Górnik Zabrze prowadził z Lechią już 2:0, ale nie utrzymał prowadzenia do końca meczu [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 05 czerwca 2020
  • 90. min. + 5

Dziękujemy za relację!

Górnik mógł zbliżyć się do czołowej "ósemki", jednak wypuścił pewne zwycięstwo z rąk

Górnik Zabrze prowadził 2:0 po dwóch bramkach Jirki, jednak nie zdołał utrzymać tego prowadzenia. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Zwoliński, doprowadzając do wyrównania. Tym samym żadna z drużyn nie zwiększyła swoich szans na znalezienie się w czołowej "ósemce" na koniec rundy zasadniczej.

• PILNE

90. min. + 5

Koniec spotkania! Górnik prowadził 2:0, ale wypuścił pewne zwycięstwo z rąk. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

• 90. min. + 3

Żółta kartka dla Prochazki za niesportowe zachowanie.

Aż 5 minut doliczonych do drugiej połowy.

Koj miał piłkę meczową, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem lepszy okazał się Kuciak!

• 89. min.

Żółta kartka dla Saiefa za zbyt ostry wślizg.

• PILNE

89. min.

VAR zmienia decyzję sędziego! Zwoliński na pozycji spalonej nie był, a zatem mamy remis, 2:2!

• 87. min.

Zwoliński trafia do siatki po raz drugi, ale sędzia liniowy wskazuje pozycję spaloną!

• 85. min.

Rzut wolny dla Lechii. Mocno bita piłka, ale Chudy wybija piłkę na rzut rożny.

• 85. min.

Jeszcze jedna żółta kartka dla piłkarza Górnika. Tym razem ukarany Janża.

• 84. min.

Zmiana w Górniku. W miejsce Angulo wchodzi Koj.

• 84. min.

Żółta kartka dla Matuszka za bardzo ostry wślizg na połowie Lechii.

• 83. min.

Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Górnika, ale prosto w ręce Chudego.

• 82. min.

Bramka Zwolińskiego zmobilizowała piłkarzy Lechii do większej walki. Na razie jednak niewiele z tego wynika.

• PILNE

79. min.

Łukasz Zwoliński i już tylko 2:1!!! Kapitalna akcja Lechii, Zwoliński znalazł miejsce przed polem karnym, oddał strzał i choć Chudy miał piłkę na rękach, nie zdołał obronić uderzenia napastnika gości.

• 77. min.

Chudy kapitalnie broni po raz trzeci! Tym razem bramkarz Górnika powstrzymał strzał Flavio Paixao.

• 74. min.

Ostatnia zmiana w Lechii. Saief wszedł na boisko w miejsce Pietrzaka.

• 71. min.

Prochazka uderzył na bramkę Kuciaka, ale niecelnie.

• 70. min.

Górnik nie przestaje atakować, jednak obrońcy Lechii skutecznie nie pozwalają na oddanie groźnego strzału.

• PILNE

66. min.

JIRKA I 2:0 DLA GÓRNIKA! Błyskawiczna kontra gospodarzy, zagranie do Jirki, który strzałem po dalszym słupku pokonuje Kuciaka!

• 65. min.

Chudy znów ratuje swój zespół! Doskonałe dośrodkowanie na głowę Fili, ale bramkarz Górnika broni strzał z najbliższej odległości!

• 64. min.

Szczęśliwie, po krótkiej chwili obydwaj powrócili do gry.

• 64. min.

W walce o piłkę zderzyli się ze sobą Chudy i Zwoliński. Obaj leżą na murawie.

• 63. min.

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Matuszek zmienia Manneha.

• 60. min.

Zwoliński uderzył na bramkę Chudego, ale zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• 59. min.

Flavio Paixao faulowany przed polem karnym Górnika. Rzut wolny dla Lechii.

• 57. min.

Zmiana w Górniku. Zapolnik wchodzi w miejsce Giakoumakisa.

• 55. min.

Lechia nie przestaje naciskać. Jirka jest zmuszony do wybicia piłki na aut.

• 52. min.

Rzut rożny dla Lechii, obrońcy wybijają piłkę z pola karnego, próba strzału, ale zbyt słaba, aby zaskoczyć Chudego.

• 48. min.

Lechia utrzymuje się przy piłce na własnej połowie.

