Liga Mistrzów. Kopciuszek z Cypru w ćwierćfinale po karnych! Niesamowity Chiotis

1 : 0
(4 : 3)
Komentarze
Od?wie?
96
Zobacz bramkę Manduki i karne na Zczuba.tv>>

Koniec Apoel wykonał plan minimum - strzelił gola u siebie, doprowadzając do remisu w dwumeczu i dogrywki. W dogrywce wytrzymał huraganowy napór ognia Lyonu, który nie mógł dziś odnaleźć własnej skuteczności i w rzutach karnych okazał się lepszy od francuskiej drużyny, dzięki świetnej postawie swojego bramkarza - Dionisosa Chiotisa.
Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Kopciuszek z Cypru pokonał weterana z Lyonu! Bohaterem meczu grecki bramkarz Dionisis Chiotis, który obronił karne Lacazetta i Bastosa. Lyon odpada z Ligi Mistrzów po przegranej serii rzutów karnych.

Michel Bastos vs Chiotis i znów gorą bramkarz Apoelu! 3:4! Apoel w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Trickovski trafia i pokonuje Llorisa! 3:4

Chiotis broni strzał Lacazetta! Wciąż 3:3

Alexandrou pokonuje Llorisa 3:3

Bafetimbi Gomis vs Chiotis. Bramkarz Apoelu znów dobrze się rzuca, ale górą Francuz 3:2

Nuno Morais trafia 2:2

Chiotis był bliski obronienia strzału Lisandro Lopeza, ale piłka wpada jednak do siatki. 2:1

Ze strony Apoelu pierwszy jedenastkę wykonuje Ailton. Również strzela. Ładnym, technicznym strzałem. 1:1

Rozpoczyna Lyon. Pierwszy do jedenastki podchodzi Kim Kallstrom. Strzela.

Oba zespoły nie mają zbyt wielkiej historii wygrywania/przegrywania w rzutach karnych. Lyon, jak dotąd, przegrał raz, Apoel ani razu - w końcu jest debiutantem fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

120. min. Koniec dogrywki Będą rzuty karne..

119. min. I kolejna fantastyczna akcja Lopeza i Lacazetta - ale niecelnie wykończona.

118. min. kolejny atak Lyonu, znów niezmordowany Lopez do Revelliera, piłka jednak grzęźnie pod nogami obrońców Apoelu.

117. min. I równie niecelny strzał rozpaczy Gonalonsa.

116. min. Strzał desperacji Marcinho - niecelny.

115. min. Czerwona kartka dla Manduki! Druga żółta, bo przecież strzelec gola celebrując go na początku meczu ściągnął z siebie koszulkę!

114. min. Chwilę potem Apoel próbował stroną Marcinho i Manduki, ale równie bezskutecznie!

113. min. Świetna kontra Apoelu i Ailton znów nie wykorzystał stuprocentowej szansy! Zamiast uderzać zaplątał się w pojedynek z Konem, który przegrał, licząc być może na karnego.

112. min. Cissokho atakuje, Manduka broni - niech to świadczy o ofensywnej hegemonii Lyonu w drugiej połowie dogrywki.

111. min. Lyon coraz intensywniej dręczy Chiotisa i obronę Apoelu. Dogrywka upływa pod znakiem dominacji Lyonu.

110. min. Lacazette do Bastosa, a te dalekie dośrodkowanie posyła wprost w ręce Chiotisa.

109. min. Lacazette przedzierał się przez obrońców rywala, ale było ich strasznie dużo. A chwilę później Kone wygrywa piłkę z Ailtonem.

108. min. Ręką pomagał sobie Bafetimbi Gomis. Od bramki rozpoczyna Chiotis.

107. min. Druga połowa dogrywki. Kone powstrzymał Mandukę.

106. min. Gomis próbuje dla odmiany strzału z dystansu, ale piłkę łapie Chiotis. Koniec pierwszej połowy dogrywki , w której zdecydowanie dominował Lyon.

105. min. Kolejna groźna akcja Lyonu i kolejny rzut rożny. W pierwszej połowie dogrywki zdecydowanie dominuje Lyon.

