Hitowy mecz w ekstraklasie. Lechia Gdańsk podejmuje Wisłę Kraków! Śląsk Wrocław mierzy się z Piastem Gliwice [MULTIRELACJA]

• niedziela, 28 lipca 2019

KONIEC. Obydwa spotkania zakończone. Śląsk Wrocław po szalonej końcówce wygrywa ostatecznie z Piastem Gliwice 2:1. Lechia remisuje bezbramkowo z Wisłą Kraków.

• GOOOOOOL

88. min.

GOL! GOL! GOOOOOL! Ależ to zrobił Broź! Obrońca gospodarzy wykonał kilka spokojnych kroków i strzelił pewnie przy słupku, nie dając szans Plachowi.

• GOOOOOOL

84. min.

GOOOOOOOOL! Gospodarze doprowadzają do wyrównania! Łabojko uderzył mocno zza pola karnego, piłka odbiła się od Czerwińskiego i spadła pod nogi wprowadzonego z ławki Exposito. Ten zareagował błyskawicznie i strzelił w kierunku dalszego słupka, pokonując Placha. Mamy remis.

• 84. min.

Lechia blisko gola! Gajos wykończył składną akcję gospodarzy mocnym strzałem zza pola karnego. Buchalik zdążył jednak z interwencją, parując piłkę na rzut rożny.

• 78. min.

Zmiana w drużynie gości. Marcin Wasilewski zmienia Rafała Janickiego. Doświadczony obrońca otrzymał szansę na pierwszy występ w tym sezonie ligowym.

• 75. min.

Kolejna efektowna akcja Musondy. Pomocnik Śląska z łatwością oszukał Dziczka i dośrodkował w pole karne, ale piłkę zdołał wybić Korun.

• 74. min.

Waldemar Fornalik decyduje się na wzmocnienie środka pola. Tom Hateley zmienia Gerarda Badię. Anglik zajmie miejsce w środku pola, a na skrzydło przesunie się Jorge Felix. Opaskę kapitańską po Badii przejmie natomiast Czerwiński.

• 72. min.

Świetna interwencja Czerwińskiego! Piłka po dośrodkowaniu Musondy leciała prosto na głowę Cholewiaka, ale obrońca gości zdążył go wyprzedzić.

• 67. min.

Groźnie pod bramką Śląska! Felix świetnie dograł do Steczyka, który obrócił się z piłką w polu karnym i strzelił w kierunku dalszego słupka. Uderzenie obronił jednak Putnocky.

• 62. min.

Coraz większa przewaga Wisły Kraków. W drugiej połowie goście są przy piłce aż przez 76 proc. czasu gry! Do tej pory po zmianie stron oddali dwa strzały celne. Lechia w światło bramki nie trafiła ani razu.

• 58. min.

Zmiana w zespole Piasta. Piotra Parzyszka zastąpił Dominik Steczyk, młodzieżowy reprezentant Polski, którego mieliśmy okazję oglądać podczas mistrzostw świata do lat 20.

• 59. min.

Dobra akcja Wisły Kraków! Goście szybko przemieścili piłkę w pole karne rywali, ale Alomerović zdołał przechwycić dośrodkowanie.

• 49. min.

Świetnie rozegrany rzut z autu Piasta. Piłka ostatecznie trafiła do Konczkowskiego, który szybko zdecydował się na uderzenie. Putnocky poradził sobie jednak z jego strzałem.

• 45. min. + 5

Za chwilę początek drugiej części spotkania w Gdańsku. Nie zobaczymy w niej Egy'ego, który musiał opuścić murawę ze względu na problemy zdrowotne. Jego miejsce zajmuje Kubicki.

Ależ było blisko drugiego gola dla Piasta! Najpierw po zamieszaniu w polu karnym piłkę w ostatniej chwili wybił jeden z obrońców gospodarzy, a po chwili piłka odbiła się od słupka po uderzeniu Parzyszka.

