Piekielnie ważne mecze. Podbeskidzie drży o awans. Inni chcą europejskich pucharów [ZAPIS MULTIRELACJI]

• niedziela, 28 czerwca 2020
  • 90. min. + 5

Dziękujemy za relację!

• PILNE

90. min. + 5

Koniec meczu w Bielsko-Białej! Podbeskidzie wygrywa 2:0 po samobójczym trafieniu Bondarenki i bramce Danielaka i ponownie jest liderem I ligi!

• 90. min. + 2

Tymczasem Podbeskidzie utrzymuje dwubramkowe prowadzenie nad Stomilem Olsztyn. Jeśli taki wynik utrzyma się do końca meczu, gospodarze powrócą na pozycję lidera I ligi.

• PILNE

90. min. + 7

Koniec meczu! Lechia wygrywa 2:1 po dwóch bramkach Łukasza Zwolińskiego i powraca do walki o europejskie puchary.

• 90. min. + 7

Tobers ratuje Lechię! Dośrodkowanie w pole karne Lechii, do piłki dopada Wdowik, oddaje strzał, ale obrońca Lechii głową wybija piłkę, która leciała w światło bramki.

Piłkarze Jagiellonii domagają się rzutu karnego, po tym, gdy w polu karnym przewrócił się jeden z jej piłkarzy. Analiza VAR potwierdziła jednak, że faulu nie było.

• 90. min. + 3

Jagiellonia wychodziła z akcją, ale nieskuteczne podanie sprawia, że Lechia może rozgrywać piłkę na połowie gospodarzy.

Aż sześć minut doliczonych do drugiej połowy.

• 85. min.

Makuszewski uderzył z dystansu, ale zdecydowanie obok bramki Kuciaka.

• 81. min.

Lechia nadal nie przestaje szukać swoich okazji. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Zwolińskiego, który uderzył głową, ale Węglarz bez trudu obronił jego strzał.

• 78. min.

Dobre dośrodkowanie w pole karne Lechii, Puljic uderzył głową, ale prosto w Kuciaka.

• PILNE

74. min.

ZWOLIŃSKI I 2:1 DLA LECHII! Jeszcze raz otrzymał kapitalne podanie za plecy obrońców, przyjął w kierunku bramki i płaskim strzałem pokonał Węglarza!

• PILNE

61. min.

Podbeskidzie podwyższa prowadzenie! Doskonałe dośrodkowanie z prawego skrzydła, strzał głową Danielaka i Skiba nie miał nic do powiedzenia. 2:0 dla gospodarzy

• 71. min.

Zwoliński otrzymał kapitalne podanie od Kubickiego, minął obrońcę, uderzył pod poprzeczkę i pokonał Węglarza. Niestety, sędzia nie uznał bramki, bo piłkarz Lechii był na pozycji spalonej.

• PILNE

58. min.

Tymczasem Podbeskidzie wychodzi na prowadzenie po golu samobójczym! Zamieszanie w polu karnym Stomilu, piłka odbija się od Bondarenki i wpada do siatki! Ten wynik oznacza, że gospodarze powracają na pozycję lidera I ligi.

• 67. min.

Kapitalne podanie do Zwolińskiego, który z najbliższej odległości uderzył ponad bramką Węglarza.

• 66. min.

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

• 63. min.

Świetne podanie do Kubickiego, jednak fatalne zachowanie piłkarza Lechii, który wycofał piłkę w miejsce, gdzie nie było jego partnerów. Szczęśliwie dla niego, sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• 61. min.

Lechia nie przestaje atakować. Ze Gomes odgrywa do Zwolińskiego, który zdecydował się na silny strzał po ziemi, ale Węglarz skutecznie odbił piłkę na rzut rożny.

• 58. min.

Bardzo dobre uderzenie Ze Gomesa z narożnika pola karnego, ale minimalnie obok bramki.

• 56. min.

Świetna piłka na lewe skrzydło do Zwolińskiego, pierwsza próba strzału zablokowana. Poprawka bardzo niecelna.

• 55. min.

Puljic uderzał z rzutu wolnego, ale trafił jedynie w mur. Jagiellonia utrzymała się przy piłce.

• 52. min.

Długa piłka w kierunku Puljicia, wygrał pojedynek z Makowskim, dośrodkował w pole karne, ale Runje uderzył ponad bramką.

• 49. min.

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Makuszewski uderza prosto w Kuciaka.

• PILNE

47. min.

CO ZA WEJŚCIE ZWOLIŃSKIEGO! Doskonała piłka od Ze Gomesa w kierunku Zwolińskiego, który idealnie ułożył nogę i strzałem przy słupku pokonał Węglarza.

Jeszcze jedna zmiana w Lechii. Saief wszedł w miejsce Michalika.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry w Białymstoku!

Zmiana w Lechii w przerwie. Zwoliński wszedł w miejsce Gajosa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy w meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Stomilem Olsztyn. Do przerwy 0:0, co oznacza, że gospodarze straciliby pozycję lidera na rzecz Stali Mielec.

