Górnik wreszcie zwycięski na wyjeździe! ŁKS w beznadziejnej sytuacji [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 30 maja 2020

Ostatni raz Górnik wygrał na obcym stadionie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, gdy pokonał w Kielcach Koronę 1:0.

Koniec meczu! Górnik pokonał ŁKS 1:0, odnosząc pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w lidze od ponad roku!

Trzy minuty doliczone.

• 83. min.

Klimczak za Vidmajera.

• 82. min.

Akcja Trąbki lewą stroną, ale jego dośrodkowanie wybijają obrońcy gości.

• 80. min.

Górnik 10 minut od pierwszej wygranej na wyjeździe w tym sezonie.

• 76. min.

Sekulski za Wolskiego, czyli zmiana w ŁKS-ie.

• 72. min.

Podwójna zmiana w Górniku. Zeszli Giakoumakis i Manneh, w ich miejsce Matuszek oraz Krawczyk.

• 68. min.

ŁKS stara się przejąć inicjatywę w poszukiwaniu wyrównania, ale na razie idzie mu to mocno opornie.

• 64. min.

Kapitalna interwencja Wiśniewskiego! Po rzucie wolnym Ratajczyk uderzył z bliska na bramkę gości, jednak na linii stał Wiśniewski, który uratował zabrzan od straty gola.

• 59. min.

Angulo wyprowadził kontratak Górnika, ale w ostatniej chwili Grzesik zatrzymał Hiszpana.

• 56. min.

Stuprocentowa okazja dla Górnika! Po dośrodkowaniu Janży z rzutu wolnego doskonale głową uderzył Bochniewicz, ale jeszcze lepiej interweniował Malarz.

• 52. min.

Ładne dośrodkowanie Janży, jednak minimalnie z piłką rozminął się Wiśniewski.

• 50. min.

Początek drugiej połowy podobny do pierwszej. Górnik przeważa, sprawia lepsze wrażenie.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 1

Przerwa. Na razie 1:0 dla gości.

• 45. min.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 44. min.

Doskonała interwencja Wiśniewskiego, który wślizgiem zatrzymał Pirulo.

• 40. min.

Ładna akcja Janży, ale za słabo, nieczysto uderzył Vasil.

• 37. min.

Prostopadłe podanie do Angulo. Hiszpan jednak źle przyjął piłkę, ale na szczęście dla gości po wślizgu jednego z gospodarzy, piłka spadła na nogę Giakoumakisa, który mocnym strzałem pokonał Malarza. Goście na prowadzeniu!

• 36. min.

GOL DLA GÓRNIKA!

• 34. min.
  • 31. min.

Kolejna szansa dla ŁKS-u. Pirulo dośrodkował z rzutu wolnego, a Wróbel uderzył niecelnie głową.

• 30. min.

Brzydki faul i kartka dla Giakoumakisa.

• 28. min.

Wreszcie przebudził się ŁKS! Strzał Pirulo z dystansu odbił Chudy, na dobitkę zdążył Ratajczyk, ale z bliska uderzył obok! Fatalne pudło.

• 22. min.

Kolejny raz Górnik doszedł do pola karnego ŁKS-u, jednak w kluczowym momencie zabrakło mu zdecydowania. Akcja zakończona dośrodkowaniem Janży z rzutu rożnego w ręce Malarza.

• 19. min.

Na strzał z daleka z rzutu wolnego zdecydował się Dąbrowski, ale piłka odbiła się od stojącego przed piłką Angulo.

• 17. min.

ŁKS nie może zaliczyć początku meczu do udanych. Kolejną akcję przeprowadził Górnik, ale znów nic z niej nie wyszło, bo Jimenez popełnił prosty, techniczny błąd.

• 13. min.

Ależ szansa dla Górnika! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strąceniu głową, z metra chciał uderzyć Angulo, ale w ostatniej chwili uprzedził go Malarz, który końcami palców wybił piłkę.

• 11. min.

Świetną akcję przeprowadził ŁKS, jednak kompletnie popsuł ją Pirulo beznadziejnym podaniem do Wróbla.

• 10. min.

Na razie bez celnego strzału w meczu. Górnik agresywniejszy w odbiorze, ale nie przekłada się to na dobre okazje do strzelenia gola.

• 8. min.

Bardzo niecelne uderzenie Prochazki.

• 6. min.

Faul i kartka dla Dąbrowskiego.

• 5. min.

Początek mocno zachowawczy z obu stron. Lepsze wrażenie sprawia Górnik, ale tylko dlatego, że jest w stanie dłużej utrzymywać się przy piłce.

• 1. min.

Gramy!

• Przed tym meczem ŁKS zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 20 punktami na koncie. Górnik jest na 12. pozycji z 33 "oczkami".

• Przypomnijmy, że we wczorajszych meczach Śląsk zremisował 1:1 z Rakowem, a Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:0.

• Dzień dobry państwu! Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego sobotniego meczu 27. kolejki ekstraklasy. W Łodzi ŁKS podejmuje Górnika Zabrze.