103. min. Znowu Kallstrom. Wrzuca na 5. metr gdzie Gonalons chybia, potem powtórka rzutu rożnego, wykonanego niemal identycznie, ale tym razem piłka uderzona przez Kone trafia w ręce Chiotisa.

102. min. Kolejny rzut wolny wykonywany przez Kima Kallstroma. Strzał odbił się rykoszetem od muru, będzie rzut rożny.

101. min. Na boisku pojawia się Lacazette - bohater pierwszego meczu z Apoelem. Zmienia Brianda. A Ailton bardzo groźnie w polu karnym, ale wolał wymuszać strzał zamiast strzelać.

98. min. Powoli atakuje Apoel, ale ostrożne rozgrywanie piłki w ataku pozycyjnym kończy się byle jakim dośrodkowaniem Poursaitidisa.

97. min. Kontratak Apoelu, ale po raz kolejny Lloris ratuje swój zespół przed utratą gola. I rozpoczyna ofensywę Lyonu, która kończy się niezłą wrzutką Cissokho.

95. min. Mimo zmęczenia piłkarze Apoelu imponują konsekwencją w kryciu i obronie.

94. min. Alexandrou za Sousę.

93. min. Bardzo blisko gola samobójczego - Kone przewrócił się tuż przed Chiotisem, który omal nie wpakował sobie piłki do bramki. Jeszcze rzut rożny - piłka nie opuszcza pola karnego Apoelu.

93. min. Lisandro Lopez biegnie prawym skrzydłem, wypuszcza Bastosa, ale kończy się tylko na jeszcze jednym rzucie wolnym dla Lyonu.

92. min. Kim Kallstrom uderza mocno piłkę, która spada wprost na głowy piłkarzy Apoelu.

91. min. Rozpoczyna się pierwsza połowa dogrywki - rzut wolny dla Lyonu.

Koniec drugiej połowy. Będzie dogrywka na GSP Stadium

91. min. Ostatnia być może akcja Apoelu - spóźniony Cissokho i Lloris broni strzał Manduki. Chwilę później kontra Lyonu.

90. min. Jeszcze jeden kontratak Apoelu, ale zbyt powolny - gracze Lyonu zdążyli już wrócić i się poustawiać.

89. min. Widać, ze obie ekipy są już bardzo zmęczone i chyba zbierają już siły na dogrywkę.

86. min. Teraz Apoel bierze się za spokojne rozgrywanie piłki. W końcu Ailton wpada w pole karne, po czym w nim pada, pod naporem Brianda i Gonalonsa.

85. min. Ailton przegrywa na skrzydle pojedynek z Konem, który jest jednym z najmocniejszych ogniw Lyonu w tym spotkaniu.

84. min. Bastos niecelnie strzela na bramkę Chiotisa..

81. min. Atak Lyonu, ale Apoel przejmuje piłkę, ale Marcinho traci piłkę - mamy teraz koncert błędów z obu stron.

79. min. Tempo meczu nieco siadło po festiwalu zmian. Lyon próbuje 'rozklepać' obronę Apoelu, ale nawet jeśli udaje się mu przedrzeć w pole karne - tak jak teraz Bafetimbi Gomisowi - to albo świetnie interweniuje Cgiotis, albo bardzo przytomnie zachowują się obrońcy.

77. min. Marconho zmienia Charalambidisa, Trickovski Solariego.

76. min. Bastos próbował technicznego strzału, który odbił się rykoszetem od muru i poszybował wysoko nad bramkę.

74. min. Gomis niemal w pierwszym kontakcie z piłką wywalczył rzut wolny.

74. min. Schodzi Ederson, na boisku pojawia się Bafetimbi Gomis.

73. min. Rzut rożny dla Lyonu. Kallstrom zawinął piłkę aż za bramkę, jeszcze jedne rzut rożny - tym razem egzekutorem Ederson.

71. min. Charalambidis pod presją obrońców Lyonu próbował strzału o trajektorii niemal równoległej do bramki - a więc piłka do niej nie wpadła. Kontra Lyonu przerodziła się w atak pozycyjny.

