0 : 0
Komentarze
Od?wie?
40
Od początku mecz zgodnie z przewidywaniami był wyrównany i zacięty. Mniej więcej od połowy pierwszej części spotkania większą inicjatywę mieli jednak piłkarze Zenitu. Świetne interwencje Rybki nie pozwoliły jej jednak udokumentować. Aż do ostatniej akcji pierwszej połowy, kiedy piłkę po rzucie rożnym skierował głową do bramki Szachtara obrońca Lombaerts.

Zapału do odrabiania strat i odzyskania szans na awans Szachtarowi starczyło tylko na pierwszy kwadrans drugiej połowy. Później znów przeważał Zenit i dopiero w końcówce Ukraińcy mieli kilka groźnych akcji. W całym meczu to jednak Zenit miał zdecydowanie więcej sytuacji do strzelenia gola i zasłużył na jeszcze wyższe zwycięstwo. Poniżej relacja z meczu.

90. min. +3 Koniec meczu! Zenit wygrywa z Szachtarem 1:0! Kibice zebrani na stadionie w Petersburgu, a wśród nich prezydent Rosji Miedwiediew świętują zwycięstwo.

89. min. Costa niewiele się pomylił z rzutu rożnego! Bardzo mocno zakręcił, ale piłka tylko ześlizgnęła się z poprzeczki na górną siatkę.

86. min. Niewiele brakowało! Mchitarjan na pełnej szybkości wbiega w pole karne Zenitu. Byłby sam na sam, ale podanie jest minimalnie za mocne.

80. min. Teraz dobra akcja Szachtara. Dośrodkowanie z prawej strony zmierza do Sełezniowa na długi słupek, który oddaje strzał głową. Piłka szybuje i zakręca na dalszy słupek, ale mija go o centymetry.

78. min. Dobra kontra Zenitu. Bucharow wbiega w pole karne przy asyście obrońcy, ale strzela obok bliższego słupka.

77. min. Niewidoczny dziś Adriano schodzi z boiska. Zmienia go Sełezniow.

75. min. W końcu dobra akcja Szachtara. Szewczuk bardzo dobrze dołącza do ofensywy i znajduje sobie pozycję do strzału. Ten zostaje jednak zablokowany. Szewczuk jest dziś jednak bardzo waleczny i odzyskuje piłkę.

73. min. Zenit wciąż utrzymuje się przy piłce, Szachtar po jej odzyskaniu ma problem z wyjściem ze swojej połowy.

70. min. Dobra akcja Zenita, który odzyskuje piłkę w środku pola. Dośrodkowanie z prawej strony trafia do Bucharowa, który jednak odpycha obrońcę Szachtara.

66. min. Szachtar, kiedy piłkę ma Zenit, cofa się i zdaje się czekać na kontry. Zenit nie kwapi się tymczasem do ataku. Ukraińcy najwyraźniej bardzo obawiają się straty kolejnego gola.

63. min. Srna marnuje rzut wolny z 30 metrów od bramki Zenitu. Strzela słabo po ziemi, piłka mija lewy słupek.

60. min. Willian! Zbiega z lewej strony i decyduje się na strzał ze swojej słabszej prawej nogi z 20 metrów. Strzela mocno pod poprzeczkę i Małafiejew z trudem broni.

58. min. Szyrokow! Piłkarz Zenitu utrzymał się przy piłce na linii pola karnego, oddaje techniczny lekki strzał na lewy słupek, ale myli się niewiele.

56. min. Zenit odzyskał inicjatywę. Dośrodkowanie z lewej strony zmierza do Danny'ego na 10 metr, który już się składa do strzału, ale trafia w piłkę.

53. min. Szewczuk wędruje aż przed pole karne Zanitu co najlepiej świadczy o ofensywnych zapędach Szachtara. Tam wydaje się, że będzie miał okazje strzelać, ale przeszkadzają mu obrońcy. Po chwili walcząc o odzyskanie piłki fauluje.

51. min. Dobry mocne uderzenie Żyrianowa sprzed pola karnego. Wygląda efektownie, ale zmierza prosto w rękawice Rybki, który łapie bez problemu.

