Wisła Płock rozgromiona przez Koronę! Kuriozalny gol Forsella [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 31 maja 2020
  • 90. min. + 3

Dziękujemy za udział w relacji! Zapraszamy na kolejne niedzielne spotkania ekstraklasy!

Wisła Płock grała nieźle jedynie przez pierwszy kwadrans meczu, później została zdominowana przez Koronę. To zwycięstwo przybliża kielczan do bezpiecznej pozycji w tabeli ekstraklasy - tracą już tylko dwa punkty do trzynastej Wisły Kraków. Wisła Płock pozostaje na dwunastym miejscu!

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Sędzia sprawdził tę sytuację i karnego jednak nie ma! Jednocześnie zakończył spotkanie!

• PILNE

Jeszcze szansa dla Wisły Płock i zamieszanie w polu karnym Korony, które daje gospodarzom rzut karny. Ręka zawodnika Korony!

Ucierpiał Djuranović. Zawodnik Korony kopnięty w kostkę. Trzy minuty doliczone.

• GOOOOOOL

86. min.

Dobrze wyprowadzony atak Korony i mocny strzał Kiełba, który starał się przeciąć Rzeźniczak. Nie udało mu się i goście podwyższyli jeszcze wynik.

• GOOOOOOL

86. min.

GOOOOOOL! 4:1 dla Korony! Jacek Kiełb trafia po świetnej kontrze kielczan!

• 84. min.

Furman z głęboką wrzutką w pole karne, piłka odbiła się pod nogi Szymusika, który przestrzelił.

• 83. min.

Adamczyk dostał górną piłkę w polu karnym i chciał uderzyć z powietrza, jak kilkanaście minut wcześniej, ale za wysoko uniósł nogę i sprokurował niebezpieczne zagranie.

• 81. min.

Zmiana w Wiśle Płock: Angielski zmienia Sheridana.

• 79. min.

Świetna interwencja Żubrowskiego, który przeszkodził kontrze Wisły - do ataku ruszyło aż czterech zawodników.

• 76. min.

Zmiana w Koronie: Djuranović za Cebulę.

• 74. min.

Długi pobyt Wisły Płock w polu karnym Korony. Kilka wrzutek, ale żadna z nich nie dała gospodarzom dużego zagrożenia bramki Korony.

• 71. min.

Pierwsza od kilku minut groźna akcja Wisły. Adamczyk uderzył z powietrza, ale Kozioł nie miał problemów z obroną tego strzału.

• 70. min.

Zmiana w Wiśle Płock: schodzi Kocyła, a zmienia go Sahiti.

• 67. min.

Najpierw fatalna interwencja Daehne, który wypuścił piłkę, a potem uderzenie w słupek obrońcy gospodarzy - Alana Urygi. Piłka odbija się pod nogi Forsella, który strzela pierwszą bramkę dla Korony Kielce w tym sezonie! Kuriozalna sytuacja, typowa ekstraklasa!

• GOOOOOOL

67. min.

Forsell! GOOOOOL! 3:1 dla Korony!

• 66. min.

Zmiana w Koronie: Szymusik za Gardawskiego.

• 65. min.

Merebaszwili w dwójkowej akcji z Sheridanem, ale nie zdążył do piłki odegranej mu na lewe skrzydło, a ta wyszła poza boisko.

• 64. min.

Rajd Merebaszwiliego zakończony słabym strzałem wyłapanym przez Kozioła.

• 61. min.

Zmiana u gospodarzy: Adamczyk za Amborsiewicza.

• 61. min.

W starciu ze Spychałą ucierpiał Merebaszwili. Nic groźnego nie stało się zawodnikowi Wisły Płock.

• 60. min.

Coraz częstsze próby przebicia się prawą stroną boiska Korony i Wisły. Obie drużyny wzajemnie się powstrzymują.

• 56. min.

Faul na Forsellu, żółta kartka dla Amborsiewicza.

• 54. min.

Wysokie i głębokie dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego, ale piłkę wyłapał Kozioł.

• 52. min.

Forsell próbuje z dystansu, ale strzał leci obok lewego słupka bramki.

• 50. min.

Rzut rożny dla Korony i strzał Cebuli tuż obok bramki obity o jednego z obrońców. Drugi stały fragment przerwany przez faul jednego z zawodników gości.

• 48. min.

Faul na połowie Korony. Szybkie wznowienie gry przez Wisłę od rzutu wolnego i groźny strzał głową Sheridana. Dobra obrona Kozioła.

Wracamy do gry. Druga połowa rozpoczęta.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Wisła Płock do przerwy przegrywa 1:2 z Koroną Kielce.

• 44. min.

Żółta kartka dla Marcina Cebuli, który faulował Dawida Kocyłę.

• 43. min.

Merebaszwili znów w akcji! Wpadł w pole karne z lewego skrzydła i przegrał pojedynek z obrońcą Korony. Był pociągany za koszulkę, ale nie na tyle, żeby sędzia odgwizdał faul.

• 41. min.

Długa akcja Wisły Płock, głównym dowodzącym Merebaszwili, który ostatecznie dobiegł do pola karnego i uderzył na bramkę Kozioła, ale ten odbił piłkę, a chwilę później ją wyłapał.