• 45. min.

Przerwa w Gdańsku. Lechia remisuje bezbramkowo z Wisłą Kraków. We Wrocławiu sędzia dolicza do pierwszej części spotkania aż pięć minut.

• 45. min.

Dynamiczna akcja Śląska Wrocław prawym skrzydłem. Cholewiak wbiegł w pole karne i dograł do środka, ale żaden z jego kolegów nie podążył za akcją.

• 40. min.

Postraszył teraz Płacheta! Młody zawodnik Śląska przymierzył z rzutu wolnego tak, że piłka leciała prosto w okienko bramki Piasta. Plach jakimś cudem zdołał jednak odbić piłkę.

• 31. min.

Bardzo odważną akcję przeprowadził teraz Musonda. Skrzydłowy Śląska długo prowadził piłkę, z którą wbiegł w pole karne rywali. Zbyt długo zwlekał jednak z decyzją o strzale, przez co Czerwiński zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• GOOOOOOL

31. min.

GOOOOOOOL! Piast wychodzi na prowadzenie! Rymaniak z łatwością ograł Płachetę i dograł w pole karne. Piłka najpierw odbiła się od Sokołowskiego, później od Celebana i spadła pod nogi Jorge Felixa, który wbił ją do bramki obok bezradnego Putnockiego.

• 30. min.

Cudowne uderzenie Wojtkowskiego! Młody zawodnik Wisły oddał strzał z ok. 25 metrów, ale nie wpisał się na listę strzelców. Piłka odbiła się bowiem od poprzeczki.

• 28. min.

Kolejna akcja Piasta prawym skrzydłem i kolejne dośrodkowanie Konczkowskiego. Podobnie jak poprzednie, podanie skrzydłowego mistrzów polski zostało zablokowane.

• 19. min.

Brzydkie zachowanie Sadloka. Uderzył ręką w twarz Egy'ego. Sędzia błyskawicznie zareagował na zachowanie obrońcy Wisły i ukarał go żółtą kartką.

• 13. min.

Świetna akcja Wisły Kraków! Jean Carlos Silva popędził prawym skrzydłem i uderzył mocno zza pola karnego. Z jego strzałem poradził sobie jednak Alomerović.

• 4. min.

Teraz szybkim atakiem popisali się goście. Konczkowski pomknął prawym skrzydłem i dograł do Jorge Felixa, ale piłkę na rzut rożny zdołał wybić Celeban.

• Śląsk wyszedł z pierwszym, bardzo dynamicznym kontratakiem, po którym strzelać zza pola karnego próbował Musonda. Jego uderzenie zablokował jednak jeden z obrońców Piasta.

• 2. min.

We Wrocławiu gospodarze rozpoczynają bardzo spokojnie, oddając inicjatywę gościom i nastawiając się na kontry. Mistrzowie Polski na razie spokojnie konstruują atak pozycyjny.

• 2. min.

Wisła zaczyna bardzo aktywnie. A najbardziej aktywnie Rafał Boguski. Kapitan gości dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne, ale obydwa podania zostały wybite przez obrońców Lechii.

• Piłkarze już na boisku, za chwilę rozpoczniemy!

• Początek obydwu spotkań o godz. 17:30.

• W składach Lechii Gdańsk i Piasta Gliwice widzimy sporo zmian w porównaniu do ostatnich spotkań w europejskich pucharach. Piotr Stokowiec i Waldemar Fornalik zdecydowali się na rotacje, by dać odpocząć najlepszym zawodnikom na rewanżowe mecze II rundy kwalifikacji Ligi Europy.

• Składy na mecz Lechia - Wisła:

• Dzień dobry! Witamy w multirelacji z dwóch niedzielnych spotkań PKO BP Ekstraklasy. W Gdańsku Lechia podejmie na własnym boisku Wisłę Kraków, a we Wrocławiu Śląsk zagra z mistrzem Polski, Piastem Gliwice.