Kapitalny mecz w Poznaniu! Lech dogonił Piasta w walce o wicemistrzostwo [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 12 lipca 2020
  • 90. min. + 4

Dziękujemy za relację!

Koniec meczu! Lech Poznań wygrywa 3:2 po kapitalnym meczu z Lechią Gdańsk i zrównuje się liczbą punktów z Piastem Gliwice, pozostając w walce o wicemistrzostwo Polski.

• 90. min. + 3

Niecelny strzał Zwolińskiego. To chyba była ostatnia okazja dla Lechii na wyrównanie w tym meczu.

• 90. min. + 2

Kuciak wyszedł z bramki, wyprzedził rywala, ratując swój zespół przed stratą bramki!

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• 89. min.

Czerwona kartka dla Conrado za brutalny atak na nogi Modera!

• 85. min.

Ależ okazja Lechii! Z najbliższej odległości Conrado trafił prosto w Crnomarkovicia, choć miał idealną okazję, aby doprowadzić do wyrównania.

• 81. min.

Lech cofnął się do defensywy, oddając inicjatywę gościom. Stara się spokojnie rozgrywać piłkę na własnej połowie.

• 78. min.

Jeszcze jedna zmiana w Lechu. Marchwiński zmienia Ramireza.

• 76. min.

Lechia nie przestaje atakować, ale Mleczko pewnie łapie piłkę po odbitym strzale.

• 72. min.

Zmiana także w Lechii. W miejsce Haydary'ego wszedł Mihalik.

• 72. min.

Zmiana w Lechu. W miejsce Żamaletdinowa na boisko wszedł Gytkjaer.

• 71. min.

Lechia próbuje wyprowadzać ataki, jednak jest bardzo szybko zatrzymywana przez piłkarzy Lecha.

• 68. min.

Osamotniony Żamaletdinow znalazł się z piłką przed polem karnym Lechii, oddał strzał, ale... wyjątkowo niecelny.

• 67. min.

Fatalne zagranie i od bramki zacznie Kuciak.

• 67. min.

Dobra okazja dla Lecha na dośrodkowanie z rzutu wolnego po faulu na Moderze.

• 64. min.

Seria rzutów rożnych dla Lecha Poznań, zakończona niecelnym strzałem Ramireza sprzed pola karnego. Zdaniem gospodarzy piłka odbiła się od jednego z piłkarzy Lechii, jednak sędzia nie podyktował rzutu rożnego.

• 61. min.

Kolejny fatalny błąd Mleczki. Bramkarz Lecha wyszedł z bramki i stracił piłkę, zostawiając pustą bramkę. Szczęśliwie dla niego, zawodnik Lechii spudłował, uderzając z dystansu.

• 58. min.

Lech wychodził z bardzo groźnym atakiem, jednak gospodarze zgubili piłkę.

• 57. min.

I natychmiast został sprawdzony przez Zwolińskiego, jednak kapitalnie broni.

• 56. min.

Groźne zderzenie w polu karnym Lecha. Mleczko wpadł na rywala i przez chwilę leżał na murawie, ale już jest gotowy do gry.

• 52. min.

To mógł być remis! Dośrodkowanie w pole karne Lecha, piłka spada na głowę Zwolińskiego, który z najbliższej odległości uderza ponad poprzeczką!

• 50. min.

Groźna akcja Lecha. Piłka po dośrodkowaniu w pole karne Lechii spadła na nogę Modera, który uderzył jednak wysoko ponad bramką.

• PILNE

47. min.

GOL DLA LECHII! Kostecych stracił piłkę przed polem karnym, która trafiła do Zwolińskiego. Ten oddał strzał, który odbił Mleczko, wystawiając piłkę Ze Gomesowi do pustej bramki. 3:2!

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry!

• PILNE

45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Lech prowadzi z Lechią 3:1.

• 45. min. + 2

Zwoliński uderzał na bramkę Lecha, ale bardzo niecelnie.

• 45. min.

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• PILNE

45. min.

BŁYSKAWICZNA ODPOWIEDŹ LECHA! Jóźwiak otrzymał piłkę w narożniku pola karnego, zbiegł z nią kilka metrów w stronę środka boiska i uderzył przy słupku! Kuciak nie zdołał sięgnąć piłki i jest 3:1!

• 44. min.

W międzyczasie Mleczko ukarany żółtą kartką.

• PILNE

42. min.

GOL DLA LECHII! Piłka po uderzeniu Nalepy trafiła pod nogi Haydary'ego, który byłby na spalonym, gdyby nie jeden z piłkarzy Lecha leżący na murawie. Piłkarz Lechii z najbliższej odległości pokonał Mleczkę, zmniejszając straty.

