Liga Mistrzów. Basel pokonało Bayern Monachium! Bohaterem Stocker

Komentarze
Od?wie?
44
Środowe bramki z 1/8 finału Ligi Mistrzów na ZCzuba.tv

Na St. Jakob-Park w Bazylei od początku meczu wiele się działo. W pierwszych minutach inicjatywę mieli goście. W polu karnym Sommera szalał przede wszystkim Franck Ribery. Francuz dwa razy wyszedł sam na sam z bramkarzem Basel, ale przegrał oba pojedynki.

W kolejnych dziesięciu minutach inicjatywę przejęli gospodarze i tym razem to Neuer miał pełne ręce roboty. Niemiecki bramkarz najpierw świetnie poradził sobie ze strzałem Strellera, potem sparował strzał Shaqiria na słupek, a za chwilę miał sporo szczęścia - Alexander Frei z bliskiej odległości huknął w poprzeczkę.

Przed końcem pierwszej połowy gra się wyrównała, choć w obu polach karnych nadal pachniało bramką. Po przerwie inicjatywę miał Bayern, Bawarczycy nie potrafili jednak pokonać świetnie tego dnia dysponowanego Sommera. Zaczęli więc próbować strzałów z dystansu, te jednak zwykle nie leciały w światło bramki.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem, świetną akcję przeprowadzili dwaj rezerwowi Bazylei. Zoua świetnie wypatrzył w polu karnym Stockera, a ten nie miał żadnych problemów z pokonaniem Neuera. Bayern próbował odpowiedzieć, ale nie starczyło czasu.

Sensacyjni pogromcy Manchesteru United rewanż z Bayernem rozegrają 13 marca. Na razie są na dobrej drodze ku sprawieniu kolejnej niespodzianki.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

93. min. Koniec meczu! FC Basel po bramce Stockera w 86. minucie pokonuje Bayern Monachium. Dodatkowo, udało się nie stracić bramki - to świetny wynik przed rewanżem w Monachium.

92. min. Olić bardzo boleśnie kopnięty w głowę w polu karnym! Sędzia nie dyktuje jedenastki.

88. min. Olić zmienia Kroosa.

86. min. Bazylea prowadzi 1:0! Zoua, który przed chwilą pojawił się na boisku kapitalnie wypatrzył w polu karnym Stockera, który mocnym strzałem po ziemi pokonał bezradnego Neuera! Gospodarze wreszcie dopięli swego.

83. min. Shaqiri schodzi z boiska. Za niego Zoua.

82. min. Próby Bayernu z dystansu trwają w najlepsze. Robben wysoko nad bramką.

75. min. Bayern tym razem kombinacyjnie - po serii krótkich podań w polu karnym piłka trafiła do Robbena, ten jednak został zablokowany.

73. min. Gomez wyszedł sam na sam z bramkarzem Basel, ten ładnie skrócił kąt i obronił trudny strzał. Za chwilę musiał się jednak pozbierać i walczyć o górną piłkę. Zderzył się z nim Mueller. Sommer leży na boisku - pomagają mu lekarze. Niemiec obejrzał za to wejście żółty kartonik.

72. min. Ładny drybling Stockera na 18. metrze, ale jego strzał z łatwością wyłapał Neuer.

71. min. Mueller zmienia Ribery'ego.

68. min. Lahm zszedł do środka pola i mocno strzelił w kierunku bramki. Sommer znowu skutecznie interweniuje.

66. min. Stocker zmienił Freia.

64. min. Do piłki ustawionej na 16. metrze podszedł Robben, ale uderzył prosto w mur. Za chwilę Sommer nie miał problemu z wyłapaniem łatwej piłki.

63. min. Robben faulowany na linii pola karnego. Żółta kartka dla Abrahama.

63. min. Piłkarze Bayernu coraz częściej strzelają z dystansu. Tym razem swoją szansę zmarnował Alaba.

58. min. Gomez wzięty w kleszcze w polu karnym, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

56. min. Kroos zdecydował się na strzał zza pola karnego. Miał dużo miejsca, ale huknął tuż obok bramki.

52. min. Po stałym fragmencie gry znowu próbował strzelać Streller. Obrońcy zareagowali jednak w porę i zdołali zablokować to uderzenie.

51. min. Kolejne groźne prostopadłe podanie w pole karne gości. Tym razem kończy się na rzucie rożnym.

49. min. Streller wygrał pojedynek główkowy z obrońcami Bayernu, ale oddał za słaby strzał. Neuer pewnie chwyta piłkę.

47. min. Pierwsza groźna akcja Bayernu w drugiej części meczu. Z prawej strony szarżował Robben, ale jego podanie nie doszło do partnerów.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Najpierw atakował Bayern, potem Bazylea, później gra się wyrównała. Na razie bohaterami meczu są bramkarze. Wracamy po przerwie.

42. min. Gomez jest dziś bardzo aktywny - tym razem napastnik Bayernu przedarł się prawą stroną, ale jego strzał z łatwością sparował bramkarz Basel.

37. min. Gomez zdołał dojść do trudnego dośrodkowania, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

36. min. Strzelał Ribery, nie trafił w bramkę. Sommer kontrolował tę piłkę.

35. min. Jeśli tylko gospodarze zbliżają się do pola karnego Bawarczyków, jest bardzo groźnie. Ale obrona Basel również nie spisuje się dziś najlepiej, dlatego trudno przewidzieć, kto pierwszy strzeli bramkę. Na razie jesteśmy świadkami dobrego, szybkiego meczu.

29. min. Bardzo dobra decyzja Alaba, który wybrał strzał z 20 metrów. Sommer jednak kolejny raz nie dał się zaskoczyć. Bayern próbuje przejąć inicjatywę, bo przez ostatnie 10 minut miał sporo szczęścia.

22. min. Frei znowu wyszedł sam na sam z Neuerem, ale tym razem był na spalonym.

19. min. Kolejna kapitalna szansa gospodarzy! Teraz Bayern ma wielkie kłopoty w obronie - tym razem Alexander Frei był bliski otworzenia wyniku meczu, ale z ośmiu metrów trafił w poprzeczkę!

16. min. Teraz dwie kapitalne szanse Basel! Najpierw bardzo blisko pokonania Neuera był Marco Streller, za chwilę niemiecki bramkarz kapitalnie sparował na słupek strzał Xherdana Shaqiria, a Lahm w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej!

11. min. Nie minęło 11 minut, a Ribery zdążył już zmarnować dwie stuprocentowe sytuacje. Znowu górą bramkarz gospodarzy!

9. min. Za wysokie dośrodkowanie Robbena. Gomez nie zdołał dojść do piłki.

6. min. Wydaje się, że Basel uspokoiło grę, choć Bawarczycy nadal mają przewagę.

3. min. Ależ błędy w obronie popełniają gospodarze! Przed chwilą Ribery zwodem "na zamach" zmylił obrońcę, ale jego strzał z bliskiej odległości zdołał obronić Sommer.

2. min. Pierwsza bardzo groźna akcja Bayernu. Długie, prostopadłe podanie ze środka boiska, Gomez uniknął spalonego, zdołał nawet wyprzedzić bramkarza, ale do bramki nie udało się trafić.

1. min. Zaczynamy! Przy piłce Bayern.

Zawodnicy są już na boisku, za chwilę początek spotkania.