Finał Ligi Mistrzów, czyli Juventus - Barcelona Z Czuba i na żywo [RELACJA]

• sobota, 06 czerwca 2015
  • KONIEC

Nie było sensacji, nie było niespodzianki, były jednak emocje. Najlepsza, bezsprzecznie, drużyna w Europie sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny w Europie, pokonując w finale drużynę bardzo dzielną i dzielnie odgryzającą się, ale jednak słabszą. A Barcelonę, strzelającą bramki po kontrach przyjmujemy jako znak nowych, lepszych czasów, dziękując państwu za udział w relacji, roniąc łzę nad płaczącym Pirlem, oddając szacunek zwyciężonym i podziwiając zasłużenie zwycięskich. Dobranoc!

• 90. min. + 7

Jeszcze jedna kontra Barcelony. Wydawało się, że Pedro z Neymarem zgubią piłkę, ale nie, Neymar wychodzi sam na sam z Buffonem i płaskim strzałem nie daje mu szans. Koniec meczu.

BARCELONA WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW!

• GOOOOOOL

90. min. + 7

1:3! Neymar!

• 90. min. + 5

Zwija się faulowany przez Bonucciego Alves, ale wolny jest dla Juventusu, nic z niego nie wynika, poza kontrą dla Barcelony.

• 90. min. + 6

Jeszcze zmiana w Barcelonie. Suarez utykając schodzi z boiska. Wchodzi Pedro.

• 90. min. + 4

Rzut rożny dla Barcelony, Neymarowi się z nim, rzecz jasna, nie śpieszy, rozgrywa króciutko, Messi walczy z trzema rywalami, Barcelona utrzymuje się przy piłce, Lichsteiner fauluje Suarezie, będzie rzut wolny, a jeszcze wcześniej zmiana.

• 90. min. + 3

Świetna wrzutka w pole karne Barcelony, Tevez próbuje odwracać się z piłką, ale zostaje zablokowany. Błyskawiczna kontra Barcelony, piłka trafia do Neymara, który jednak daje się zablokować. Będzie rzut rożny dla Barcelony.

• 90. min. + 2

Aaaaj! Juventus pomknął z (ostatnią?) akcją, ładnie oskrzydlił, ładne podanie do Teveza, ale Tevez uderza w sam srodek, czyli w samego Ter Stegena, który łapie, klęka, pada i chroni piłkę w swych opiekuńczych ramionach.

Druga zmiana w Barcelonie. Za Rakiticia wchodzi Mathieu.

• 90. min. + 1

Messi przejmuje piłkę, biegnie z kontrą, na chwilę odgrywa, znów dostaje piłkę, ale wyprzedza go desperackim wślizgiem Bonucci, który wybija piłkę za siebie. I za Messiego.

Sędzia dolicza pięć minut.

Pirlo dośrodkowuje z rzutu rożnego, obrońcy wybijają. Jeszcze jedna miękka wrzutka, ale Rakitić przejmuje piłkę. I wybija.

Marchisio uderza, Ter Stegen wybija na róg!

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Juventusie. Za kontuzjowanego Evrę wchodzi Coman.

• 88. min.

Bardzo dużo zamieszania, Juventus przed szansą na wyrównanie, ale pogubili, przestraszyli się wszyscy, Ter Stegen broni, po chwili Juve znów atakuje, Evra pada, bez kontaktu z przeciwnikiem, kontuzjowany, chwilę leży, ale w końcu wstaje.

• 86. min.

Suarez po starciu z Bonuccim pada na ziemię i nie chce wstać. Powtórka pokazuje, że Suarez krzywdę zrobił sobie sam. Suarez uznaje, że skoro sam zrobił, to sam może wyleczyć i w końcu wstaje.

• 85. min.

Druga zmiana w Juventusie, Fernando Llorente zmienia Alvaro Moratę.

• 83. min.

Miękkie dośrodkowanie Lichtsteinera, Pogba i Pique skaczą do piłki, ale nie sięga żaden z nich. Dani Alves się rozpędza, ale Pogba pędzi za nim. Po dwudziestu metrach z wiszącym na plecach Francuzem Brazylijczyk w końcu się poddaje i przewraca.

• 82. min.

Evra fauluje Messiego, jest rzut wolny dla Barcelony, Xabi ładnie, Suarez skłąda się do strzału, Barcelona ostrzeliwuje bramkę Buffona, świetna piłka do Pique (od Rakiticia!) i fantastyczna obrona Buffona.

• 80. min.

Pierwsza zmiana w Juventusie. Za Vidala wchodzi Pereyra.

• 79. min.

