Legia Warszawa wygrała z Cracovią 2:0 i zapewniła sobie mistrzostwo Polski! [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 11 lipca 2020
  • Legia Warszawa nowym mistrzem Polski! Cracovia bez szans!

Legia Warszawa nowym mistrzem Polski! Cracovia bez szans!

Legia Warszawa pokonała Cracovię 2:0 i zdobyła 14. mistrzostwo Polski w swojej historii. Bramki dla zespołu Aleksandara Vukovicia strzelili Thomas Pekhart w pierwszej połowie i Walerian Gwilia w drugiej części.

• 90. min. + 8

Koniec meczu. Legia wygrywa 2:0 i zostaje nowym mistrzem Polski! Po raz 14. w historii.

• 90. min. + 7

Cholewiak z żółtą kartką.

• 90. min. + 6

Rzut rożny dla Legii. Jędrzejczyk nie doszedł do piłki.

• 90. min. + 4

Zmiana w Legii. Za Gwilię wchodzi Maciej Rosołek.

Arkadiusz Malarz, były bramkarz Legii, już pogratulował zdobycia przez nią 14. mistrzostwa Polski.

Nie ma mowy o rzucie karnym. Gramy dalej. Arbiter doliczył 8 minut.

Pekhart oddał bardzo niecelny strzał. Czech leży na murawie.

• 88. min.

Kibice Legii już świętują na trybunach.

• 86. min.

Żółta kartka dla Slisza.

• 84. min.

Strzał Gruzina niecelny.

• 83. min.

Kolejna próba Gwilii!

• 82. min.

Thiago Alves wchodzi za Mateusza Wdowiaka.

• 82. min.

Będzie również kolejna zmiana w Cracovii.

• 80. min.

Zmiana w Legii. Cholewiak pojawia się na murawie za Luqunhasa.

• 75. min.

Walerian Gwilia technicznym, plasowanym strzałem podwyższa wynik spotkania! Znakomitym przechwytem popisał się Slisz, który odebrał piłkę Cracovii przed jej polem karnym.

• 75. min.

GOOOOOOOL! Legia podwyższa prowadzenie!

• 74. min.

Dobra okazja dla Cracovii! Cornel Rapa uderzył piłkę głową minimalnie obok bramki!

• 73. min.

Zmiana w Cracovii: David Jablonsky za Loshaja.

• 72. min.

Antolić zablokowany w polu karnym po dograniu Gwilii.

• 70. min.

Gwilia wybija piłkę po centrze z wolnego Cracovii.

• 69. min.

Gęsta mgła wywołana przez dym powoli zaczyna opadać. Na boisku jest w tej chwili ograniczona widoczność.

• 68. min.

Arbiter wznawia grę.

• 62. min.
  • 62. min.

Dym zaczyna unosić się nad boiskiem.

• 62. min.

Tymczasem kibice Legii odpalili środki pirotechniczne.

• 62. min.

Piłkarze mają przerwę na picie wody.

• 60. min.

Cierzniak broni strzał rywali!

• 58. min.

Fiolić wchodzi za Lusiusza.

• 57. min.

Wszołek przełożył sobie piłkę z lewej na prawe nogę i oddał mocny strzał prosto w Hrosso. Po chwili dobitka nad bramką.

• 55. min.

Rocha z wolnego prosto w mur.

• 55. min.

Akcja przeniosła się błyskawicznie pod drugie pole karne, Legia ma rzut wolny, faulowany Antolić.

• 54. min.

Loshaj w pole karne, jeden z piłkarzy Cracovii leży w polu karnym. Gwizdek arbitra milczy.

• 53. min.

Cracovia miała rzut rożny. Krótkie rozegranie, gracze Legii czujni, pewnie wybijają piłkę.

• 48. min.

Strzał Luqiunhasa zablokowany.

Bartosz Slisz z dystansu, rykoszet i piłka wychodzi na rzut rożny.

Piłkarze już na boisku. Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi tylko 1:0. Ma ogromną przewagę i momentami wręcz tańczy w polu karnym rywali.

• 45. min. + 3

Jędrzejczyk odpychał Helika.

Rzut rożny dla Legii.

• 45. min. + 2

Karbownik próbował odzyskać piłkę po prawej stronie na wysokości pola karnego Cracovii. Ostatecznie od bramki zacznie Hrosso.

• 45. min.

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• 45. min.

Co za szansa Gwilii! Grizun nie trafił na pusta bramkę! Wszołek popisał się kolejnym dobrym dośrodkowaniem!

• 44. min.

Gwilia próbował podać do Luqiunhasa. Piłka ostatecznie trafia w ręce Hrosso.

• 44. min.

Antolić dośrodkowuje, Rafael Lopes dobrze interweniuje.

• 43. min.

Rzut wolny dla Legii z bocznej strefy na połowie Cracovii.

• 43. min.

Luqiunhas faulowany z lewej strony boiska.

• 43. min.

Pekhart nie opanował piłki po podaniu Wieteski.

• 42. min.