• PILNE

46. min.

Rozpoczynamy drugą połowę!

• Zwoliński wchodzi w miejsce Ze Gomesa w zespole Lechii Gdańsk.

• 45. min. + 3

Obydwa zespoły już wróciły na murawę.

• PILNE

45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy! Górnik prowadzi 1:0 po bramce Jirki.

• 45. min.

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• 45. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale żaden z piłkarzy Górnika nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki Kuciaka.

• 42. min.

Poprzeczka ratuje Lechię! Rzut rożny dla Górnika, strzał głową, ale zabrakło centymetrów, aby gospodarze prowadzili już 2:0.

• 40. min.

Jeszcze jedna okazja dla Prochazki, ale jego strzał sprzed pola karnego był bardzo niecelny.

• 39. min.

Rzut rożny dla Górnika. Wycofanie piłki do Prochazki, który uderza sprzed pola karnego. Piłka minimalnie minęła słupek bramki Kuciaka.

• 35. min.

Rzut rożny dla Górnika, ale Jimenez uderzył wysoko ponad bramką.

• 33. min.

Górnik wyszedł wysokim pressingiem i odzyskał piłkę, ale musi budować swój atak na własnej połowie.

• 30. min.

Wiele walki w środku pola, z której niewiele wynika.

• 28. min.

Flavio Paixao znalazł się w kapitalnej sytuacji na doprowadzenie do remisu, ale nie zdołał pokonać Chudego z kilku metrów.

• 26. min.

Kolejna akcja Górnika, dośrodkowanie w pole karne, ale Jimenez złapany na spalonym.

• 23. min.

Ależ interwencja Kuciaka! Jimenez otrzymał kapitalną piłkę od Angulo, ale bramkarz Lechii fenomenalnie zatrzymał strzał i uratował swój zespół przed stratą bramki.

• 21. min.

Faulu nie było, gol uznany. Górnik prowadzi 1:0 po golu Jirki!

• 20. min.

Trwa jednak analiza VAR. Sędziowie sprawdzają, czy jeden z piłkarzy Lechii nie był faulowany w polu karnym podczas rzutu rożnego.

• PILNE

20. min.

Bramka dla Górnika! Kuciak odbija strzał Bochniewicza, piłka spada na nogę Jirki, który silnym strzałem trafia do bramki!

• 19. min.

Silny strzał Jimeneza sprzed pola karnego, Kuciak odbija piłkę nad poprzeczkę. Rzut rożny dla Górnika.

• 16. min.

Niecelny strzał Fili z ostrego kąta. Od bramki zacznie Chudy.

• 14. min.

Rzut wolny dla Lechii. Dośrodkowanie w pole karne, ale zbyt głębokie i Chudy bez trudu łapie piłkę.

• 12. min.

Lechia odpowiada atakiem, dośrodkowanie z prawej strony boiska, ale Paixao niecelnie uderza głową.

• 10. min.

Dobra akcja Górnika. Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale Angulo nie sięgnął piłki.

• 9. min.

Niewiele obecnie dzieje się na boisku. Obydwa zespoły próbują budować atak pozycyjny.

• 7. min.

Ostry wślizg Nalepy. Obrońca Lechii ma szczęście, że nie został ukarany żółtą kartką.

• 4. min.

Angulo dośrodkował piłkę, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dotrzeć do piłki.

• 2. min.

Próba prostopadłego zagrania Pietrzaka do Lipskiego, ale zbyt mocne, aby piłkarz Lechii dosięgnął piłki.

• PILNE

1. min.

Rozpoczynamy mecz!

• Przed rozpoczęciem spotkania uczczona zostanie także poprzez minutę ciszy pamięć Piotra Rockiego, który zmarł we wtorek.

• Obydwa zespoły znajdują się już na murawie.

• Mecz rozpocznie się o godz. 20:30.

• Skład Lechii Gdańsk:

• Skład Górnika Zabrze:

• Aktualnie w tabeli Lechia Gdańsk znajduje się na 7. miejscu, jednak wygrana w piątkowym meczu pozwoli jej awansować na 3. miejsce. Górnik jest obecnie na 11. miejscu, tracąc 4 "oczka" do 8. Jagiellonii Białystok.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację ze spotkania Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk!