Legia wymęczyła zwycięstwo z Lechem. Zadecydował błąd bramkarza [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 30 maja 2020
  • 90. min. + 6

KONIEC MECZU. Legia wygrywa z Lechem 1:0 i utrzymuje osiem punktów przewagi nad Piastem.

• 90. min. + 5

Puchacz miał doskonałą okazję na wyrównanie, ale z kilku metrów nie trafił w bramkę.

• 90. min. + 4

Trzecia zmiana w Legii: Remy za Luquinhasa.

• 90. min. + 2

Crnomarković faulował Luquinhasa. Przypomnijmy, że ma już żółtą kartkę.

Musiał dolicza do drugiej połowy aż sześć minut. Dużo.

• 88. min.

Moder strzela nad poprzeczką.

• 87. min.

Lewczuk fauluje Jóźwiaka. Lechici mają rzut wolny na wprost bramki Majeckiego.

• 85. min.

Jóźwiak traci piłkę, ale po chwili ją odbiera - Vesoviciowi.

• 84. min.

I strzelił: Antolić. Wprost w ręce bramkarza Lecha.

• 84. min.

Żółta kartka dla Crnomarkovicia za faul na Vesoviciu. Dobra okazja do strzału.

• 82. min.

Obrońcy Legii dobrze powstrzymują Gytkjaera we własnym polu karnym.

• 80. min.

Żółta kartka dla Majeckiego za opóźnianie gry.

• 78. min.

Rzut wolny dla Lecha po faulu Vesovicia na Moderze.

• 77. min.

Strzał Cholewiaka przyblokowany - rzut rożny dla Legii.

• 76. min.

Ostatnia, trzecia zmiana też w Lechu: Moder za Muhara.

• 75. min.

Zmiana w Legii: Cholewiak za Gwilię

• 73. min.

Jóźwiak ogląda żółtą kartkę za faul Luquinhiasie. Nie zagra w kolejnym spotkaniu, bo to jego czwarte napomnienie w tym sezonie.

• 71. min.

Na boisku leży poturbowany Luquinhas, ale sędzia daje Legii korzyść. Efekt? Strzał z dystansu Vesovicia obroniony przez van der Harta.

• 69. min.

Lewczuk dobrze blokuje piłkę i Marchwińskiego. Od bramki wznowi Majecki.

• 67. min.

Pierwsza zmiana w Legii: Slisz za Martinsa.

• 66. min.

Butko miękko dograł w pole karne Legii. Było groźnie, ale piłka minęła wszystkich zawodników.

• 65. min.

Druga zmiana w Lechu: Gytkjaer za Żamaletdinowa.

• 64. min.

Poprzeczka! Ratuje Legię od samobójczego trafienia Martinsa.

• 63. min.

Groźna kontra Lecha czterech na trzech, ale broni Majecki. A strzelał Marchwiński. Lech ma rzut rożny.

• 61. min.

Najpierw Luquinhas trafia w Satkę, a po chwili Antolić trafia w trybuny.

• 60. min.

Ale wcześniej zmiana w Lechu: schodzi Ramirez, wchodzi Marchwiński.

• 59. min.

Majecki denerwuje się na kolegów, bo ci zbyt łatwo dopuszczają rywali pod jego bramkę - rzut wolny dla Lecha.

• 58. min.

Długo to trwało, ale mamy decyzję VAR - spalony.

• 56. min.

Ale jeszcze poczekajmy - będzie VAR.

• 55. min.

Crnomarković cieszy się z bramki, ale bramki nie ma - spalony.

• 53. min.

Brzydki fragment gry. Kolejny faul Muhara. Tym razem na Pekharcie.

• 52. min.

Teraz rzut wolny dla Legii: Muhar faulował Gwilię.

• 51. min.

Rzut wolny dla Lecha: Jędrzejczyk faulował Kostewycza.

• 48. min.

Puchacz mocno, lewą nogą, z dystansu. Ale obok bramki. Wznowi Majecki.

