1/8 finału Ligi Mistrzów. FC Porto - FC Basel 4:0 [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 10 marca 2015
  • KONIEC MECZU

90. min. + 2

Koniec meczu. Porto w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Za chwilę w Sport.pl pojawi się podsumowanie spotkania.

• 90. min. + 1

Samuel prosił się jeszcze o wyrzucenie z boiska - druga żółta kartka za faul na Aboubakarze.

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 89. min.

Fatalny kiks bramkarza gości, ale Szwajcarzy jakoś się ratują przed utratą kolejnego gola.

• 87. min.

Ładna akcja gości, ale w pole karne się nie przedostali. No i to jedna z nielicznych takich akcji Szwajcarów w tym spotkaniu.

• 83. min.

Niezły rajd Quaresmy. Po pokonaniu połowy długości boiska, Safari w końcu zdołał go dogonić i... sfaulować.

• 79. min.

Ostatnia zmiana w ogóle. Evandro zastąpiony Quaresmą.

• 77. min.

Ostatnia zmiana w ekipie gości. Calla zastąpił Gashiego.

• GOOOOOOL

76. min.

4:0! Aboubakar! Ale kapitalne uderzenie! Gospodarze strzelają dziś naprawdę cudowne bramki! Trzeba przyznać, że podanie też było niczego sobie. A Vaclik znów miał piłkę na rękawicy.

• 74. min.

Druga zmiana w FC Porto. Ruben Neves za Brahimiego.

• 72. min.

Posiadanie piłki: Porto - 55 proc., Basel - 45 proc.

• 70. min.

Embolo w niezłym rajdzie, pada w końcu w polu karnym, ale sędziowie nawet nie dopuszczają takiej możliwości. Akcja była jednak efektowna.

• 66. min.

Wydawać by się mogło, że trener Julen Lopetegui mógłby być już ciut spokojniejszy...

• 63. min.

Kolejna zmiana w zespole gości. Kakitani za Freia.

• 59. min.

Zmiana w FC Basel. Embolo za Schaera.

• 58. min.

No to już ostatecznie po (dwu)meczu. Goście z Bazylei trzech goli tu raczej nie strzelą.

• GOOOOOOL

56. min.

3:0! Casemiro! Przepiękne uderzenie z rzutu wolnego! Okienko!

• 55. min.

Żółte kartki dostają Marcano i Frei.

• 54. min.

Tello i jego kontra powstrzymani przez stanowcze, nieczyste wejście Freia i wywiązuje się wielki spór - przepychają się właściwie wszyscy zawodnicy obu klubów.

• 52. min.

Tak wyglądały obie jedenastki na początku spotkania:

• 49. min.

Alex Sandro obrywa po nogach od Samuela. Zasłużona kartka.

• GOOOOOOL

47. min.

2:0! Herrera! Prześliczne uderzenie zawodnika FC Porto. Vaclik mógł to jednak obronić, miał nawet piłkę na rękawicy. Nic z tego.

Wracamy do gry.

• 45. min. + 6

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 3

W tej odsłonie nic się już chyba nie wydarzy.

• 45. min.

Sędzia dolicza pięć minut.

• 43. min.

Zuffi dośrodkowuje, Gashi uderza... chyba pierwsza taka okazja gości w tym meczu. Piłka mija słupek, sędzia nie dyktuje kornera, choć piłkarze z Bazylei mają chyba rację, że powinien.

• 40. min.

Aboubakar stracił piłkę tuż przed tym, jak mógł oddać strzał z niezłej pozycji.

• 38. min.

Potworny wślizg Gonzaleza na Brahimim. To też mogłaby być czerwona zamiast żółtej kartki, gdyby sędzia był tylko nieco ostrzejszy.

• 36. min.

Tak z bramki cieszył się Brahimi z kolegami:

• 33. min.

Aboubakar! Prześliczne uderzenie, piłka mija słupek bramki Vaclika o centymetry!

• 30. min.

Gashi celowo uderza Martinsa Indiego łokciem w twarz. Powinna być czerwona kartka, sędzia nie był chyba pewien czy zawodnik gości zrobił to specjalnie i dał tylko żółtą.

• 28. min.

Streller cały czas walczy. Jego przeciwnikiem jest tu Alex Sandro.

• 24. min.

Teraz mocno oberwał Aboubakar. Napastnik gospodarzy będzie jednak w stanie kontynuować grę.

• 22. min.

Zmiana w FC Porto. Danilo zastąpiony przez Martinsa Indiego.

• 18. min.

Fatalne zderzenie. Fabiano wpadł w Danila. Bramkarz wygląda, jakby cierpiał okropnie, ale wyglądało to, jakby kapitan i obrońca Porto oberwał mocniej.

• 16. min.

Pierwsze obrazki z meczu. Casemiro walczy o piłkę ze Strellerem.

• 14. min.

Kapitalne uderzenie Brahimiego z rzutu wolnego! Faul miał miejsce 17 metrów przed bramką, centralnie przed jej środkiem. Zawodnik Porto podszedł do piłki i idealnie przymierzył przy słupku.

• GOOOOOOL

14. min.

1:0! Brahimi!

• 10. min.

Brahimi wpada w pole karne i pada w polu karnym, ale nie ma mowy, aby traktować to jak faul.

• 7. min.

Gospodarze mają piłkę, ale na razie owa piłka nie wychyla nosa poza środek boiska.

• 4. min.

Aboubakar przyłapany na spalonym.

• 1. min.

Zaczęli.

• Pamiętajcie, że relację możecie czytać też w aplikacji Sport.pl Live. Poza relacjami, znajdziecie tam też m.in. najświeższe sportowe doniesienia!

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• W pierwszym meczu było 1:1. Emocje w rewanżu powinny być więc niesamowite. Drugi mecz - Real vs Schalke - relacjonowany jest przez Z Czuba. Zapraszamy serdecznie.