Legia Warszawa gra z Koroną Kielce. Vuković znów zaskoczył składem [NA ŻYWO]

1 : 2
Terminarz

• niedziela, 28 lipca 2019

Po bramce Legii na 2:1 sędzia zdecydował się na zakończenie spotkania. Wicemistrzowie Polski odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

GOOOOOOOOOL! Legia obejmuje prowadzenie w ostatniej akcji meczu! Kante przedłużył piłkę wrzuconą z autu, a nogę dostawił do niej Gwilia, mocnym strzałem pokonując bramkarza gospodarzy.

Korona bardzo blisko gola! Zza pola karnego mocno uderzył Erik Pacinda, ale Majecki poradził sobie z jego strzałem.

• 85. min.

Legia próbuje grać długimi podaniami, ale niezbyt dobrze jej to wychodzi. A może nie tyle próbuje, co jest do tego zmuszona, bo środkowi pomocnicy nie pokazują się do gry. Zawodzi też wprowadzony z ławki Nagy.

• 78. min.

Legia cały czas przeważa, ale nie potrafi tego wykorzystać. Korona próbuje kontrować, ale po zejściu Papadopulosa nie ma pomysłu na przedarcie się przez obronę gości.

• 70. min.

Legi znowu bardzo groźnie z rzutu wolnego. Tym razem strzelał Andre Martins, który sprytnie podkręcił piłkę, omijając mur. Sokół nie dał się jednak zaskoczyć i sparował futbolówkę na rzut rożny.

• 69. min.

Aleksandar Vuković wykorzystuje ostatnią zmianę, próbując wzmocnić ofensywę. Defensywnego pomocnika, Tomasza Jodłowca, zastąpi skrzydłowy Dominik Nagy.

• 69. min.

Świetne uderzenie Gwilii! Gruzin przymierzył z rzutu wolnego, ale Sokół w bardzo efektowny sposób odbił jego strzał.

• 64. min.

Legia rozkręca się z minuty na minutę. Po szybkiej wymianie podań Kante znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale dokonał złego wyboru. Zamiast biec z piłką w kierunku bramki rywala, chciał podać do Antolicia, ale zrobił to na tyle słabo, że podał prosto do rywala.

• 62. min.

Kolejna groźna akcja Legii! Gwilia popisał się świetnym dograniem do Martinsa, a ten strzelił mocno ze skraju pola karnego. Sokół poradził sobie jednak z uderzeniem Portugalczyka.

• 61. min.

Dwie zmiany w Legii Warszawa. Jose Kante zmienił Jarosława Niezgodę, natomiast Walerian Gwlia wszedł w miejsce strzelca gola, Arvydasa Novikovasa. Zmiany dokonał także trener Korony, Gino Lettieri, który wprowadził Djuranovicia w miejsce Papadopulosa.

• 59. min.

Groźnie pod bramką Korony! Niezgoda popędził lewym skrzydłem i zagrał w pole karne, gdzie znalazł się Jędrzejczyk. Obrońca gości uderzył lewą nogą, ale zrobił to na tyle lekko, że Sokół z łatwością złapał piłkę.

• 56. min.

Legioniści "przebudzili się" po kilku gorszych minutach i spróbowali szybkiej akcji lewą stroną. Piłka trafiła do Luquinhasa, ale zatrzymać zdołał go Gardawski. Zrobił to jednak nieprzepisowo, przez co goście będą mieli rzut wolny.

• 54. min.

Korona zaczęła dużo lepiej od Legii. Gospodarze cały czas są przy piłce, próbując budować ataki pozycyjne. Na razie goście radzą sobie jednak z ich zagraniami w pole karne.

• 51. min.

Dynamiczna akcja Korony Kielce. Cebula wbiegł z piłką w pole karne, ale został zatrzymany przez obrońców. Piłkarze gospodarzy domagali się podyktowania jedenastki, ale sędzia nie zwrócił uwagi na ich protesty twierdząc, że stoperzy gości nie popełnili przewinienia.

