Liga Mistrzów. Gorący wieczór w zimnym Petersburgu

0 : 2
Komentarze
Od?wie?
43
Zobacz bramkę Siemaka na z Czuba.tv » Mecz rozgrywany przy bardzo niskiej temperaturze rozgrzał kibiców do czerwoności. Od początku toczony był w szybkim tempie. Zawodnikom obu drużyn można było zarzucić sporo niedokładności, ale z każdą kolejną minutą emocje rosły.

Odważniej zaatakowali gospodarze. W ekipie Spallettiego najaktywniejszym zawodnikiem był Kierżakow. Ale kiedy Rosjanie osiągali coraz większą przewagę gola niespodziewanie zdobyli goście. Benfika długo przyzwyczajała się do złych warunków atmosferycznych i fatalnej murawy na petersburskim stadionie, ale w 20. minucie otrzymała prezent od bramkarza gospodarzy. Jurij Żewnow wypuścił piłkę po strzale z rzutu wolnego Cardozo i Maxi Pereira nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce.

Odpowiedź Rosjan była niemal natychmiastowa. Kilka minut później precyzyjnym uderzeniem z pola karnego portugalskiego bramkarza pokonał Szyrokow.

Na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Kiedy jednak w końcu bramkę zobaczyli, przecierali oczy ze zdumienia. Po koronkowej akcji prawą stroną boiska piłkę do siatki piętą skierował Siemak. Stadion oszalał, ale Zenit wcale nie zamierzał na tym poprzestać. Okazje miał jeszcze Siemak, aktywny był Kierżakow, ale kiedy znów wydawało się, że do siatki trafić może tylko Zenit, Benfika przeprowadziła jedną z nielicznych akcji w drugiej części. Po strzale Gaitana kolejny błąd popełnił Żewnow. Bramkarz wypuścił przed siebie strzał Gaitan i tym razem z najbliższej odległości pokonał go Cardozo. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Tym razem wpadkę zaliczył Maxi Pereira, wybijając piłkę z pola karnego prosto pod nogi Szyrokowa. Zawodnik Zenita z łatwością zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Rewanż w Lizbonie 6 marca.

90. min. +3 Koniec spotkania!Zenit wygrywa i stawia Benfikę w trudnym położeniu przed rewanżem w Lizbonie

90. min. +1 Nolito mógł doprowadzić do wyrównania. Jego uderzenie trafiło najpierw w obrońcę, ale i tak mogło zaskoczyć wysuniętego z bramki Żewnowa. Tym razem golkiper gospodarzy spisał się jednak bardzo dobrze

89. min. Gol dla Zenita!!!! Ogromny błąd Pereiry, który nie potrafił wybić umiejętnie piłki z własnego pola karnego. Futbolówka trafiła pod nogi Szirikowa, który trafił do bramki z ostrego kąta

87. min. Gol dla Benfiki!!! Zamieszanie w polu karnym po centrze z prawej strony boiska. Najpierw strzał oddał Gaitan. Piłkę odbił przed siebie Żewnow i Cardozo posłał piłkę do siatki z najbliższej odległości

79. min. Piłka spada w polu karnym przypadkowo pod nogi Kierżakowa, a po chwili, po uderzeniu zawodnika Zenita, ląduje na bocznej siatce. Przewaga Rosjan jest miażdżąca

76. min. Zenit nadal naciska. Przed momentem gospodarze mieli dwa rzuty wolne przed polem karnym rywali, ale za każdym razem piłka zatrzymywała się po strzałach na murze

71. min. Gol dla Zenita!!! Kierżakow podaje piętka do Bystrowa, który szybko zagrywa w pole karne, gdzie Sjemak w ekwilibrystyczny, ale w pełni świadomy sposób posyła piłkę do bramki

69. min. Emerson przebojem przedziera się prawym skrzydłem, zagrywa w pole karne, a tam w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji strzał oddaje Cradozo. Lekko, ale niezwykle precyzyjnie uderzona piłka sprawia mnóstwo problemów zasłoniętemu przez własnego obrońcę Żewnowowi

68. min. Świetnie wejście na boisko mógł przed momentem zaakcentować Bystrow. Jego mocny strzał przeleciał jednak nad bramką

67. min. Jedna z nielicznych w ostatnim czasie groźnie zapowiadających się akcji Benfiki zatrzymana przez arbitra, który zasygnalizował pozycję spaloną Cardozo

66. min. Zmiana w Zenicie. Bystrow zastąpił Kanunnikowa

66. min. Bardzo niecelne uderzenie z pola karnego w wykonaniu Sjemaka, ale ataki gospodarzy znów nabierają tempa

63. min. Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany został Anjukow

57. min. Aimar ładnie przedarł się prawym skrzydłem, oddał strzał w kierunku dalszego słupa, ale piłka przeleciała obok bramki