Rzut rożny dla Juventusu. Pirlo dośrodkowuje na dalszy słupek, obrońcy Barcelony dochodzą do wniosku, że z tak ostrego kąta nikt nie będzie przecież strzelał. Strzela Pogba. Mocno, ale tuż nad poprzeczką.

• 78. min.

Pierwsza zmiana w Barcelonie. Za Iniestę wchodzi Xavi.

• 77. min.

Rzut wolny dla Barcelony, Messi z Neymarem przy piłce, jeszcze Alba się miesza, ceregiele z murem, w końcu strzela Messi, bezpośrednio na bramkę, mocno, ale niecelnie.

• 75. min.

Rzut rożny dla Juventusu. Pirlo dośrodkowuje, piłka leci w światło bramki, ter Stegen jednak szczęśliwie przerzuca nad poprzeczką. Jeszcze jedna wrzutka, ale tym razem obrońcy pewnie wybijają. I Barcelona rusza z kontrą. Kiedy robiło się już bardzo groźnie, jej piłkarze tracą piłkę tuż przed polem karnym. Neymar zaraz ją odzyskuje, ale Barzagli fauluje go bez litości. Sędzia chyba aż nie wierzy w to, co się stało, bo nie pokazuje Włochowi żółtej kartki.

• 74. min.

Znowu strata Juve, błyskawiczna kontra Barcelony, ale tym razem świetna interwencja Evry przerywa bramkostrzelne zamiary Katalończyków,

• 74. min.

Barcelona cały czas naciera. Messi kapitalnym zwodem ogrywa obrońcę, potem oddaje piłkę, która trafia do Alvesa. Dośrodkowanie zostaje zablokowane, piłka wychodzi na rzut rożny. Rakitić dośrodkowuje, ale obrońcy pewnie wybijają piłkę.

• 73. min.

Niemaaagooola! Najpier beznadziejny rzut wolny Pirlo, potem beznadziejna strata Juventusu, potem dobre podanie Alby przy nieogarnięciu obrońców Juve, Neymar nadbiega z głową, strzela, ale zdaniem sędziego nadbiega też z ręką (czołem nabija dłoń), więc gola nie ma.

• 70. min.

Suarez próbuje zabrać piłkę Bonucciemu, ale jego atak jest spóźniony. Mocno spóźniony. Sędzia pokazuje napastnikowi Barcelony żółtą kartkę.

• 68. min.

Szybka kontra Barcelony, Messi biegnie sam, bardzo długo sam, uderza, Buffon bohatersko broni, ale wybija przed siebie, a jak wybija, to do piłki dopada Suarez i robi, co trzeba.

• GOOOOOOL

68. min.

1:2! Suarez!

• 68. min.

Podanie w pole karne do Pogby, ten przepycha się z Danim Alvesem, piłkarze Juventusu domagają się karnego. Nie dostają. I chyba słusznie, powtórki pokazują, że obaj postanowili pouprawiać zapasy.

• 65. min.

Kibice Juventusu gwiżdżą, piłkarze Barcelony starają się, Juventus przejmuje piłkę, gra przez środek, obrońcy Barcelony zdążają się ustawić, Evra ich omija, wrzuca w pole karne, przerzuca, Vidal chce zamykać, ale mu się nie udaje, ale Juventus jeszcze w grze.

• 65. min.

I jeszcze jedna dobra akcja Juventusu. Rozpędzony Evra zgrywa z lewego skrzydła przed pole karne. Pogba przyjmuje piłkę, odwraca się i natychmiast uderza. Ter Stegen łapie piłkę.

• 64. min.

Błyskawiczny, piękny zwrot Iniesty, podanie do Suareza, Lichsteiner nie sięga, ale Buffon rzuca się żarliwie, żarłocznie, dzielnie, przykrywa piłkę całym ciałem i już Juventus mknie z akcją.

• 63. min.

Znów świetna akcja Juventusu. Ładne rozegranie, obrońcy wyglądają na kompletnie skołowanych. Morata podaje przed pole karne do niepilnowanego Teveza, który uderza. Na szczęście dla Barcelony, nad bramką.

• 61. min.

Długa wrzutka Iniesty do Messiego, ale ten nie dociera, w ogóle zrobiło się więcej przestrzeni, więcej długich podań, więcej powietrza na boisku, Buffon wybija pod nogi rywali, Rakitić uprzedza Pogbę, ale odzyskuje Vidal, Rakitić odzyskuje, Evra zatrzymuje Messiego.

• 60. min.