Korona zaczyna drugą połowę z jedną zmianę. Ivan Jukić wchodzi na boisko w miejsce Vato Arweładze, który przed przerwą spisywał się dość przeciętnie.

GRAMY!

• 45. min. + 1

Piłkarze wychodzą już na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy!

Koniec pierwszej połowy.

Gol do szatni. Pućko przyjął piłkę, posłał centrę, którą wykończył Papadopulos. Korona - Legia 1:1.

• 45. min.

Goooooooooool! Korona! Papadopulos!

• 44. min.

Papadopulos strzela pod poprzeczkę, ale Majecki wybija - fantastyczna interwencja.

• 41. min.

Jędrzejczyk znowu lepszy od Pućko. Kapitan Legii gra jak na razie bezbłędnie.

• 39. min.

Legia miała okazję do kontry, ale Stolarski wycofał piłkę do własnego bramkarza.

• 37. min.

Arweładze głową, ale obok bramki. Wznowi Majecki.

• 35. min.

I znowu Pućko, znowu Jędrzejczyk, który po raz kolejny blokuje strzał piłkarza Korony. Będzie korner.

• 32. min.

Rzut wolny dla Legii: Gardawski fauluje Luquinhasa.

• 30. min.

Strzał Pućko z ostrego kąta zatrzymany przez Jędrzejczyka. Będzie rożny dla Korony.

• 28. min.

Lewczuk zacentrował w pole karne. Sokół zdołał wybić piłkę.

• 26. min.

Ależ rajd Stolarskiego. Boczny defensor pobiegł flanką, zagrał w pole karne do Novikovasa, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. Korona - Legia 0:1.

• 25. min.

Gooooooool! Legia! Novikovas!

• 24. min.

Centra Arweładze w pole karne. Jędrzejczyk głową oddalił zagrożenie.

• 21. min.

Kolejny strzał Korony. Tym razem Papadopulos - podobnie jak Arweładze - nad poprzeczką.

• 17. min.

Arweładze! Aaaj, mógł lepiej przymierzyć. Gruzin miał dobrą okazję, ale zupełnie niepilnowany na skraju pola karnego oddał niecelny strzał.

• 14. min.

Nieudane przyjęcie Jodłowca - aut dla Korony.

• 12. min.

Niezgoda nie trafia w bramkę - piłka leci obok słupka.

• 10. min.

Szybka kontra Legii: Antolić podaje do Novikovasa, ten mija Gardawskiego, strzela i... piłka leci na aut.

• 8. min.

Dośrodkowanie w pole karne Legii. Stolarski wybija piłkę - Korona ma rzut rożny.

• 7. min.

Uderzenie głową Niezgody, ale piłka mija bramkę Sokoła.

• 6. min.

Kolejny rzut wolny, kolejny dla Legii, kolejny po faulu na Novikovasie.

• 4. min.

Sam poszkodowany ustawił piłkę - dośrodkował w pole karne: do Jodłowca, górą jednak obrońcy Korony.

• 3. min.

Rzut wolny dla Legii - faulowany Novikovas.

• 1. min.

Zaczęli! Od środka Legia.

• Obie drużyny już wychodzą na boisko.

• Przed tygodniem Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin (1:2) i po raz kolejny sprawiła zawód swoim kibicom. W kolejnym spotkaniu Aleksandar Vuković postanowił wymienić aż pięciu zawodników. Teraz zmian znowu jest dużo. Trener Legii zaskoczył składem na niedzielny mecz z Koroną. Początek spotkania o 15.

2
Bramki: Papadopulos (45.) Skład: Sokół - Gardawski, Kovacević, Marquez, Dziwniel - Gnjatić, Żubrowski - Cebula (80. Pacinda), Arveladze (46. Jukić), Pucko - Papadopulos (61. Djuarnović)
Bramki: Novikovas (25.) Gwilia (95.) Skład: Majecki - Stolarski, Lewczuk, Astiz, Jędrzejczyk - Antolić, Martins, Jodłowiec (68. Nagy) - Novikovas (61. Gwilia), Niezgoda (61. Kante), Luquinhas