Pewne zwycięstwo Legii. Jagiellonia nie istniała [ZAPIS RELACJI]

Terminarz

• sobota, 22 lutego 2020
  • Dziękujemy za udział w relacji.

• 90. min. + 4

Koniec spotkania. Kolejne, pewne zwycięstwo Legii na własnym stadionie. Od pierwszej do ostatniej minuty byli lepsi od Jagiellonii, która zagrała bardzo słaby mecz.

• 90. min. + 2

Cztery minuty doliczone. Dobra okazja Romanczuka, który przestrzelił i nie daje honorowego trafienia swojej drużynie.

• GOOOOOOL

90. min.

GOOOOOOL! Debiutanckie trafienie Tomasa Pekharta! Rajd Karbownika, który podał na lewe skrzydło do Luquinhasa. Brazylijczyk wycofał piłkę na 10. metr, a Czech pewnie uderzył na niemalże pustą bramkę. Już 4:0 dla Legii!

• 88. min.

Ostatnia zmiana trenera Vukovicia: Praszelik za Wszołka.

• 86. min.

Zablokowany strzał Borysiuka.

• 80. min.

Niecelny strzał głową Pekharta.

• 78. min.

Michał Karbownik za mocno wypuścił sobie piłkę i ta wyszła poza boisko po jego rajdzie lewą stroną boiska. Gra wznawiana od bramki przez obrońcę Jagiellonii, bo problemy wciąż ma Illiev, który nie może jednak zostać zmieniony, bo goście wykorzystali komplet zmian.

• 77. min.

Kolejna zmiana w Legii: William Remy wchodzi w miejsce Igora Lewczuka.

• 74. min.

Sędzia analizuje jednak sytuację ze spalonym. Gra jednak wznowiona - gola nie ma.

• 73. min.

Zmiana w Legii: na boisku Tomas Pekhart, który debiutuje w składzie warszawian zmienił Kante.

• 72. min.

Groźna sytuacja i według sędziego Jose Kante na spalonym pomimo uderzenia piłki do bramki. Napastnik zderzył się z bramkarzem Jagielloni, który ucierpiał w tym starciu.

• 71. min.

Zaatakowała Jagiellonia, ale dwukrotnie piłki w polu karnym Legii wyłapywał Radosław Majecki.

• 67. min.

Legia kontynuuje przedzieranie się w stronę pola karnego. Rzut wolny niedaleko "szesnastki" po faulu z lewej strony boiska.

• 63. min.

Zmiana w Jagielloni: za Wdowika wchodzi Mystkowski.

• 58. min.

Jagiellonia stara się wrócić do gry, ale Legia kontroluje mecz, także w defensywie.

• GOOOOOOL

56. min.

GOOOOOOOL! Kuriozalne trafienie dla Legii po wybijaniu piłki z linii bramkowej. Głową zgrał Wszołek, a potem wbijali Kante oraz Wieteska. Strzelca gola udało się ustalić dopiero po powtórce sytuacji - ostatni dotknął jej Kante, wciskając pod dłonią bramkarza!

• 54. min.

Rzut wolny dla Legii po faulu Tiru na Luquinhasu przed polem karnym. Sędzia pokazuje żółtą kartkę dla gracza zespołu z Białegostoku.

• 52. min.

Dobra akcja Jagiellonii, ale Majecki wybronił strzał. Trochę chaosu także po dwóch rzutach rożnych, ale ostatecznie bez gola dla gości.

• 50. min.

Novikovas uderza zza pola karnego, ale spokojnie łapie to Illiev.

Wracamy na boisko. Zmiany w Jagiellonii: za Puljicia Borysiuk i za Prikryla Camara.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Zasłużone prowadzenie Legii i dość niewidoczna Jagiellonia, która nie stworzyła sobie wielu okazji do zdobycia gola.

• 44. min.

Jeszcze jedna akcja warszawian i strzał Novikovasa ponad poprzeczką!

• 43. min.

Dobre podanie, znów do Wszołka. Skrzydłowy zbiegł do pola karnego, dograł do Kante, ale napastnik Legii uderzył zbyt lekko. Piłkę pewnie złapał Illiev.

• 41. min.

Wszołek tym razem dobiegł do piłki na prawym skrzydle. Krótkie dośrodkowanie i świetna interwencja obrońcy Jagiellonii.

• 40. min.

Długi rajd Wszołka, który próbował strzelać w polu karnym, ale naciskany przez Kadleca tylko obił o niego piłkę. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia ze strony Legii.

• 37. min.

Kolejny stały fragment gry gości i piłka wybita za pole karne po dośrodkowaniu. Jeszcze próba strzału białostoczan, ale zupełnie nieudana.

• 36. min.

Rzut wolny dla Jagiellonii na połowie Legii, ale niewykorzystany słabą wrzutką w pole karne.

• 33. min.

Pierwszy tak dobry strzał po stronie gości. Prikryl podkręcił piłkę po uderzeniu z lewego skrzydła, ale ta poleciała ponad bramką.

• GOOOOOOL

30. min.

GOOOOOL! 2:0 dla Legii! Dośrodkowanie Novikovasa na głowę Kante, który zdobywa bramkę!

• 28. min.

Faul Puljicia na Vesoviciu i żółta kartka dla zawodnika Jagiellonii.

• 26. min.

Novikovas uderzył z lewego skrzydła po nieudanym dośrodkowaniu i białostoczan przed stratą gola uratował tylko interweniujący Illiev.

• 24. min.

Kolejna piłka przekazana na prawe skrzydło. Dociera jednak tylko do bramkarza Jagiellonii, Illieva.

• 20. min.

Luquinhas znów doskonale dograł do prawego skrzydła, ale tym razem podanie w pole karne zablokowane.

• 15. min.

Pierwsza groźniejsza akcja Jagielloni, ale ich wejście w pole karne dobrze zablokował Lewczuk.

• 13. min.

Luquinhas dostał piłkę od Novikovasa na lewe skrzydło, ale był na spalonym.

• 12. min.

Jose Kante na spalonym w dobrej sytuacji dla gospodarzy.

• 9. min.

Legia zyskuje rzut rożny, ale nic groźnego z niego nie wyniknęło. Warszawianie próbują przedzierać się skrzydłami i zgrywać piłki w pole karne.

• GOOOOOOL

7. min.

GOOOOOOL! 1:0 dla Legii! Vesović uderza piłkę przed polem karnym, wybitą po rzucie wolnym. Obija ją o Prikryla, a ta trafia do bramki!

• 6. min.

Znów przed polem karnym Jagielloni znalazł się Luquinhas. Zgrał piłkę do Novikovasa, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później faul gości i rzut wolny dla Legii.

• 2. min.

Pierwsza akcja Legii. Piłkę rozprowadził Luquinhas, zagrał na prawą stronę do Wszołka, którego strzał poleciał obok lewego słupka bramki drużyny z Białegostoku. Dwóch zawodników gospodarzy nie zdążyło dobić piłki.