50. min. Znów dużo chaosu. Zenit potrafi przejąć piłkę w środkowej strefie, ale po chwili ją traci

47. min. Składna akcja Zenita zakończona niedokładnym dograniem ze skrzydła Huboczana

46. min. Zaczynamy drugą połowę. Na boisku w barwach Zenita będziemy oglądali Sjemaka, który zmienił Żirjanowa

Trudne warunki atmosferyczne i zły stan murawy nie ułatwiają gry piłkarzom obu drużyn. Mimo to mecz z każdą minutą nabierał tempa. Od początku swoje warunki gry próbował narzucić Zenit, ale po błędzie Żewnowa prowadzenie objęli goście. Po stracie bramki Zenit przycisnął jeszcze mocniej. Efektem był gol strzelony przez Szirikowa

45. min. +1 Faul z tyłu Cesara i mamy żółtą kartkę

45. min. Arbiter dolicza dwie minuty

45. min. Zamieszanie w polu karnym, piłka bezpańsko krążył w szesnastce, dopadł do niej piłkarz Zenita, ale zamiast strzelać z ostrego kąta dogrywał na 10 metr. Potem wybili ją Portugalczycy

41. min. Kolejne uderzenie z dystansu, tym razem próbował Aimar. Piłka ledwo doturlała się do bramki i wpadła w ręce bramkarza.

38. min. Denisow na spalonym

36. min. Łatwy strzał Cardozo zza pola karnego pewnie chwyta Żewnow

35. min. Potężne uderzenie Maticia przelatuje bardzo wysoko nad bramką

32. min. Niezbyt pewny jest dziś w bramce Żewnow. Przed chwilą golkiper Zenita zderzył się z własnym obrońcą i o mały włos nie stworzył rywalom wyśmienitej okazji do zdobycia drugiego gola

31. min. Zenit próbuje grać wysokim pressingiem. Przed chwilą to się opłaciło, bo Artur zmuszony był wybić piłkę za linię boczną boiska na wysokości własnego pola karnego

30. min. Zmiana w Benfice. Aimar wchodzi za Rodrigo

27. min. Gol dla Zenitu!!! Dokładna centra w pole karne do Szirokowa, który umiejętnie złożył się do strzału i mierzonym uderzeniem nie dał szans Arturowi. Mamy remis!

26. min. Kolejna groźna akcja Zenitu znów z Kierżakowem w roli głównej. Tym razem do piłki zagranej prez niego w pole karne dopadł Szirokow. Tuż po przyjęciu uderzył na bramkę, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką

22. min. Zenit mógł bardzo szybko odpowiedzieć. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym gości strzał z woleja zdołał oddać Kierżakow, ale dobrą interwencją popisał się Artur

20. min. Gol dla Benfiki!!! Cardozo strzela z rzutu wolnego, piłka omija mur i po chwili niepewnie odbija ją przed siebie bramkarz. Do futbolówki dopada niepilnowany Maxi Pereira i posyła ją do bramki obok leżącego jeszcze na murawie Żewnowa

17. min. W jednym ze starć ucierpiał Rodrigo. Piłkarz Benfiki niefortunnie upadł na murawę po wślizgu Bruno Alvesa. Zawodnik Zenitu otrzymał żółtą kartkę, a Rodrigo opuszcza murawę za pomocą noszy. Wyglądało to nieciekawie. Pomocnik uszkodził chyba bark

16. min. Obraz gry nie ulega zmianie. Na boisku panuje chaos. Portugalczycy rozbijają ataki Zenitu przed własnym polem karnym

13. min. Luisao otrzymuje żółtą kartkę za faul na Fajzulinie

8. min. Na razie szybkie tempo meczu, ale mało składnych akcji. Żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce

5. min. Składna akcja Kierżakowa z Żirjanowem. Ten drugi zagrał płasko w pole karne, ale we wszystko skutecznie wmieszał się Artur

3. min. Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Benfikę. Gaitan zagrał w pole karne, ale piłka zatrzymała się na gąszczu nóg zawodników gospodarzy

2. min. Zenit stara się grać ofensywnie. Rosjanie dużo lepiej prezentują się na razie na lekko zmrożonej murawie

2. min. Pierwsza akcja gospodarzy i na spalonym Kierżakow

1. min. Zaczęli!

Przed spotkaniem

Faworytem dwumeczu są Portugalczycy. Piłkarze Jorge Jesusa wyszli ze swojej grupy z pierwszego miejsca. Na dodatek w tym sezonie spisują się świetnie w krajowych rozgrywkach - w 14 kolejkach nie odnotowali żadnej porażki i prowadzą w tabeli. Zenit ma obecnie przerwę w lidze rosyjskiej. Na dodatek zespół Spallettiego przetrzebiony jest kontuzjami. Sprzymierzeńcem gospodarzy będzie jednak temperatura w Sankt Petersburgu - termometry wskazują obecnie - 10 stopni Celsjusza.