Kapitalne podanie Pirlo do Pogby, ten jednak daje się wyrzucić za daleko od bramki. Czeka na Evrę, krótko rozgrywa, ale jego podanie przed pole karne do Pirlo przecinają obrońcy. I Barcelona natychmiast kontruje. Błyskawiczne rozegranie, Iniesta miękko podaje nad głowami obrońców, Messi pędzi za piłką, ale jej nie sięga. Łapie Buffon.

• 58. min.

Juventus zmusza Barcelonę do faulów, mnożą się więc rzuty wolne, jeden jest nawet ardo groźny, świetne dośrodkowanie Pirlo, Morata wygrywa pojedynek główkowy z Pique, ale nie trafia do bramki, a na stadionie w Berlinie robi się bardzo, bardzo głośno.

• 55. min.

Przepiękna akcja Juventusu. Marchisio podaje piętą do Lichtsteinera, który zgrywa w pole karne. Tevez uderza z pierwszej piłki, ter Stegen odbija piłkę prosto pod nogi Moraty, który pakuje piłkę do siatki.

• GOOOOOOL

55. min.

1:1! Morata!

• 54. min.

Szybka akcja Barcelony, Messi nie opanowuje piłki, towarzyszy mu uparcie Bonucci, ale Barcelona utrzymuje się przy piłce, zwalnia, zmienia strony, podaje, pzyspiesza i w ogóle robi, co jej się żywnie podoba. Rakitić w końcu podaje do Neymara, który ślizga się i oddaje, lecz tylko na chwilę, piłkę Juventusowi, w końcu Juve przejmuje na dłużej, Vidal do Moraty, ten przy linii, radzi sobie z Mascherano, ale musi uznać wyższość Alby.

• 51. min.

Fantastyczna akcja Barcelony. Messi zbiega z lewego skrzydła, wymienia podania z Neymarem, potem z Suarezem, obrońcy się przed nim rozstępują, Buffon się spina... Messi uderza, ale piłka leci nad poprzeczką.

• 49. min.

Kontra Barcelony, pięciu na trzech, tych trzech, za przeproszeniem, ostro spękanych, spękany, na szczęście dla Juventusu, nie jest Buffon, który broni strzał Suareza. Jeszcze korner i znów atakuje Barcelona i jeszcze raz Suarez, tym razem niecelnie, choć groźnie.

• 47. min.

Rzut wolny dla Juventusu. Pirlo miękko dośrodkowuje, ale Pique wybija na rzut rożny. Pirlo dośrodkowuje raz jeszcze, ale tym razem wybija Busquets.

Gramy.

• PRZERWA

Szybko strzelona bramka ustawiła mecz pierwszą połowę, szybko zdobyta żółta kartka ustawiła Vidala, Barcelona ma wszystko pod kontrolą, Juventus czasem szaleńczo kontruje, ale kontry te kończą się strzałami na wiwat. Barcelona mogła prowadzić wyżej, ale nie prowadzi, Juventus mógłby się odgryźć, ale się nie odgryzł, więc jeszcze wszystko przed nami w drugiej połowie, na którą zapraszamy.

• 45. min.

Vidal przyjmuje piłkę przed polem karnym i natychmiast uderza. Obrońcy blokują, ale piłka spada pod nogi Marchisio. Ten również uderza. Mocno, ale w środek bramki. Ten Stegen pewnie broni. A zaraz potem Messi przypomina sobie, że jest Messim, przyjmuje piłkę przed polem karnym, ogrywa Evrę, ucieka Pogbie, ale tuż przed linią końcową zostaje zablokowany przez Bonucciego. Sędzia kończy pierwszą połowę.

• 44. min.

Barcelona kontroluje przebieg gry w środku pola w sposób tyleż hipnotyzujący, co usypiający, po wielu, wielu podaniach, Juventus przejmue to od Messiego do Rakiticia, zatrudnia Buffona, który bardzo niefrasobliwie podaje piłkę do obrońcy, gdy wtem w polu karnym zjawia się Leo Messi, chwila paniki, ale Juventus tym razem ma szczęście.

• 41. min.

Szybka akcja Juventusu, ale Pogba zostaje powstrzymany. Piłka trafia do Messiego, Pogba wraca za gwiazdą Barcelony i ostro fauluje. Sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

• 41. min.

Suarez dostaje piłkę, lekce sobie waży trzech, czterech obrońców Juventusu, uderza, pilka mija słupek o centymetry. Chwilę później Lichsteiner traci piłkę, uderza Neymar, broni Buffon, jeszcze będzie rzut rożny, ale Juventus oddala zagrożenie i wychodzi z kontrą.

• 38. min.