• 47. min.

Tiba do Żamaletdinowa, a w zasadzie to bardziej do Lewczuka.

Zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.

• 45. min.

Przerwa. Po kuriozalnej bramce Pekharta Legia prowadzi z Lechem 1:0.

• 40. min.

I kolejna szansa dla Legii! Znów dośrodkował Antolić, tym razem głową uderzył Wieteska, ale minimalnie przestrzelił!

• 39. min.

I bardzo dobra odpowiedź Legii! Z rzutu rożnego dośrodkował Antolić, Jędrzejczyk wygrał główkę z Jóźwiakiem i van der Hart ledwo interweniował!

• 37. min.

Ależ sytuację zmarnował Żamaletdinow! Genialnym podaniem popisał się Tiba, a Rosjanin w sytuacji sam na sam z Majeckim uderzył wprost w nogi legionisty! Powinno być 1:1.

• 34. min.

Legia wyprowadziła szybki kontratak, w którym główną rolę grał Michał Karbownik, jednak został on zatrzymany przez Satkę.

• 31. min.

I kartka dla Kostewycza za brzydki faul na Antoliciu.

• 30. min.

Kartka dla Wieteski za faul na Żamaletdinowie.

• 24. min.

Zespół Vukovicia znakomicie radzi sobie w defensywie, odbierając piłki i rozbijając ataki Lecha jeszcze w zarodku. Poza jedną akcją Tiby gospodarze nie byli w stanie zagrozić rywalom.

• 22. min.

Lech na razie ma duże problemy z dobrze ustawioną i agresywnie broniącą Legią.

• 18. min.

Dośrodkowanie Gwilii, nieporozumienie van der Harta z Crnomarkoviciem, przez które piłka poleciała w kierunku bramki lechitów, odbiła się od poprzeczki i spadła na Tomasa Pekharta, który dotykiem sprzed linii daje Legii prowadzenie!

• 17. min.

GOL DLA LEGII!!!

• 15. min.

Interesujący początek.

• 10. min.

Pierwsza szansa dla Lecha! Lewą stroną doskonale przedarł się Tiba i zagrał do środka, gdzie minimalnie niecelny strzał oddał Puchacz.

• 6. min.

Świetna interwencja Crnomarkovicia uratowała Lecha. Dobrym podaniem chciał popisać się Vesović, jednak Gwilię od piłki ofiarnym wślizgiem odciął stoper gospodarzy.

• 3. min.

Pressing za pressing. Energetyczny początek meczu. Oby tak dalej.

• 1. min.

Gramy!

• Legia: Majecki - Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Karbownik - Antolić, Martins - Vesović, Gwilia, Luquinhas - Pekhart

• Lech: van der Hart - Butko, Satka, Crnomarković, Kostewycz - Muhar, Tiba - Puchacz, Ramirez, Jóźwiak - Żamaletdinow

• Legia zagra dzisiaj bez zawieszonych za kartki Jose Kante oraz Pawła Wszołka. W Lechu tylko na ławce rezerwowych Christian Gytkjaer, który z powodu urazu nie zagrał w środowym meczu Pucharu Polski przeciwko Stali Mielec (3:1). Chociaż na piątkowej konferencji prasowej Dariusz Żuraw zapewniał, że Duńczyk jest już zdrowy i gotowy do gry, to przeciwko Legii w ataku rozpocznie Żamaletdinow, który w Mielcu zdobył bramkę.

• Legia Warszawa jest liderem z 51 pkt. Wyprzedza drugiego Piasta Gliwice o pięć punktów - mistrzowie Polski rozgromili Wisłę Kraków aż 4:0 w sobotnim spotkaniu. Lech Poznań jest 5., ma 42 pkt i w przypadku zwycięstwa awansuje na trzecie miejsce.

• Zapraszamy na relację z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa! Hit ekstraklasy zacznie się o godzinie 20.