• 40. min.

Teraz jeszcze strzału spróbował Jacek Kiełb, ale jego uderzenie było niecelne.

• 39. min.

Poprzeczka po strzale Mateja Pucki! Korona w niesamowitym gazie od trzydziestej minuty.

• 38. min.

Strzał Forsella lekki i pewnie wyłapany przez Thomasa Daehne.

• 37. min.

Dobre dośrodkowanie, ale żaden z zawodników Wisły nie przebił się przez blok obrońców gości. Spokojnie interweniował Marek Kozioł.

• 36. min.

Gardawski fauluje Mateusza Szwocha. Rzut wolny dla Wisły Płock niedaleko pola karnego Korony.

• 34. min.

Błąd defensywy Wisły Płock, która po swojej bramce ewidentnie straciła całą koncentrację. Stracili dwa gole w cztery minuty!

• GOOOOOOL

34. min.

GOOOOOOOL! Forsell z asysta, a Cebula pięknym strzałem odbitym od poprzeczki daje prowadzenie Koronie!

• 31. min.

Sytuacja Korony wraca do tej sprzed meczu. Odzyskują szansę na zmniejszenie strat do Wisły Kraków do dwóch punktów. Za to Wisła Płock w wirtualnej tabeli nie jest już na siódmej pozycji, jak było po pierwszym golu.

• 31. min.

Korona wyrównuje! Gol Adnana Kovacevicia, który uderzył na bliższy słupek po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego! 1:1 w Płocku!

• GOOOOOOL

31. min.

GOOOOOL! 1:1! Kovacević!

• 29. min.

Korona rozciągnęła grę w konstruowaniu akcji z prawego na lewe skrzydło. Ale Cebula nie dobiegł do zagrania Forsella.

• 27. min.

Akcja gospodarzy lewym skrzydłem, dobre zagranie Sheridana do Kocyły, ten ograł Kovacevicia i dograł piłkę do Szwocha. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

• 23. min.

Akcja Korony i wejście Michalskiego tuż przed polem karnym. Gracze gości domagali się rzutu wolnego, ale sędzia go nie odgwizdał.

• 21. min.

Dobra interwencja Gardawskiego w pojedynku z Michalskim w polu karnym Korony. Piłka wybita na rzut rożny.

• 17. min.

Dla Dawida Kocyły to debiutancki gol w ekstraklasie.

• 17. min.

Kocyła szukał szansy po długim podaniu od partnera, ale Marek Kozioł wyszedł do piłki i pewnie wyłapał ją, asekurowany przez obrońców Korony.

• 14. min.

Korona po tej bramce ma już fatalną sytuację w walce o utrzymanie. Jeśli nie odrobią dziś punktów do Wisły Kraków wciąż będą tracić do bezpiecznej pozycji pięć punktów, w sytuacji gdy mogli odrobić straty. W tym momencie są na czternastej pozycji z dorobkiem 26 punktów.

• 14. min.

Spory błąd defensywy Korony Kielce, szczególnie kapitana Adnana Kovacevicia i pewny strzał Kocyły, który daje prowadzenie Wiśle.

• GOOOOOOL

14. min.

GOOOOOL! 1:0 dla Wisły Płock! Dawid Kocyła!

• 13. min.

Faul Sheridana na Żubrowskim.

• 11. min.

Michalski uderza niecelnie głową po dośrodkowaniu Dominika Furmana.

• 11. min.

Kolejna akcja Wisły, ale zatrzymana przez Gardawskiego. Rzut rożny dla gospodarzy.

• 8. min.

Wisła kontynuuje ofensywną grę. Tym razem zbyt głębokie dośrodkowanie z prawego skrzydła od Mateusza Szwocha. Wyłapał je Kozioł.

• 6. min.

Strzał Merebaszwiliego prosto w Marka Kozioła.

• 5. min.

Pressing Wisły Płock na połowie rywala i udało się dłużej utrzymać przy piłce po prawej stronie. Goście często wybijają ją poza linię boczną.

• 4. min.

Długa akcja Korony Kielce - prawą stroną boiska prowadził piłkę Spychała i dwa razy dogrywał piłkę w pole karne, ale nie doszła do żadnego z partnerów.

• Zaczynamy spotkanie w Płocku! Sędziuje Krzysztof Jakubik.

• Wisła jest dwunasta w tabeli ekstraklasy, a Korona o dwa miejsca niżej. W przypadku zwycięstwa drużyna z Płocka może awansować na siódme miejsce, a kielczanie zmniejszyć stratę do trzynastej Wisły Kraków do dwóch punktów.

• Takie zestawienie przygotowali gospodarze:

• Oba zespoły w ostatniej kolejce przed wstrzymaniem rozgrywek wygrały swoje mecze. Korona u siebie 1:0 z ŁKS-em, a Wisła Płock na wyjeździe z Arką Gdynia 2:1.

• Dzień dobry, zapraszamy na relację z pierwszego niedzielnego meczu 27. kolejki ekstraklasy! Wisła Płock podejmuje u siebie Koronę Kielce.