Liga Mistrzów. Real - Galatasaray 3:0 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

3 : 0

• środa, 03 kwietnia 2013
  • 90. min. + 3

Koniec meczu. Real pokonał Galatasaray 3:0 i jest bardzo blisko awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

• 90. min. + 2

Żółta kartka dla Modricia.

• 90. min. + 1

Z rzutu wolnego strzelał Drogba, piłka odbiła się od głów zawodników stojących w murze.

• 89. min.

Sergio Ramos ukarany za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Żółta kartka dziś oznacza, że nie zagra w rewanżu w Stambule.

• 86. min.

Po trzeciej bramce tempo meczu wyraźnie spadło. Gościom brakuje dokładności, a gospodarze martwią się raczej o to, by bramki nie stracić niż zdobyć kolejną.

• 81. min.

Groźny strzał Inana, ale Lopez znów nie dał się zaskoczyć.

• 80. min.

Na ostatnie dziesięć minut wchodzi Luka Modrić. Zmienia Mesuta Oezila.

• 77. min.

Yilmaz ukarany kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. Choć jak pokazała telewizyjna powtórka Sergio Ramos faulował.

• 75. min.

Dośrodkowanie z prawej strony. Piłka dolatuje do Ronaldo, a ten strzela nożycami w plecy obrońcy.

• 73. min.

3:0 dla Realu! Dośrodkowanie Alonso z rzutu wolnego. Świetnie ustawiony Higuain skierował piłkę głową do siatki. Muslera bez szans.

• 70. min.

Rzut wolny z prawej strony pola karnego po faulu na Oezilu. A dodatkowo żółtą kartkę zobaczył Felipe Melo, który ostro protestował - jego zdaniem Niemiec wymusił faul.

• 68. min.

Crisitano Ronaldo na razie zdobył jedną bramkę

• 68. min.

Rzut wolny dla Realu, ale dośrodkowanie bardzo niecelne. Obrońcy łatwo radzą sobie z wybicie piłki.

• 65. min.

Groźnie pod bramką Realu. W ostatniej chwili piłkę z piątego metra wybił Varane.

• 61. min.

Strzelec drugiego gola dla Realu Karim Benzema schodzi, w jego miejsce Gonzalo Higuain.

• 61. min.

Piłka wreszcie dotarła do Di Marii. Argentynczyk uderzył jednak zbyt lekko, by pokonać Muslerę.

• 58. min.

Atak Realu zakończony strzałem Ronaldo. Portugalczyk zszedł z lewej strony do środka i uderzył zza pola karnego, ale prosto w bramkarza.

• 56. min.

Rozgrzewkę rozpoczęli Gonzalo Higuain i Luka Modrić.

• 54. min.

Strzelał Felipe Lopez, ale Diego Lopez pewnie złapał piłkę.

• 50. min.

Real szuka długimi podaniami szybkiego Di Marii. Ten jednak dwukrotnie piłki nie zdołał opanować.

• 50. min.

Drogba jest na razie najlepszym zawodnikiem Galatasaray. Ale i z nim radzą sobie dość dobrze obrońcy Realu.

• 47. min.

Rzut wolny dla Realu. Strzelał Ronaldo, piłka odbiła się od nóg piłkarzy stojących w murze. Obrońcy wybili ją daleko od bramki.

Rozpoczęła się druga połowa. Jedna zmiana w Galatasaray - w miejsce Sneijdera Zan.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy. Real prowadzi z Galatasaray 2:0 po golach Ronaldo i Benzemy.

• 45. min.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 44. min.

Świetna interwencja Lopeza. Bramkarz Realu nogami zatrzymał uderzenie Ebue!

• 42. min.

Rzut wolny dla Realu. Z prawej strony pola karnego uderzał Ronaldo, minimalnie nad poprzeczką.

• 40. min.

Nounkeu ukarany żółtą kartką za faul na Benzemie.

• 39. min.

Atak Galatasaray kończy się kontrą dla Realu. Podanie Benzemy do Ronaldo odrobinę zbyt późne.

• 36. min.

Radość piłkarzy Realu po golu Cristiano Ronaldo

• 34. min.

Choć goście oddali już sześć strzałów, to tylko jeden w kierunku bramki. Real miał pięć strzałów, z czego cztery były celne.

• 29. min.

Z prawej strony w pole karne dośrodkował grający dziś wyjątkowo w obronie Essien. Z piłką minął się nadlatujący Ronaldo, ta spadła pod nogi Benzemy, który z zimną krwią wpakował ją do siatki.

• 29. min.

Real prowadzi już 2:0! Tym razem gol Benzemy!

• 27. min.

Po rzucie rożnym dla Galatasaray w polu karnym ogromne zamieszanie. Sytuację opanował dopiero Khedira, który wybił piłkę za "16".

• 26. min.

Lopez wypiąstkowuje uderzenie Drogby na rzut rożny.

• 19. min.

Ronaldo już jednego gola dziś strzelił.

• 19. min.

Muslera broni strzał Oezila po kontrze Realu.

• 18. min.

Altintop zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Uderzył bardzo niecelnie.

• 13. min.

Jose Mourinho i Fatih Terim przed meczem.

• 14. min.

Seria zwodów Ronaldo na lewym skrzydle. Portugalczyk próbował dośrodkować do Benzemy, ale piłkę przejął z łatwością Muslera.

• 13. min.

Cristiano Ronaldo strzelił w tym sezonie 45 goli w 45 meczach Realu.

• 12. min.

Mogło być już 1:1. Drogba dostał dobrą piłkę na linii pola karnego, obrócił się i w kierunku bramki i huknął. Jednak zbyt mocno i zbyt wysoko by zagrozić Lopezowi.

• 9. min.

Benzema wymienił podania z Oezilem. Niemiec świetnie dograł do Ronaldo, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i pokonał go technicznym uderzeniem.

• 9. min.

Real prowadzi z Galatasaray! Gol Cristiano Ronaldo!

• 5. min.

Galatasaray stara się rozgrywać piłkę w środku pola, ale gracze Realu dobrze się bronią - albo akcje rywali zatrzymują już pomocnicy albo piłkę przejmują obrońcy.

• 3. min.

Kolejny atak Realu. Długa piłka do Di Marii, ten w pełnym biegu ją przyjmuje i wrzuca do wbiegającego w pole karne Benzemy. Jego strzał głową obok słupka.

• 2. min.

Di Maria przedryblował trzech rywali w środku pola i zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Trafił w nogi jednego z obrońców.

• 1. min.

Gramy!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwilę początek spotkania.

• W Madrycie tureckie oblężenie. Na stadionie jest 3,8 tys kibiców Galatasaray, a do stolicy Hiszpanii przyjechało ich aż 10 tysięcy.

• Galatasaray rozpocznie składem: Muslera; Eboue, Kaya, Nounkeu, Riera; Sneijder, Melo, Inan, Altintop; Yilmaz, Drogba.

• Dziś drużyna Mourinho zacznie taką jedenastką: Lopez; Essien, Varane, Ramos, Coentrao; Khedira, Alonso; Di Maria, Oezil, Ronaldo; Benzema.

• Po 25 tysięcy euro za wyeliminowanie Realu

Dodatkową premię w wysokości 25 tysięcy euro (ponad 100 tys. zł) otrzyma każdy piłkarz Galatasaray Stambuł za wyeliminowanie Realu Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów - poinformowała "Marca".