tam u Was? Zimno, prawda? Niby połowa marca, a temperatura wciąż oscyluje koło pięciu stopni, faul Mangali na Jarmolence, najgorsze są takie przedwiosenne, przenikliwe chłody, sztab medyczny idzie do Jarmolenki, w dodatku jak znienacka zacznie padać śnieg, City przy piłce, to już w ogóle, no ale nie na darmo, Dynamo rozgrywa przez obrońców, mówią, że w marcu jak w garcu.

• 65. min.

I już ostatnia zmiana w drużynie Dynama. Boisko opuszcza Harmasz, a w jego miejsce wchodzi Sidorczuk.

• 64. min.

Ajjj! I celny strzał Dynamo! Rozkeciło się! Szybka akcja gości, bląd Clichy'ego i bum! Strzał Jarmolenki w Harta!.

• 63. min.

Druga zmiana w drużynie z Kijowa. Boisko opuszcza Husiew, a w jego miejsce wchodzi Jakowienko.

• 62. min.

Strata piłki wybitej natychmiast na aut była zdecydowanie najciekawszym wydarzeniem ostatnich kilku minut, a nie przepraszamy, bo oto proszę Państwa... słuuupek! Prawdziwy słupek! Zdobył go Jesus Navas po podaniu Yaya Toure.

• 59. min.

Wreszcie jakaś składna akcja City. Cilva zagrał do Toure, a ten natychmiast oddał piłkę Aguero. Argentyńczyk uderzył w stronę dalszego słupka, ale nie trafił w bramkę.

• 57. min.

Z zazdrością spozieramy na drugi telewizor, na którym Atletico własnie prawie straciło gola, tymczasem u nas też była akcja prawie podbramkowa, okrążenie City, potem jeszcze jedna napaść, piękna szarża Aguero zatrzymana przez Garmasza, za co Garmasz dostaje żółta kartkę.

• 54. min.

Dragović ucierpiał w starciu z Aguero. Piłkarz Dynama potrzebuje pomocy medycznej, ale chyba nie podzieli losu Kompanego i Otamendiego. Wygląda na to, że za chwilę wróci do gry.

• 52. min.

Rzut wolny dla City, które nie śpieszy się z jego egzekucją, przy piłce aż trzech piłkarzy, w końcu strzela, to znaczy dośrodkowuje Toure, a Mangala jest na spalonym. Mecz toczy się dalej swoim spokojnym rytmem, jak pełne słońca dni wakacyjne, jak życie na dziewiętnastowiecznej angielskiej prowincji w powieściach Jane Austen, jak pory roku Vivaldiego...

• 49. min.

Piłkarze City wymienili kilka szybkich podań i tym sposobem zgubili krycie rywali. Toure wpadł z piłką w pole karne i wyłożył ją przed szesnastkę. Jego koledzy do strzału nie doszli, ale piłkarze Dynama o mało nie wpakowali piłki do własnej bramki. Na posterunku był jednak Szowkowski.

Zaczynamy druga połowę, niestety już bez Łukasza Teodorczyka, zmienił go Derlis Gonzalez.

• PRZERWA

Do przerwy 0:0 i ciężko powiedzieć coś dobrego o pierwszej połowie tego meczu bo była rozczarowująca. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie nawet klarownej okazji do zdobycia bramki. W składzie Dynama od początku na szpicy gra Łukasz Teodorczyk, Polak zdołał oddać jeden strzał, ale nie mógł nim zaskoczyć Harta. Zmartwieni mogą być kibice City, bo kontuzje wyeliminowały z gry Kompanego i Otamendiego.

• 45. min. + 3

Kończymy pierwszą połowę! Uff!

• 45. min.

Kolejna kontuzja, a przynajmniej rozcieranie uda, tym razem ucierpiał Garmasz. City podejmuje się jeszcze jakiegoś ataku, ale podanie Silvy do Aguero bardzo nieudane. Dynamo przejmuje piłkę i po raz sto pięćdziesiąty zaczyna dokładnie takie samo rozegranie, które jak zwykle kończy się kontrą City, a ta, jak zwykle, jakąś niecelnością - tym razem niecelnym podaniem Fernandinho do Silvy. Sędzia dolicza trzy minuty.