Pekhart dośrodkowuje w pole karne, Hrosso pewnie łapie piłkę.

• 41. min.

Rocha zatrzymany przez Helika. Legia wznawia grę od autu.

• 40. min.

Piłka w siatce po strzale Pekharta. ale sędzia sygnalizuje, że piłka wyszła wcześniej za boisko w momencie podania przez Wszołka.

• 39. min.

Czech odczuł mocno to starcie. Powoli podnosi się z murawy.

• 39. min.

Pekhart zderzył się z Lusiuszem.

• 38. min.

Van Amersfoort oddał celny strzał. Cierzniak nie miał problemu z uderzeniem Holendra.

• 37. min.

Wdowiak zatrzymany przez Karbownika i Slisza w polu karnym.

• 35. min.

Sporo się dzieje pod obiema bramkami.

• 34. min.

Rzut wolny dla Legii! Rocha z wolnego prosto w słupek!

• 33. min.

Żółta kartka dla Wdowiaka.

• 32. min.

Po chwili szansa dla Legii. Strzał Antolicia z dystansu wypluwa przed siebie Hrosso, dobitka Pekharta kompletnie nieudana. Powino być 2:0!

• 31. min.

Co za szansa Cracovii! Kapitalny rajd Hanki, który zacentrował w pole karne, tor lotu piłki przeciął Wieteska. Cierzniak pewnie łapie.

• 30. min.

Za atak ręką na Kamilu Pestce.

• 30. min.

Wszołek ukarany żółtą kartką.

• 28. min.

Wszołek ponownie dośrodkowywał z prawej strony.

• 28. min.

Niepewna interwencja Hrosso.

• 25. min.

Sędzia konsultował jeszcze całą sytuację z systemem VAR. Gol prawidłowy, nie było spalonego.

• 24. min.

To 5. trafienie w sezonie Pekharta.

• 23. min.

Wszołek z prawej strony idealnie wrzucił piłkę na głową czeskiego napastnika.

• 23. min.

GOOOOL! Legia obejmuje prowadzenie po strzale Pekharta!

• 21. min.

Loshaj dośrodkował w pole karne. Niedokładne zagranie. Legia przejmuje piłkę.

• 21. min.

Rzut wolny dla Cracovii 40 metrów od bramki Cierzniaka.

• 20. min.

Nieudane dośrodkowanie Wszołka.

• 19. min.

Probierz miał pretensje do arbitra technicznego.

• 17. min.

Dwóch trenerów: Legii i Cracovii zostało upomnianych jednocześnie żółtymi kartkami. Kuriozalna sytuacja.

• 16. min.

Loshaj fauluje Luqiunhasa, przerywajac kontratak w środkowej strefie boiska. Zawodnik Cracovii upomniany został żółtą kartką.

• 15. min.

Hanka dośrodkowuje w pole karne. Obrońcy Legii wybijają piłkę.

• 14. min.

Luquinhas faulowany po lewej stronie boiska.

• 12. min.

Loshaj niecelne uderzał z dystansu.

• 11. min.

Martins doznał kontuzji i musiał opuścić murawę. Zmiana w Legii. Za Brazylijczyka wchodzi Bartosz Slisz.

• 9. min.

Lusiusz próbował uderzać, ale próba kompletnie mu nie wyszła, Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• 8. min.

Pomocnik Legii zrobił stempel na nodze Holendra.

• 7. min.

Andre Martins ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Van Amesfoorcie.

• 6. min.

Kolejny atak Legii prawą stroną i kolejna strata.

• 5. min.

Gwilia w polu karnym miał dobrą szansę na uderzenie, ale stracił równowagę.

• 3. min.

Wszołek podawał do Karbownika, który stracił piłkę.

• 1. min.

Zaczynamy!

• W Legii nastąpiła zmiana m.in.na pozycji bramkarza. Radosław Cierzniak zastąpił Wojciecha Muzyka, który zaprezentował się fatalnie w Pucharze Polski z Cracovią.

• Legia Warszawa o krok od mistrzostwa Polski. "Zrobimy wszystko, by to był nasz dzień"

- Po pandemii siedem z dziesięciu spotkań zagraliśmy na wyjeździe, dlatego cieszę się, że teraz w końcu zagramy u siebie - powiedział Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa, która w sobotę o 17.30 podejmie Cracovię.

• Legia szykuje wielką niespodziankę. Takiego świętowania mistrzostwa jeszcze nie było!

Nie pod Kolumną Zygmunta na warszawskiej Starówce, a na bulwarach nad Wisłą. A w zasadzie to po Wiśle, bo jeśli Legia Warszawa w sobotę zdobędzie mistrzostwo Polski, drużyna Aleksandara Vukovicia ma świętować odzyskanie tytułu na statku, którym przepłynie po rzece.

• Skład Cracovii:

• Już w sobotę zespół prowadzony przez Aleksandara Vukovicia może zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Wystarczy, że co najmniej zremisuje na własnym stadionie z Cracovią.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu Legii Warszawa z Cracovią.