49. min. Piłkarze na drugą połowę wyszli jeszcze bardziej zdeterminowani niż w pierwszej połowie. Mamy dużo walki w środku pola.

46. min. Sędzia zaczyna drugą połowę.

W PRZERWIE Sytuacja wygląda coraz gorzej dla piłkarzy z Ukrainy. Zwycięstwo i zarazem wyjście z grupy oddaliły się. Z pewnością też są podłamani bramką strzeloną do szatni. Mają jednak indywidualności, które mogą zadecydować o powrocie do gry. Zenit na pewno jednak nie odpuści. Zapowiadają się duże emocje.

45. min. +1 Piłkarze schodzą do szatni.

45. min. +1 GOOOOLLL!!! Lombaerts! Dośrodkowanie z rzutu różnego na krótki słupek, obrońca Zenita świetnie wyprzedza piłkarzy Szachtara, szybuje w powietrzu i wbija piłkę główką obok bliższego słupka i bezradnego Rybki.

45. min. +1 Rybka ratuje Szachtar! Po raz kolejny świetnie broni, tym razem strzał po ziemi na długi słupek.

43. min. Bucharow po raz kolejny! Świetna długa piłka przelatuje nad obroną, Bucharow sięga ją głową i od razu z ok. 15 metrów próbuje przelobować Rybkę. Piłka ląduje jednak na górnej siatce.

40. min. Bucharow prawie strzela! Świetne dośrodkowanie z lewej strony, Bucharow świetnie wyskakuje, piłka ląduje na jego głowie i napastnik Zenitu strzela na dalszy słupek pod poprzeczkę. Rybka popisuje się jednak bardzo dobrym refleksem i ratuje Szachtar!

39. min. Zenit przeważa. Kolejna dobra akcja rosyjskiej drużyny kończy się strzałem Fajzulina, ale jest niecelny.

38. min. Dobra kontra Zenitu. Danny strzela potężnie z bardzo ostrego konta i trafia w bliższy słupek. Niewiele brakowało!

28. min. Zenit blisko strzelenia bramki! Odzyskał piłkę w środku pola i wypracował sobie okazje do strzału mniejwięcej z linii pola karnego. Rybka świetnie broni, piłka trafia jednak na 10 metr do piłkarza Zenitu, który natychmiast oddaje strzał. Bramkarz znowu broni popisując się dobrym refleksem.

24. min. Bardzo nieudany, bardzo lekki strzał Denisowa. Po ziemi, obok bramki.

22. min. Rzut wolny z lewej strony pola karnego dla Zenitu, niedaleko narożnika boiska. Było niebezpiecznie, ale obrońcy wybijają.

21. min. Kontrowersyjna sytuacja. Piłkarz Zenitu padł w polu karnym. Powtórki pokazują, że upadek był dość przypadkowy. Nie było faulu.

19. min. Dobra podanie do Bucharowa, który wychodził sam na sam, ale Srnie udaje się go świetnie przepchnąć.

15. min. Zenit w odpowiedzi wyszedł z szybką kontrą, obrońcy Szachtara najpierw zdołali jednak zablokować strzał, później wybijają piłkę.

14. min. Dobre dośrodkowanie Srny, obrońca Szachtara nieznacznie ubiegł napastnika, który czaił się przy krótkim słupku.

11. min. Świetne podanie Eduardo za linie obrony Zenitu, ale Teixeira na półmetrowym spalonym.

8. min. Bardzo niecelny strzał Hubschmana.

7. min. Świetny rajd lewego obrońcy Szachtara. Niezwykła szybkość Szewczuka, ale reszta zespołu nie nadąża i dośrodkowanie nie znajduje celu.

4. min. Niebezpiecznie pod bramką Szachtara. Dobra akcja Daniego. Jego dośrodkowanie z lewego skrzydła nie dochodzi jednak do nikogo.

1. min. Sędzia rozpoczął mecz!

PRZED MECZEM: To bardzo ważny mecz dla Szachtara. Ukraińcy muszą dziś pokonać Zenit by liczyć się w walce o awans. W ostatniej kolejce w spotkaniu obu zespołów było 2:2. W tym faworytami są piłkarze Zenitu. Trudno jednak tak naprawdę przewidzieć zwycięzcę.