• 40. min.

Faulowany Ze Gomez tuż przed potem karnym Lecha. Dobra okazja dla Lechii z rzutu wolnego.

• 39. min.

Lech oddaje kolejne strzały na bramkę Kuciaka, ale bardzo niecelne. Najpierw uderzał Kamiński, potem Żamaletdinow.

• 37. min.

Lechia wyszła z jednym z nielicznych ataków, ale próba zagrania w pole karne została zablokowana. Wrzutkę po rzucie z autu wybili z kolei obrońcy.

• 35. min.

Lech nie przestaje atakować, ale obrońcy Lechii skutecznie blokują gospodarzy przed oddaniem kolejnego strzału na bramkę Kuciaka.

• 33. min.

Nieco przypadkowa, ale bardzo groźna okazja Lecha. Kamiński zgrał piłkę do Modera, który uderzył z powietrza. Piłka o centymetry minęła bramkę Kuciaka.

• 31. min.

Crnomarković jest już na boisku, choć już rozgrzewali się rezerwowi, aby być w gotowości do zastąpienia Serba.

• 30. min.

Rzut rożny dla Lechii, dobre dośrodkowanie, ale zablokowane przez obrońców Lecha.

• 27. min.

Po chwili wstaje i o własnych siłach opuszcza murawę, ale nie wygląda to za dobrze dla gospodarzy.

• 26. min.

Przerwa w grze. Na murawie leży Crnomarković i wydaje się, że może nie być w stanie wrócić do gry.

• 24. min.

Dobre dośrodkowanie w pole karne Lecha z rzutu wolnego, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę na rzut rożny.

• PILNE

22. min.

2:0 DLA LECHA PO BRAMCE GUMNEGO! Mocno bita piłka z rzutu wolnego w pole bramkowe, do której dopadł Gumny, dostawił nogę, dezorientując w bramce Kuciaka.

• 20. min.

Ostry faul Nalepy na Żamaletdinowie, za który obrońca Lechii zobaczył żółtą kartkę. Dobra okazja dla Lecha Poznań na rozegranie rzutu wolnego.

• 17. min.

Zmiana decyzji sędziego! Analiza VAR wykazała, że piłkarz Lechii był na pozycji spalonej w momencie podania. Zatem nadal 1:0 dla Lecha!

• PILNE

17. min.

I JEST REMIS! Rzut wolny na środku boiska dla Lechii, dośrodkowanie w pole karne, zamieszanie, piłka spada pod nogi Zwolińskiego, który z najbliższej odległości doprowadza do remisu!

• 14. min.

Dobra akcja Lecha. Żamaletdinow uderzał na bramkę Kuciaka, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

• 13. min.

Zbyt mocne dośrodkowanie Petrzaka. Od bramki zacznie Mleczko.

• 12. min.

Żółta kartka dla Satki za ostre wejście i faul na Kałuzińskim. Dobra okazja dla Lechii na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.

• 12. min.

Groźna akcja Lecha Poznań, ale Kuciak szczęśliwie broni strzał Kamińskiego.

• 10. min.

Lechia wielokrotnie traci piłkę przy próbie wyprowadzenia ataku z własnej połowy. Lech na razie zdecydowanie dominuje w tym spotkaniu.

• 8. min.

A tak wyglądał gol Ramireza z perspektywy trybun:

• 8. min.

Lech nie przestaje atakować. Goście mają problem z wyjściem z piłką z własnej połowy.

• PILNE

5. min.

GOL DLA LECHA! Świetne uderzenie Ramireza, tuż przy słupku! Kuciak nie miał nic do powiedzenia!

• 4. min.

Rzut wolny dla Lecha tuż przed polem karnym Lechii po faulu na Ramirezie. Dobra okazja do uderzenia na bramkę Kuciaka.

• 3. min.

Lech próbuje powoli przejąć inicjatywę nad meczem, ale nie jest w tanie realnie zagrozić bramce Kuciaka.

• 1. min.

Pierwsza dobra akcja Lechii, ale Makowski nie trafił w światło bramki z linii pola karnego.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Skład Lechii Gdańsk:

• Skład Lecha Poznań:

• Jeśli Lech Poznań wygra w dzisiejszym meczu, zrówna się punktami z Piastem Gliwice w walce o wicemistrzostwo Polski i niemal zapewni sobie awans do europejskich pucharów, bo na dwie kolejki przed końcem będzie miał 6 punktów przewagi nad Śląskiem Wrocław.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu Lecha Poznań z Lechią Gdańsk.