70. min. Kontra Lyonu, strzła Edersona, a potem błyskawiczna kontra Apoelu. Mecz nabiera tempa, jakby nikt nie chciał grać dogrywki.

66. min. Ailton sam na sam z dwójką, potem trójką obrońców, ale bardziej niż Cris i Kone uratowało Lyon pogubienie się Ailtona - mógł rozstrzygnąć losy dwumeczu, ale zabrakło mu zimnej krwi.

65. min. Kolejny odbiór i grożna kontra Apoelu, Manduka szarżuje, dośrodkowuje - jednak za szeroko, za bardzo na prawą stronę, gdzie nikt nie był w stanie zdążyć do piłki. Imponująca, ale słabo wykończona kontra.

63. min. Grożny strzał Apoelu - niecelny.

61. min. Lyon konstruuje akcję, która kilkakrotnie grzęźnie pod nogami obrońców Apoelu, jednak Briandowi udaje się przedrzeć pod pole karne i podać na skrzydło do Lopeza, który dośrodkowuje jednak prosto pod nogi obrońców Apoelu.

59. min. Ederson szaleje na skrzydle a potem dośrodkowuje zupełnie do nikogo - a raczej do Chiotisa. Ale Lyon coraz częściej stwarza sobie groźne okazje.

58. min. Lyon rozgrywa piłkę pomiędzy obrońcami, Revelliere z pominięciem Edersona przedziera się prawą stroną, do piłki dopada Bastos i wszystko kończy się nieudanym strzałem zablokowanym przez.. kolegę z drużyny.

56. min. Sousa wykonywał rzut wolny, a Cissokho o mały włos nie zapakował Llorisowi gola samobójczego.

50. min. Lloris rozpoczyna od bramki.

49. min. I dla Bastosa - też za dyskusje. Sędziowie zdecydowali więc, że nie widzieli co się stało i nie ukarali nikogo z zamieszanych w przepychanki.

48. min. Rzut wolny dla Apoelu. Charalambidis chyba próbował strzelać bezpośrednio na bramkę (albo bardzo niecelnie dośrodkowywał) - piłka wylądowała w pewnych rękach Hugo Llorisa, a chwilę później strasznie zakotłowało się w polu karnym: Oliveira powalił Crisa, jednocześnie został kopnięty przez kolegę z drużyny, a Cris padając kopnął jeszcze jednego zawodnika w żółtej koszulce. Sędzia nie bardzo wie co zrobić z tą kumulacją fauli. Na razie żółta dla Solariego - za dyskusję.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa meczu - nieco dynamiczniej niż pierwsza.

Koniec pierwszej połowy. Apoel po raz kolejny zaimponował dojrzałością i poukładaniem we wszystkich elementach gry. Szybko strzeliwszy bramkę nie cofnął się, ale spokojnie kontrolował przebieg gry. Lyon próbował zaatakować i miał kilka dobrych okazji do strzelenia gola, na razie to jednak gospodarze prowadzą na GSP Stadium.

45. min. Lyon szuka okazji na wyrównanie jeszcze przed przerwą, jego strzały odbijają się jednak jak od ściany od nóg obrońców Apoelu.

45. min. I znów tylko przytomność Hugo Llorisa ratuje Lyon przed stratą bramki.

43. min. Bastos wziął się za atak lewym skrzydłem, podał do Lopeza, tam jednak piłka zaginęła w akcji. Przejmują ją gospodarze i uspokajają grę.

41. min. Kolejny atak Apoelu i znów wydawało się, że musi się zakończyć bramką - jednak doskonale broni niogami Hugo Lloris.

39. min. Najgroźniejsza jak dotąd sytuacja pod bramką Chiotisa: niewidoczny Ederson wyrósł w polu karnym tuż przed bramkarzem strzelił minimalnie niecelnie.

38. min. Atak Lyonu, Jimmy Briand biegnie skrzydłem, jednak dośrodkowuje niedokładnie i Apoel może wyprowadzić kontrę.

36. min. Piękna akcja Apoelu! Mogło skończyć się drugim golem, trzech piłkarzy Apoelu pomknęło z piękną kontrą, jednak sędzia (niesłusznie) odgwizdał spalonego, a z bramki bohatersko wyszedł Hugo Lloris.