Obrońcy Juventusu powstrzymują w polu karnym Suareza, piłka trafia do Pirlo, który podaje idealnie pod nogi Messiego. Ten jednak nie chce prezentu i oddaje piłkę graczom Juventusu.

• 37. min.

Awanturka! Cały Juventus na sędziego, po tym jak Neymar faulował Lichsteinera, robi się gorąco, piłka dla Juventusu, Pogba jest przed polem karnym, pociągany za koszulkę przez Albę, gwizdek sędziego jednak milczy, robi się więc jeszcze bardziej nerwowo, ale już Barcelona jest w posiadaniu piłki.

• 35. min.

Rzut rożny dla Juventusu. Pirlo krótko rozgrywa, piłka trafia przed pole karne do Marchisio, który miękko dośrodkowuje prosto w ręce ter Stegena. A zaraz potem Alba traci piłkę zaatakowany przez Pogbę, ale ponownie ter Stegen łapie piłkę. Piłkarze Juventusu domagają się przy tej okazji karnego, ale sędzia nie daje się przekonać.

• 34. min.

Strzał Alby zablokowany, ale wyrzut Juventusu na kontrę zupełnie bez sensu, więc Barcelona natychmiast przejmuje piłkę i znów wraca do konstruowania ataku, Juventus odbiera i ostrożnie idzie pod bramkę Barcelony, Morata podaje do Evry, ten mija pierwszego obrońcę, ale następni już blokują jego strzał.

• 31. min.

Rzut wolny dla Barcelony. Miękkie dośrodkowanie w pole karne, Buffon pewnie łapie piłkę. Szybko wznawia akcję, ale Barcelona równie szybko przerywa. Juventus przedziera się pod pole karne Barcelony, ale tylko po to, żeby stracić piłkę. Barcelona zaczyna rozgrywać. Nie spieszy jej się.

• 29. min.

Alba nie dociera do piłki, Juventus nieco chaotycznie, górnymi piłkami, chce wyjść z kontrą, ale ma za mało ludzi z przodu, a Alba poprawia się, tym razem dociera tam gdzie trzeba i dusi akcję Juventusu w zarodku.

• 27. min.

Kapitalne podanie do Nayemara, ten zgrywa w pole karne. Szybka wymiana podań, piłka znów trafia do Neymara, który miękko dośrodkowuje. Evra wybija piłkę głową prosto pod nogi, tak jest, Neymara. Ten z trzecim razem już nie dośrodkowuje, tylko strzela. Ale za słabo, Buffon pewnie łapie piłkę.

• 24. min.

Whoaaaa! Błąd Barcelony w obronie, piłka trafia pod nogi Marchisio, który potężnie uderza z dystansu, minimalnie niecelnie.

• 24. min.

Znów groźnie w polu karnym Barcelony. Ładne przyjęcie Pogby przed polem karnym, natychmiastowe zagranie w pole karne do Moraty, który uderza. Ale za słabo. I za bardzo nie w bramkę.

• 22. min.

Messi nie do końca zakumał, o co chodziło w błyskotliwym pomyśle Neymara, ale Juventus nie do końca zakumał, o co chodzi w dobrej kontrze, więc długaśna piłka do Teveza padła łupem Gerarda Pique. Juventus próbuje teraz spokojnie, Tevez ma piłkę, chce dośrodkowywać z lewej strony, ale prześrodkowuje i przerzuca całe pole karne Barcelony.

• 21. min.

Dani Alves zakłada Vidalowi siatkę. Vidal go podcina, a potem jeszcze popycha. Naprawdę wygląda na to, jakby pomocnik Juventusu miał tego meczu już dość i koniecznie chciał wylecieć z boiska. I jest na najlepszej drodze.

• 20. min.

Znów kontra Juventusu, trochę nonszalancko, trochę szaleńczo przez środek, ale już Morata posyła na skrzydło do Pogby, Pogba sunie na bramkę i wtedy Mascherano wykłada się pięknie, heroicznie i czyści mu piłkę spod nóg.

• 19. min.

Juventus wreszcie opuścił własną połowę. Pogba podaje do Moraty na lewe skrzydło, ten od razu w pole karne do Teveza. Ale tak naprawdę do Mascherano. Jeszcze chwilę Juventus utrzymuje się przy piłce, ale Pirlo zostaje skutecznie powstrzymany.

• 17. min.

Rakitić wrzuca z rogu, a raczej podaje do nabiegającego spokojnie Alby, a nabiegający spokojnie Alba, spokojnie posyła piłkę ponad bramką. Juventus idzie niby z kontrą, ale to jest taka kontra bez zębów i nadziei, więc znów Barcelona, Neymar zrywa się na skrzydle, ale się nie śpieszy, zamienia się to w atak pozycyjny, Suarez odgrywa do Neymara, ale Barzaghli z kolegami trochę desperacko, trochę panicznie, ale zatrzymują ten atak.

