Liga Mistrzów. AC Milan - Barcelona 2:3. Pierwsze miejsce Katalończyków

Od?wie?
51
Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Barcelona wygrała 3:2 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy H

90. min. +4 Koniec meczu

90. min. +2 Barcelona długo utrzymuje się przy piłce, wymienia kilkanaście podań, wtem Messi zagrywa prostopadle, ale zbyt mocno, Pedro nie dopędził do piłki.

90. min. Sędzia doliczył cztery minuty.

88. min. Ależ zamieszanie pod bramką Barcelony. Najpierw obrońcy blokują strzał Seedorfa, potem Pato uderza w nogi defensorów.

No dobra. Ostatnie 10 minut. Albo sprawiedliwości stanie się zadość i Milan strzeli, albo lepiej nie siedzieć na trybunie Barcelony. Sprzedawcy hot-dogów też to chyba wiedzą, bo sprzedają Katalończykom jedzenie za pół ceny - pisze z San Siro Dominik Szczepański, wysłannik Sport.pl

84. min. Kolejny kontratak Milanu tym razem zatrzymuje sędzia, bo Ibrahimovic był na spalonym.

81. min. Groźna kontra Milanu. Zlatan, do Boatenga, ten do Nocerino, ale w ostatniej chwili wybili mu ją obrońcy Barcelony.

77. min. Kontuzja Sergio Busquetsa, zszedł za linię boczną, zobaczymy czy wróci do gry. Na razie wchodzi Pedro za Fabregasa.

74. min. Spadło tempo meczu. Na razie więcej jest kopaniny w środku pola niż składnych akcji.

69. min. Ależ szczęście miał Milan. Rzut wolny dla Barcelony, dośrodkowuje Thiago, piłkę w kierunku bramki strąca Alexis, ale broni Abbiati. Chilijczyk jeszcze dobijał, znów nieskutecznie.

67. min. Alexis Sanchez w miejsce niewidocznego Davida Villi.

65. min. Milan już bez Nesty. Obrońca upadł na środku pola, złapał się za prawe udo. Już wiedział, że to dla niego koniec meczu. W jego miejsce Bonnera.

63. min. Barcelona prowadzi 3:2 na San Siro! Messi świetnie zagrał pomiędzy obrońców Milanu wprost pod nogi nadbiegającego Xaviego, a ten z łatwością pokonał Abbiatiego.

59. min. Rzut rożny dla Milanu, ale tym razem obrońcy Barcelony radzą sobie z dośrodkowaniem.

Sprawiedliwy gol dla Milanu. Gdyby sektor Barcelony nie był odzielony od reszty stadionu kuloodporną szybą, zgodziłby się na pewno. Jedno ognisko właśnie jest krzesane za bramką Barcelony - pisze w korespondencji z San Siro Dominik Szczepański.

54. min. Remis! Co zrobił Kevin-Prince Boateng! Przejął piłkę w wyskoku, zgrał sobie piętką piłkę obok obrońców Barcelony i huknął przy prawym słupku bramki Valdesa

51. min. Fantastyczne dogranie Fabregasa do Messiego, ale Abbiati czujny przy bliższym słupku.

48. min. Rzut wolny dla Barcelony 20 metrów od bramki Milanu, z lewej strony. Dośrodkowywał Fabregas, strzelał Puyol, ale w obrońców.

46. min. Gramy!, czas na drugą połową

Przerwa. 1:2. Nawet gdyby wynik był sprawiedliwy, to strach tutaj tak powiedzieć. Więc trzeba napisać, że niesprawiedliwy. A drugi strach to co się dzieje teraz. 80 tysięcy ludzi poszło siku - pisze z San Siro Dominik Szczepański, dziennikarz Sport.pl

PRZERWA

45. min. +2 Żółta kartka dla Abidala za faul na Robinho 17 metrów od bramki Valdesa. Milan z rzutu wolnego Barcelonie jednak nie zagroził.

45. min. +1 Rzut rożny dla Milanu. Piłka wprost na głowę Thiago Silvy, ale strzela obok bramki Barcelony.