• 41. min.

Wysoka piłka w pole karne City. Walczył o nią Teodorczyk z dwoma obrońcami gospodarzy i przez moment wydawało się, że już ją opanował i będzie mógł oddać strzał, ale nic z tych rzeczy. Piłka została wybita poza pole karne, ale dopadł do niej jeszcze Veloso. Uderzył mocno po ziemi, ale jego strzał został zablokowany.

• 39. min.

Złe podanie do Jarmolenki, ale nic straconego, bo stracona jest piłka Manchesteru - więc Dynamo zabiera się z zza darmo zdobytą piłką i oddaje ją Hartowi. Trochę fruwających piłek w środku pola, po czym jedną z nich zgarnia w końcu Aguero i pędzi w ogólnym kierunku bramki, po czym chybia ze strzałem. Dynamo znów ostrożnie konstruuje swój atak od tyłu, przypominając nam złote lata kadry Jerzego Engela, ale zdecydowanie dłużej, niż tamta kadra, utrzymuje się przy piłce, cóż z tego, skoro City przejmuje kiedy mu się w końcu chce i pędzi z szybką kontrakcją.

• 34. min.

Navas dostał piłkę na prawą flankę po czym szybko dośrodkował pole karne rywali. Tam był Aguero, ale Argentyńczyk był dobrze pilnowany i nie zdołał opanować piłki. Kontratak Dynama. Dośrodkowanie w pole karne, do piłki skacze Tedorczyk, ale Polaka uprzedził Hart.

• 32. min.

O, David Silva. Nie zauważyliśmy go wcześniej, więc pozdrawiamy serdecznie jego niecelne dośrodkowanie, tymczasem realizator pokazuje nam Harta robiącego burę Yaya Toure. Gdy wtem! Kontra Dynama, Teodorczyk przy piłce, przy Teodorczyku (i piłce) Zabaleta, wszystko kończy się źle.

• 30. min.

Składna akcja Dynama Kijów. Piłkę w pole karne dostał Łukasz Teodorczyk. Polak był dobrze pilnowany przez obrońcę City, ale zdołał oddać strzał na bramkę. Uderzył celnie, ale za słabo by zaskoczyć bramkarza.

• 29. min.

Demichelis faulował biednego Bujalskiego, a tak ładnie szło Dynamu w nieco wolnym, ale miłym dla oka ataku. Będzie rzut wolny, ładne dośrodkowanie Hart wyrzuca się do przodu, piąstkuje, jeszcze próbuje coś zadziałać Veloso, a Hart wybija piłkę w plecy zawodnika Dynama.

• 26. min.

Silva do spółki z Aguero rozmontowali defensywę rywali na lewej flance. Zabrakło jednak wsparcia partnerów, wiec Argentyńczyk wycofał piłkę do Toure. Iworyjczyk zepsuł akcję, bo zagrywał niedokładnie i piłkę przejął Jarmołenko.

• 23. min.

Nie będzie dużej przesady, jak powiemy, że w tym meczu więcej jest stania i cierpienia, niż grania. Co za pech gospodarzy! Teraz z boiska musi zejść Otamendi, zmienia go Demichelis, no Łukasz, jak nie teraz, to kiedy?

• 22. min.

Antunes ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Aguero. Piłkarz Dynama ściął rywala równo z trawą.

• 20. min.

Otamendi ciągle kuleje, Dynamo przejmuje piłkę i chce za wszelką cenę udowodnić, że podając po ziemi jest w stanie przemierzyć całe boisko, jak nie przymierzając, Barcelona w najlepszych czasach i... udowadnia! kończy nawet dośrodkowaniem w pole karne, gdzie na spalonym znajduje się sam Łukasz Teodorczyk.

• 18. min.

