Lech Poznań awansował do eliminacji europejskich pucharów [ZAPIS RELACJI]

• środa, 15 lipca 2020
  • KONIEC

Zobaczcie tego kuriozalnego gola:

Koszmarny błąd piłkarzy Lecha Poznań. Bramkarz bezradnie patrzył

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Cracovię 2:1, ale kibice na długo zapamiętają samobója, którego strzelili sobie podopieczni Dariusza Żurawia.

• KONIEC

Koniec meczu! Lech wraca do europejskich pucharów! To znaczy: do eliminacji

• 88. min.

Żółta kartka dla Ramireza

• 87. min.

Wyniki (87. minuta)

Cracovia 1:2 Lech

Jagiellonia 2:1 Śląsk

Lechia 0:0 Legia

Pogoń 1:0 Piast

• GOOOOOOL

82. min.

Kuriozalny gol! Co tu się stało! Lech miał rzut wolny na własnej połowie, a Dorde Crnomarković wycofał piłkę do

Karola Szymańskiego, który nie był w stanie przyjąć piłki, więc wpadła ona do jego bramki. Samobój! Cracovia goni Lecha!

• 76. min.

Zmiana też w Lechu: Muhar zastąpi Modera

• 75. min.

Zmiana w Cracovii. Schodzi Vestenicky, wchodzi Bała

• GOOOOOOL

72. min.

GOOOOOOOOOOOOOOL! Skóraś popisał się ładnym rajdem na prawym skrzydle, a następnie wycofał piłkę do wbiegającego Marchwińskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie Lecha na 2:0!

• 71. min.

Pesković wybija futbolówkę na rzut rożny po niezłym strzale Modera

• 67. min.

Zmiana w Lechu. Schodzi Jóźwiak, wchodzi Skóraś

• 65. min. + 20

Pogoń Szczecin 1:0 Piast Gliwice

Najlepszy zespół zeszłego sezonu wciąż nie wie, jak skutecznie zagrozić bramce Portowców

• 62. min.

Schodzi Rakoczy, w jego miejsce wchodzi Pik

• 60. min.

Piłka zagrana do Jóżwiaka, ale Pesković przytomnie wyszedł z bramki i przerwał akcję

• 57. min.

Jablonsky ukarany żółtą kartką

• 55. min.

Fatalny strzał w wykonaniu Davida Jablonsky'ego

• 51. min.

Jóźwiak niecelnym podaniem zepsuł dobrze zapowiadającą się akcję Lecha

• 48. min.

Jagiellonia 1:1 Śląsk

To oznacza, że Lech Poznań jest w wirtualnej tabeli przed Piastem. I to o trzy punkty!

• GOOOOOOL

42. min.

Jagiellonia 1:1 Śląsk Wrocław

Goście wyrównali, a bramkę zdobył Tamas, który w zamieszaniu w polu karnym znalazł się w odpowiednim miejscu, o odpowiednim czasie.

• 42. min.

Pełna dominacja Lecha Poznań. Spójrzmy na statystykę strzałów celnych. Lech oddał cztery, a Cracovia okrągłe zero.

• 37. min.

Puchacz faulowany tuż przed szesnastką. Chwilę później Moder uderza z rzutu wolnego, ale piłka przelatuje obok bramki Cracovii

• 34. min.

Festiwal niecelnych wrzutek. Najpierw Wdowiak zbyt mocno zacentrował z lewej strony boiska, a chwilę później Pesković złapał piłkę po wrzutce Modera

• 29. min.

Lech nie zwalnia tempa! Atakuje coraz odważniej!

• 27. min.

Christian Gytkjaer ma już 22 trafienia w tym sezonie i pewnie zmierza po koronę króla strzelców. Wspaniały sezon Duńczyka. Dodajmy, ostatni w Polsce.

Gytkjaer odrzucił ofertę z Francji. Inny kierunek. Dwóch kandydatów na jego miejsce

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Christian Gytkjaer może trafić do ligi rosyjskiej. Piłkarz odrzucił propozycję z francuskiego FC Guingamp.

• GOOOOOOL

26. min.

Cracovia 0:1 Lech Poznań

GOOOOOOOOOOOOL! Gytkjaer wspaniale główkuje i zdobywa bramkę! W wirtualnej tabeli Kolejorz wyprzedza Piasta o trzy "oczka"

• GOOOOOOL

22. min.

Centra w pole karne z rzutu wolnego! Podstawski wyskakuje najwyżej do piłki i celnym strzałem głową pokonuje bramkarza

• GOOOOOOL

17. min.

Jagiellonia 1:0 Śląsk Wrocław

GOOOOOOOOL! Wrzutka w pole karne! Fantastyczny strzał szczupakiem w wykonaniu Tarasa Romanczuka!

• 13. min.

Moder strzelał z dystansu, ale przestrzelił

• 10. min.

Pogoń - Piast

Wciąż 0:0. Pogoń częściej utrzymuje się przy piłce, ale Piast groźnie kontruje

• 6. min.

Gytkjaer próbował zacentrować z lewej strony boiska, ale piłka nie dotarła do żadnego adresata

• 3. min.

Pierwsze minuty za nami. Zbyt wiele ciekawego się nie wydarzyło. Widzieliśmy jedną, niecelną wrzutkę w pole karne Lecha. Teraz piłka nie opuszcza środkowej strefy boiska