44. min. Zamieszanie po rzucie wolnnym w '16' Barcelony. W ostatniej chwili obrońcy wybijają piłkę. W polu karnym leży Seidu Keita, sędzia przerywa grę.

43. min. Żółta kartka dla Puyola po faulu na Boatengu tuż przed polem karnym, z lewej strony.

43. min. Rzut wolny dla Milanu. Dośrodkowanie Seedorfa, piłka trafia pod nogi Boatenga, a ten bez zastanowienia huknął. Nad poprzeczką.

42. min. Robinho upada w polu karnym, ale sędzia Wolfgang Stark nie dopatrzył się faulu.

Dziewczynka cicho westchnęła i zasłoniła oczy. Zaraz zatkała uszy, a Messi nie słyszał chyba jeszcze tylu gwizdów naraz. W ogóle dużo tu gwiżdżą - pisze z San Siro dziennikarz Sport.pl Dominik Szczepański.

38. min. Zaskakujące uderzenie Boatenga, ale Valdes nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę przed siebie

37. min. Barcelona ma 66 procent posiadania piłki.

34. min. Żółta kartka dla van Bommela, który bezpardonowo zaatakował nogi Xaviego.

33. min. Villa marnuje fantastyczne podanie Messiego.

31. min. Gol! Barcelona prowadzi 2:1. Messi w powtórce rzutu karnego, już prawidłowo wykonanego, nie daje szans Abbiatiemu.

29. min. Żółta kartka dla Messiego, który nieprawidłowo wykonał rzut karny. Tuż przed kopnięciem piłki zatrzymał się i dopiero po chwili strzelił.

26. min. Aquilani fauluje w polu karnym Xaviego, sędzia ani moment się nie zawahał i dyktuje jedenastkę.

24. min. Żółta kartka dla Aquilaniego za faul na Fabregasie.

22. min. Messi w poprzeczkę! Argentyńczyk dostał doskonałe podanie od Fabregasa, ale nie zdołał pokonać Abbiatiego.

20. min. Remis! Zlatan Ibrahimovic dostał fantastyczne podanie od Seedorfa i strzelił obok Valdesa. Wślizgiem strzału nie był w stanie zatrzymać także Busquets.

19. min. Nieprawdopodobne szczęście Barcelony. Boateng wstrzelił piłkę w pole karne, wprost pod stopy Robinho, ale ten uderzył nad bramką Valdesa.

17. min.
Mała dziewczynka w sektorze Barcelony krzyknęła: Barcelona! 5-tysięczny sektor podłapał, ale utonął w powodzi 75 tys. gwizdów. Ale właśnie dziewczynka ma swoje 5 minut a cały sektor śmieje się z Van Bommela! - pisze z San Siro Dominik Szczepański, dziennikarz Sport.pl

14. min. Gol dla Barcelony! Thiago odebrał piłkę pod bramkę Milanu. Rozegrał na środek. Messi przedłużył na lewe skrzydło do Keity, a ten wstrzelił ją wzdłuż linii bramkowej. Podanie przeciął Mark van Bommel i wpakował piłkę do własnej bramki.

11. min. Rzut wolny dla Milanu. Dośrodkowanie w pole karne, Ibrahimovic zgrywa w środek, ale jego podanie przecina Thiago i zagrywa do Valdesa.

8. min. Milan po szturmie z pierwszych 120 sekund, teraz lekko zepchnięty do defensywny. Barcelona wyszła wyżej w obronie, przeszkadza w konstruowaniu akcji w środku pola.

5. min. Prostopadłe zagranie do Thiago, odrobinę zbyt silne. Piłkarz reprezentacji Hiszpanii nie doszedł do piłki.

4. min. Kontratak Barcelony, Villa do Messiego, ale ten uderza ponad bramką Abiattiego.

2. min.
W Mediolanie trudno pomylić dziś drogę na San Siro. Wyznaczają ją tysiące pustych butelek po piwie i Afroamerykanie sprzedający czerwono-czarne pantofle. Tylko po co nam pantofle? - pisze ze stadionu Dominik Szczepański, dziennikarz Sport.pl

1. min. Już groźna akcja pod bramką Barcelony. W ostatniej chwili wyjaśnia Keita.