35. min. Rzut rożny dla Lyonu - Kallstrom dośrodkowuje na Lisandro, ten jednak nie sięga. Powtórka rożnego, tym razem z drugiej strony boiska i znów przestrzelony - ląduje w rękach Chiotisa.

33. min. Revelliere w dwójkowej akcji z Kallstromem, brakuje jednak Edersona - Kallstrom kończy akcję strzałem po ziemi, który jednak zupełnie, ani trochę nie mógł zaskoczyć Chiotisa.

30. min. Piękna szarża Lisandro Lopeza, który lewym skrzydłem nadbiega pod pole karne, dośrodkowuje do Bastosa, który skacze, pochyla się, ale jego głowa nie sięga piłki.

28. min. Przyczajonemu Apoelowi znów udało się przejąc piłkę i wyprowadzić niebezpieczny kontratak, sóźniony Kone wraca jednak i naprawia swój błąd.

27. min. Lyon ostrożnie przejmuje kontrolę nad grą, ale nadziewa się na kontratak Apoelu - strzał Charalambidis ląduje w siatce, ale tej bocznej - a cała akcja wyglądała bardzo groźnie - obrońcy Lyonu, zwłaszcza Cris, znów zaspali

25. min. Rzut wolny dla Lyonu: fantastyczny strzał Edersona i jeszcze lepsza interwencja Chiotisa.

22. min. Lyon przejmuje piłkę i probuje konstruować ataki. Kone dośrodkowuje raz - niecelnie, potem dostaje piłkę z powrotem - równie niecelną, ale wreszcie udaje mu się wywalczyć rzut rożny. Dośrodkowanie na 5. metr ląduje w rękach Chiotisa.

20. min. Będzie groźny rzut wolny dla Lyonu. Przedtem Gonalons schodzi z boiska. Bastos płasko po ziemi i celnie, ale za słabo. Chiotis nie ma problemu z wyłapaniem piłki i szybkim wznowieniem akcji.

18. min. Gonalons faulowany - Francuz cierpi i potrzebna jest pomoc medyczna.

17. min. Lyon przejmuje piłkę i bardzo powoli konstruuje akcję - która bardzo szybko gaśnie. Piłka wraca do graczy Apoelu.

16. min. Lisandro Lopez fauluje w ataku, sędzia przerywa dobrze zapowiadającą się akcję ofensywną Lyonu.

15. min. Ale inicjatywa Lyonu szybko się urwała i Apoel znów kontroluje grę. Teraz ma rzut wolny, ale doskonale i odważnie interweniował Hugo Lloris.

10. min. Manduka cieszył się z gola zdjęciem koszulki za co zarobił oczywiście żółtą kartkę. A Lyon już reaguje na stratę bramki atakami.

9. min. Zaczęło się od długiego przerzutu z defensywy - piłka trafiła pod nogi Charalambidisa, po drodze pomylili się wszyscy obrońcy Lyonu, Grek odegrał do Gustavo Manduki, który pięknym strzałem pokonał Hugo Llorisa.

9. min. Goool Manduka!

8. min. A kibice na GSP Stadium już reagują pierwszymi gwizdami na nieco niemrawą grę swoich ulubieńców.

5. min. Apoel spokojnie rozgrywa piłkę, głównie pomiędzy własnymi obrońcami. Od czasu do czasu próbuje długich przerzutów do pierwszej linii, nie wynikają jednak z tego klarowne sytuacje strzeleckie.

2. min. Piłka trafia do Hugo Llorisa po niecałych trzech minutach ostrożnego rozgrywania piłki przez oba zespoły. Dopiero po wybiciu Llorisa Briand próbuje ataku, chwilę potem Apoel kontruje i Lloris ma okazję do swojej pierwszej, pewnej interwencji.

1. min. Początek meczu na GSP Stadium.

Kibice na Cyprze imponują wspaniałą choreografią i głośnymi śpiewami. W 'piekle' GSP Stadium poległy już wielkie europejskie ekipy. Czy Lyon się obroni?