Lech dwa razy prowadził, ale nie wygrał. Szalona końcówka we Wrocławiu [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 28 czerwca 2020
  • 90. min. + 7

KONIEC MECZU. Śląsk dzieli się punktami z Lechem, a to oznacza, że w czubie tabeli bez zmian.

• 90. min. + 5

Puchacz zatrzymuje Markovicia i ogląda żółtą kartkę.

• 90. min. + 3

Wrzutka w pole karne Modera, ale piłkę łapie Putnocky.

• 90. min. + 1

Siedem minut doliczone do drugiej połowy.

Przerwa w grze: na boisku leży Exposito.

• 88. min.

Zmiana w Śląsku: boisko opuszcza Płacheta, w jego miejsce wchodzi Bergier.

• 87. min.

Łabojko wykorzystuje dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu rożnego, uderza w kierunku dalszego słupka i doprowadza do wyrównania. Śląsk - Lech 2:2.

• 86. min.

Gooooooooooooooooooool! Śląsk! Łabojko!

• 85. min.

Płacheta strzela, Puchacz blokuje. Rzut rożny dla Śląska.

• 83. min.

Goooooooooooooool! Lech! Moder!

• PILNE

81. min.

Rzut karny dla Lecha!

• 79. min.

Puerto dotknął piłki ręką, ale czy to będzie karny? Mamy VAR.

• 77. min.

Z wolnego dośrodkował Mączyński, a Puerto bez przyjęcia skierował piłkę do bramki. Śląsk - Lech 1:1.

• 76. min.

Goooooooooooooooooool! Śląsk! Puerto!

• 75. min.

Exposito do Płachety, który kończy akcję strzałem - niecelnym, obok słupka.

• 74. min.

Druga zmiana w Śląsku: Samiec-Talar za Chrapka.

• 71. min.

Zmiana w Lechu: Letniowski za Ramireza.

• 69. min.

Łabojko sprzed pola karnego, ale piłkę blokują obrońcy Lecha.

• 67. min.

Zmiana w Śląsku: schodzi Pich, wchodzi Marković.

• 65. min.

Rzut wolny dla Lecha po tym, jak Łabojko sfaulował Tibę.

• 62. min.

Po chwili jeszcze poprawka głową Exposito, ale piłka leci obok bramki.

• 61. min.

Mocny strzał Dankowskiego, ale broni van der Hart!

• 58. min.

Strata Płachety, ale chyba bez konsekwencji, bo akcja Lecha straciła impet.

• 56. min.

Brzydki fragment meczu. Tym razem żółta kartka dla Mączyńskiego. 12. w tym sezonie, a to oznacza również pauzę, i to w dwóch meczach.

• 55. min.

To czwarte upomnienie dla Gytkjeara, a to oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu, z Legia.

• 54. min.

Gytkjaer ukarany żółtą kartką za uderzeniem łokciem Puerto.

• 52. min.

Crnomarković blokuje Płachetę. Rzut rożny dla Śląska.

• 49. min.

Płacheta dośrodkowuje w pole karne, ale obrońcy Lecha wybijają piłkę.

• 48. min.

Moder do Kamińskiego, ten do Tiby, ale Portugalczyk w polu karnym Śląska źle zagrywa piłkę.

Zaczynamy drugą połowę. Od środka Lech.

• 45. min. + 1

Zablokowany strzał Mączyńskiego, potem nieudana kontra Lecha, który prowadzi ze Śląskiem w pełni zasłużenie. PRZERWA.

• 45. min.

Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

• 42. min.

Tym razem słaba wrzutka Modera - piłka przelatuje nad bramką.

• 39. min.

Wrzutka Jóźwiaka w pole karne. Gytkjaera wyprzedza jednak obrońca Śląska.

• 37. min.

Płacheta uderza zza pola karnego, ale piłka po rykoszecie przelatuje obok słupka. Rzut rożny dla Śląska.

• 35. min.

I po kolejnym golu Modera kolejna akcja Lecha. Tym razem Tiby, ale nie kończy się strzałem - obrońcy Śląska wybijają piłkę.

• 34. min.

Rzut wolny dla Lecha. Znowu Moder, ale tym razem niezbyt dobre miejsce do strzału - skraj boiska. Jest dośrodkowanie. Wprost w ręce Putnocky'ego.

• 32. min.

O, we Wrocławiu wyszło słońce, ale boisko niestety nadal mocno przemoczone.

• 30. min.
  • 28. min.

Przerwa w grze: Tiba ucierpiał w starciu z Łabojką.

• 26. min.

Moder dobrze zatrzymuje akcje Śląska.

• 23. min.

Ramirez do Jóźwiaka, ale gra przerwana - spalony.

• 21. min.

Dośrodkowanie Exposito, ale nikt nie wykańcza tej akcji.

• 19. min.

Gol Gytkjera, ale trzeba oddać, że sytuację wypracował mu Kamiński. Gdyby nie on, nie byłoby tej bramki. Śląsk - Lech 0:1.

• 18. min.

Goooooooooooooooooooool! Lech! Gytkjaer!

• 17. min.

Moder z dystansu. Trafia, ale broni Putnocky.

• 16. min.

Rzut wolny dla Lecha. Do piłki podchodzi Moder, ale do bramki daleko. Ze 30 metrów albo i więcej.

• 15. min.

Kwadrans za nami. Kwadrans, w którym gra w piłkę była na dalszym planie. Widać, że piłkarzom obu drużyn bardzo trudno gra się na przemoczonej murawie.

• 12. min.

Strata Dankowskiego, ale nie ma kontry Lecha. Przeszkodził Tamas do spółki z kałużami.

• 11. min.

Dankowski dośrodkowuje w pole karne, ale trafia w Satkę.

• 8. min.

Nieudane dośrodkowanie Chrapka, ale Lech cały czas z piłką na połowie Śląska - wywalczył rzut rożny.

• 6. min.

Długa piłka w kierunku Jóźwiaka, ale akcję Lecha przerywa Puerto.

• 4. min.

Płacheta wpada z piłką w pole karne, ale o ile radzi sobie z Butką, o tyle przegrywa z kałużą.

• 2. min.

Tiba traci piłkę w środku pola, ale można to zwalić na warunki, bo nad Wrocławiem przeszła ulewa, zresztą nadal pada, wielkie kałuże na boisku.

• 1. min.

Zaczynamy! Od środka Śląsk.

• W czubie tabeli jest ścisk, a Legia, która prowadzi od wielu kolejek, wciąż nie jest jeszcze pewna mistrzostwa. Po sobotnim remisie 1:1 z Piastem utrzymała nad nim 11 punktów przewagi, ale Piasta zaraz może wyprzedzić Lech, który do niego traci punkt albo Śląsk, który traci dwa punkty. Początek meczu we Wrocławiu o 17.30.