• 15. min.

Vidal fauluje Neymara, piłkarze Juventusu próbując ratować kolegę przed drugą żółtą kartką postanawiają wywołać bójkę. Działa - sędzia uspokajając ich zapomina o Vidalu. Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego, ale Marchisio wybija na rzut rożny.

• 14. min.

Messsi do Neymara, Neymar w bramce, w przeciwieństwie do piłki, ale długie podanie Messiego było naprawdę, wow, ale nie ma czasu się nad nim rozpływać, bo Barca poprawia, tym razem Alves i fantastyczna interwencja Buffona.

• 12. min.

Suarez rozgrywa przed polem karnym z Neymarem, ten oddaje Daniemu Alvesowi. Podanie w pole karne, obrońcy blokują, ale tylko po to, żeby podać wprost pod nogi Suareza. Na szczęście dla piłkarzy Juventusu, Barzagli fantastycznym wślizgiem zatrzymuje napastnika Barcelony.

• 11. min.

Barcelona uspokaja grę, wymienia sobie spokojnie piłeczki na swojej połowie, Juventus chce to skontorwać, co kończy się żółtą kartką dla Vidala za faul na Busquetsie.

• 9. min.

I znów obrońcy Juventusu nie wiedzą nawet, co ich trafiło. Neymar wpada między Pogbę a Bonucciego, na ich szczęście uderza obok bramki. Buffon uspokaja swoich obrońców, choć wygląda trochę, jakby próbował tak naprawdę uspokoić samego siebie.

• 9. min.

Szybka kontra Juventusu, ale zabrakło zdecydowania, albo zimnej krwi, albo celności Vidalowi, który uderza ponad bramką.

• 7. min.

Do piłkarzy Juventusu wciąż nie dociera, co się stało. Piłkarze Barcelony spokojnie czekają, aż dotrze. Mascharno umila sobie oczekiwanie zmieniając obuwie.

• 4. min.

Wystarczyło, żeby Barcelona pobyła dłużej przy piłce, zamknęła Juventus w ich polu karnym, Iniesta znakomicie podaje w szesnastkę, do Neymara, Neymar, do kogoś, tym kimś okazuje się nadbiegający Rakitić i bum! Barcelona prowadzi 1:0!

• GOOOOOOL

4. min.

0:1! Rakitić!

• 3. min.

Rzut rożny dla Juventusu. Pirlo dośrodkowuje, piłka spada pod nogi Evry, który jednak nie potrafi czysto uderzyć. Obrońcy blokują i wybijają. Barcelona próbuje się wyprowadzać szybki atak, ale przynajmniej ten szybki atak w ich wykonaniu nie różni się niczym od wolnego ataku.

• 1. min.

ZAczynamy ostrożnie, jak na finał Ligi Mistrzów przystało, Mascherano jednak się nagle nie ogarnął, Vidal zaś ogarnął się, podał do Teveza, Tevez się z kolei ogarnął tak sobie, czyli strzelił ponad bramką.

• 1. min.

Gramy. Graaaaamyyyyy!!!

• Kibice Barcelony nie mają wątpliwości kto będzie (super)bohaterem meczu.

• Jeśli nie oglądacie finału Ligi Mistrzów, to coś jest z wami poważnie nie tak, no ale powiedzmy, że wyrosło przed Wami NAGLE przedszkole (w przyszłości), albo jakiś kolega nie ogarnął i bierze akurat ślub, albo jesteście na działce pogrążeni w rozpaczy, albo, no już nie wiemy, cokolwiek - to trudno, wtedy Wam powiemy, co i jak, za pomocą telefonu komórkowego, potrzebujecie jedynie aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y! Zawsze i wszędzie, (dopóki baterii i zasięgu wystarcza).

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Na ekscytujący mecz zaprasza:
  • A więc to już. Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem... Znaczy, no kto zginie, ten zginie, zaraz się przekonamy, przewidujemy krwawe starcie, bój zacięty i ostatni, grad goli, albo wręcz przeciwnie, Stara Dama jest trochę jak pani Genowefa i musi sobie odpowiedzieć na pytanie "czy Pani jeszcze może?", Barcelona musi chyba jedynie udowodnić, że może, ale jak bardzo, to się za chwilę okaże, no w każdym razie, nie ma co deliberować, za chwilę finał Ligi Mistrzów!