Ładna wymiana piłki przez trójkę Aguero-Silva-Clichy. Wszystko w okolicy pola karnego rywali. Wreszcie Argentyńczyk wrzucił piłkę na głowę wbiegającego pod bramkę Zabalety, a ten odgrywał jeszcze w stronę dalszego słupka, ale obrońcy Dynama zdołali wyekspediować futbolówkę poza pole karne. Po chwili sędzia ukarał żółtą kartką Otamendiego.

• 14. min.

Dynamo chciało zaimponować nam tzw. "ładną gra piłką", ale po trzech podaniach (ładnych, skądinąd), nadziało się na kontrę City, a kontra skończyła się, gdy Otamendi nadział się na Bujalskiego i vice versa. Teraz obaj lezą na murawie i cierpią. Po chwili Otamendi wstaje z wahaniem i schodzi z boiska, Bujalski nie chce być gorszy, czekamy na rozwój wypadków, Demichelis się rozgrzewa.

• 12. min.

Rzut rożny dla City. Niezłe dośrodkowanie, ale piłkę wybijają obrońcy z Kijowa. Za polem karnym dopada jeszcze do niej Navas, który decyduje się na strzał z woleja, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

• 10. min.

Bardzo ładna, składna akcja Dynama (a może to było City? Ta drużyna w niebieskim, w każdym razie), ale obrona City (albo Dynama) zgrabnie interweniowała. Dynamo próbuję więc teraz wrzutek z dystansu, ale niezbyt dokładnych, a City przebić się z kontrą. Równie dobrze, może być tez na odwrót. (No dobra, koniec żartów z kolorów). (Na ten wpis)

• 8. min.

Dynamo rozgrywa swoją akcję z wykorzystaniem bramkarza. Na trybunach gwizdy. Piłka wreszcie wędruje na połowę City. Jarmołenko przemieścił się z nią pod pole karne rywali. Próbował jeszcze minąć obrońcę City zwodem, ale nic z tego.

• 6. min.

Kompany się wykopyrtnął, bez kontaktu z rywalem i teraz siedzi z marsową miną na boisku, co mimo naszego nonszalanckiego tonu, jest oczywiście bardzo smutne. Belg musi zejść z boiska - zmienia go Mangala. Przykra sprawa.

• 4. min.

Piłkarze Dynama próbowali sforsować defensywę rywali atakiem prawą flanką, a po chwili lewą, ale w obu przypadkach dobrze interweniowali obrońcy City.

• 2. min.

Obie drużyny grają na niebiesko.

PS. to prawda.

Znaczy City gra na błękitno, a Dynamo też na błękitno. City tak bardziej jak mroźny, prztykany cirrusami, wyż przed południem w styczniu, a Dynamo bardziej jak pogodny, inkrustowany cummulusami, wyż po dwunastej w maju. "Samobój więcej niż pewny" - powiedział właśnie redaktor Szadkowski przechodząc obok z tragarzami.

• 1. min.

Gramy!

• Liga Mistrzów. Teodorczyk nie pomógł Dynamu Kijów

Liga Mistrzów. Teodorczyk nie pomógł Dynamu Kijów

Manchester City wygrał w Kijowie z Dynamem 3:1 w meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Całą pierwszą połowę w ekipie gospodarzy rozegrał Łukasz Teodorczyk. W drugim środowym spotkaniu PSV Eindhoven zremisował u siebie z Atletico Madryt 0:0.

• Jeśli nie możecie oglądać meczu, to nadal możecie śledzić przebieg wydarzeń dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa i strasznie fajna. I mamy nadzieję, że odporna na śnieg mrozy.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Manchester City wygrał w Kijowie z Dynamem 3:1 w meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i w komfortowej sytuacji przystępuje do rewanżu. Łukasz Teodorczyk ponownie znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz z Anglikami. W Kijowie Polak nie zachwycił, był aktywny, dwukrotnie próbował strzału zza pola karnego, ale żaden z nich nie zmusił Harta do interwencji i po 45. minutach zszedł z boiska. Może tym razem Teodorczykowi pójdzie lepiej?