Sparingi. Legia przegrywa z Bordeaux 1:4

4 : 1
Komentarze
Od?wie?
35
Bordeaux wyraźnie górowało przygotowaniem technicznym nad warszawską drużyną, jednak przez długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy Gourcuff uciekł jednak lewym skrzydłem obrońcom i zagrał w pole karne, gdzie akcję pewnie wykończył Plasil.

Pięć minut później fatalny błąd popełnił Antolović, który nie złapał piłki uderzonej z bardzo odległego rzutu wolnego. Na początku drugiej części gry Legia zdobyła bramkę kontaktową po bardzo ładnym strzale głową Artura Jędrzejczyka, który wykończył rzut rożny.

To było niestety wszystko na co było stać podopiecznych Macieja Skorży. Kolejne dwa bardzo efektowne trafienia zaliczył Cavenaghi i mimo, że Legia starała się zdobyć jeszcze jedną bramkę w ostatniej minutach, to mecz zakończył się rezultatem 1:4. Bardzo słabo zaprezentował się w tym meczu golkiper "Wojskowych", którego niepewne interwencje z pewnością nie przypadły Skorży do gustu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

91. min. Sędzia kończy mecz, a na boisko wybiega tłum rozentuzjazmowanych Francuzów. Legia walczyła, ale niestety na więcej nie było jej stać

89. min. Legia szturmuje bramkę rywali, jednak kolejne ataki nie przynoszą efektu bramkowego. Tymczasem Bordeaux kontruje, ale dobrą interwencją popisuje się Antolović

87. min. Dong szarżuje na bramkę, jednak drybling nieudany. Po chwili bramkarz łapie piłkę bitą z rzutu rożnego przez Gizę

85. min. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Radovicia, a Rybus chciał efektownie zakończyć akcję "nożycami". Młody piłkarz uderza jednak wysooookooo nad poprzeczką

80. min. Traore szarżował na bramkę Legii, piłkę próbowało mu odebrać kilku Legionistów, których czarnoskóry piłkarz mijał jak tyczki. Udało się to w końcu Radoviciowi

77. min. Zmiany w Legii: Radović i Szałachowski za Cabrala i Borysiuka

73. min. Piłkarze Legii chcieli "na aferę" rozegrać rzut wolny, ale niespecjalnie im się udało. Piłkę bitą przez Kneżevicia pewnie łapie bramkarz

65. min. Zmiana w drużynie Legii - Rybus wchodzi za Iwańskiego

60. min. Fantastyczna bramka dla Girondis!!! Cavenaghi dostaje piłkę z lewego skrzydła, przyjmuje ją sobie i podbija do góry, po czym atomowym uderzeniem z półwoleja trafia w okienko bramki

58. min. Antolović popisuje się kolejną bardzo niepewną interwencją. Próbuje piąstkować piłkę, jednak ta mu zeszła, na szczęście obrońcy wybijają piłkę

56. min. Bardzo ładna akcja Bordeaux, po której pada trzecia bramka. Piłkarze wymieniają między sobą piłkę, aż ostatecznie z dystansu strzela Gouffran. Piłkę podbija Antolović, a ta uderza w poprzeczkę. Skuteczną dobitką popisał się jednak Cavenaghi i podwyższa wynik na 3:1

55. min. Legia wyraźnie złapała wiatr w żagle. Atakuje coraz częściej, a szarżujący Iwański wywalczył rzut rożny. Po chwili strzał z dystansu broni Olimpa

48. min. Gol dla Legii!!!! Rzut rożny z prawej strony boiska, głową pewnie strzela Jędrzejczyk, a piłka wpada tuż przy słupku

47. min. Rozpoczęła się już druga połowa spotkania. Fauluje Iwański

II połowa

46. min. Sędzia kończy pierwszą połowę. Legia miała kilka szans, jednak nie potrafiła ich wykorzystać. Rywale z kolei popisali się wyższą skutecznością i zasłużenie prowadzą dwoma bramkami

44. min. Legia miała szansę na gola kontaktowego - Manu dostaje piłkę z głębi pola od Jędrzejczyka i ucieka lewym skrzydłem. Wbiega w pola karne i strzela, ale Olimpa pewnie broni

42. min. Żyrondyści podwyższają!!! Wendel bije rzut wolny spod prawie samej linii bocznej. Piłka leci wysokim łukiem, mija wszystkich obrońców oraz napastników, a Antolović zbyt późno rzuca się w jej kierunku. Ten gol niestety obciąża konto bramkarza Legii

37. min. Gol dla Bordeaux!!! Gourcuff ucieka obrońcom lewym skrzydłem, dośrodkowuje w pole karne, a tam Plasil, który ma na plecach defensora Legii pewnie strzela obok Antolovicia

36. min. Cabral dostaje piłkę od walecznego Mezengi, po czym uderza zza pola karnego, jednak obok bramki Olimpy

34. min. Gouffran strzela na bramkę, jednak piłka leci nad poprzeczką

32. min. Cavenaghi faulowany przez Borysiuka w rajdzie na bramkę. Rzut wolny wykonuje Gourcuff - strzela bardzo mocno, jednak tuż obok słupka

30. min. Hiszpan musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Komorowski

26. min. Gourcuff fauluje Astiza w bardzo specyficzny sposób - kucnął przed nadbiegającym Hiszpanem i podciął go... głową. Astiz kontuzjowany leży na trawie

24. min. Iwański zagrywa do Manu na wolne pole, ale piłkarz Legii nie zdołał opanować łatwej piłki i wybił ją za linię

22. min. Antolović gra bardzo niepewnie - wrzutka z lewego skrzydła do wbiegającego na bramkę Plasila, a chorwacki bramkarz wypuszcza piłkę z rąk zamiast ją złapać. Na szczęście Czech był za daleko i Legia nie traci bramki

17. min. Legia miała wyśmienitą szansę - Manu strzela na bramkę, a obrońca gości blokuje piłkę i o mało co nie trafia do własnej siatki

16. min. Chwilę później Bordeaux mogło wyjść na prowadzenie, ale wrzutkę z lewego skrzydła zmarnował Cavenaghi, który z powietrza strzela w Antolovicia

12. min. Kontra w wykonaniu "Legionistów", Vrdoljak pędzi lewym skrzydłem i zagrywa w kierunku bramki. Nie wiadomo, czy strzelał, czy dośrodkowywał, ale piłka złapana przez bramkarza rywali

8. min. Rzut wolny dla Bordeaux, piłka bita w pole karne, ale tam pewnie piąstkuje ją Antolović

5. min. Zdecydowaną przewagę ma ekipa Jeana Tigany - lepiej konstruuje ona ataki, częściej jest przy piłce i prawie bez przerwy napiera na bramkę Legii.

2. min. Pierwszy gwizdek już za nami. Od zdecydowanych ataków rozpoczęli Żyrondyści. Na bramkę szarżował Gourcuff.

Przed meczem:
Bordeaux jest pierwszym rywalem Legii podczas francuskiego zgrupowania. Kolejnymi rywalami będą Paris Saint Germain, Rennes oraz Lorient. W składzie rywali nie brak największych gwiazd zespoły Gourcuffa, Gouffrana czy Plasila.