• 42. min.

Tymczasem w Bielsko-Białej nadal bezbramkowy remis. Stomil przeważał w pierwszych minutach, jednak Podbeskidzie przejęło już kontrolę nad spotkaniem.

• PILNE

45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy w Białymstoku! Jagiellonia prowadzi 1:0 po bramce Puljicia w ostatniej akcji przed przerwą.

• PILNE

BRAMKA DLA JAGIELLONII! Dośrodkowanie Imaza idealnie na głowę Puljicia, który niepilnowany trafia z najbliższej odległości!

• 45. min.

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• 44. min.

Lechia utrzymuje się przy piłce na połowie Jagiellonii.

• 41. min.

Dośrodkowanie Makuszewskiego, ale prosto w ręce Kuciaka.

• 38. min.

Nie udało się oddać celnego strzału, a chwilę później Nalepa fauluje Kadleca.

• 37. min.

Znakomita okazja Michalika, ale piłkarz Lechii został zablokowany. Będzie rzut rożny.

• 35. min.

Świetna okazja Jagiellonii! Piłka za plecy obrońców, silny strzał Makuszewskiego, ale Kuciak odbija piłkę na rzut rożny.

• 32. min.

Krótka przerwa w grze na uzupełnienie płynów.

• 31. min.

Makuszewski uderzył na bramkę Kuciaka z narożnika pola karnego, ale bramkarz Lechii nogami odbija piłkę.

• 28. min.

Dobre dośrodkowanie, ale niecelny strzał Nalepy.

• 27. min.

Jagiellonia wychodziła z piłką z własnej połowy, ale Kadlec zagrywa piłkę ręką. Będzie rzut wolny dla Lechii na połowie rywala.

• 25. min.

Dobra akcja Lechii, ale Kubicki nie miał do kogo odegrać piłki w polu karnym. Jego wrzutka została wybita przez obrońców.

• 23. min.

Maciej Gajos złapany przez obrońców Jagiellonii na pozycji spalonej.

• 21. min.

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w polu karne Lechii, Runje upadł na murawę, a piłkarze Jagiellonii dyskutują z sędzią, że należał się rzut karny. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• 19. min.

Makuszewski uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• 18. min.

Ależ interwencja Kuciaka! Makuszewski zagrał doskonałą piłkę do Mystkowskiego, bramkarz Lechii wyszedł z bramki i wygarnął piłkę spod nóg rywala. Gdyby Mystkowski go minął, miałby pustą bramkę.

• 16. min.

Makuszewski, wracający zza linii bocznej po pomocy medycznej otrzymał kapitalne podanie od bramkarza, zaskakując obronę Lechii, jednak Puljic nie poradził sobie z oddaniem skutecznego strzału.

• 15. min.

Błyskawiczna kontra Lechii, Ze Gomes ruszył prawym skrzydłem, minął rywala, ale jego strzał został ostatecznie zablokowany.

• 14. min.

Makuszewski oddał strzał na bramkę Lechii, ale został zablokowany przez obrońców.

• 1. min.

Pierwsza świetna okazja Stomilu po błędzie obrońcy Podbeskidzia, ale Sobczak z bliskiej odległości uderzył obok bramki.

• PILNE

1. min.

Rozpoczęło się już także spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Stomilem Olsztyn.

• 9. min.

Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale Wójcicki zgrywa piłkę głową do Kuciaka.

• 7. min.

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał na bramkę Kuciaka, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

• 6. min.

Jeszcze jedna groźna sytuacja Jagiellonii, ale obrońcy Lechii zdołali w ostatniej chwili wybić piłkę na rzut rożny.

• 4. min.

Imaz pokonuje Kuciaka, ale sędzia pokazuje, że piłkarz Jagiellonii był na pozycji spalonej. Bardzo dobry początek meczu w wykonaniu gospodarzy.

• 2. min.

Żółta kartka dla Romańczuka za bardzo ostry faul na Ze Gomesie.

• 2. min.

Gorąco pod bramką Kuciaka! Dośrodkowanie z prawej strony boiska, zamieszanie w polu karnym, strzał na bramkę Lechii, ale obrońcy zdołali zablokować uderzenie.

• PILNE

1. min.

Rozpoczynamy mecz Jagiellonii z Lechią!

• Z kolei Podbeskidzie znajduje się na 3. miejsce w tabeli I ligi. Powróci na pozycję lidera w przypadku wygranej ze Stomilem, który jest aktualnie 13., mając tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

• Lechia znajduje się na 5. miejscu, mając tylko cztery "oczka" straty do 3. Lecha Poznań. Jagiellonia jest 6. i ma tylko punkt mniej od Lechii.

• Mecz pomiędzy Jagiellonią a Lechią jest bardzo istotny. Zwycięzca tego spotkania znacznie zbliży się do czołowej trójki i włączy do walki o miejsce w eliminacjach europejskich pucharów.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z dwóch spotkań - Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk w ekstraklasie i Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Stomilem Olsztyn w I lidze.