Legia pokonała Lechię i wychodzi na prowadzenie w tabeli w kluczowym momencie sezonu [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 27 kwietnia 2019
  • 90. min. + 5

Koniec meczu! Legia pokonała Lechię 3:1 i wychodzi na trzypunktowe prowadzenie w tabeli!

• 90. min. + 4

Carlitos wywalczył piłkę, podał ją do Medeirosa, który w swoim stylu strzałem lewą nogą, w dalszy róg nie dał szans bramkarzowi!

• 90. min. + 3

Medeiros! 3:1!

• 90. min. + 2

Lechia ma problemy z opuszczeniem własnej połowy.

• 90. min. + 1

Szymański zablokowany, piłka odbija się od poprzeczki!

Pięć minut doliczonych.

• 89. min.

DRUGA ŻÓŁTA KARTKA DLA AUGUSTYNA ZA FAUL NA CARLITOSIE!

• 86. min.

Hlousek w miejsce kontuzjowanego Rochy i Wieteska za Martinsa.

• 85. min.

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Legii, odważnie z bramki wyszedł Cierzniak, a przy okazji staranował Rochę. Portugalczyk potrzebuje pomocy medycznej.

• 83. min.

Fila w miejsce Łukasika.

• 81. min.

Doskonała akcja Szymańskiego, który minął rywali, Kuciaka i wycofał piłkę do Hamalainena. Fin z bliska do pustej bramki daje prowadzenie Legii!

• 80. min.

KASPER HAMALAINEN! LEGIA PROWADZI 2:1!

• 79. min.

Zaskakujące, bezpośrednie uderzenie Szymańskiego z rzutu wolnego. Czujny w bramce pozostał Kuciak.

• 78. min.

Pierwsza zmiana w Legii. Medeiros w miejsce Kucharczyka.

• 76. min.

Kolejna kontrowersja! Strzelał Sobiech, Remy blokuje piłkę najpierw nogą, potem ręką! Nie ma jedenastki dla Lechii!

• 73. min.

Paixao na spalonym. Słaba zmiana jak na razie.

• 69. min.

Kartka dla Jędrzejczyka za faul w ofensywie i pretensje do sędziego.

• 67. min.

Druga zmiana w Lechii. Żukowski w miejsce Michalaka.

• 65. min.

Carlitos! Minimalnie nad bramką!

• 64. min.

Trafienie Stolarskiego jest podsumowaniem przewagi Legii w ostatnich minutach.

• 63. min.

Co za dziwny gol! Stolarski kopnął piłkę, która odbiła się od piłkarza Lechii i kompletnie zaskoczyła Kuciaka!

• 61. min.

Paweł Stolarski! 1:1!

• 60. min.

Pierwsza zmiana w tym meczu. Flavio Paixao w miejsce Lukasa Haraslina.

• 57. min.

Ależ pudło Kucharczyka! Z lewej strony dośrodkował Rocha, a skrzydłowy Legii z bliska, głową, uderzył obok!

• 56. min.

Kartka dla Sobiecha za faul na Martinsie.

• 52. min.

Ładna akcja Legii, do strzału z bliska już zbierał się Carlitos, jednak podający do niego Szymański zagarnął piłkę zza linii końcowej.

• 50. min.

W ostatniej chwili Remy powstrzymał szarżującego Mladenovicia, jednak okazało się, że Serb był na spalonym.

• 47. min.

Pierwsza szansa dla Legii! Dośrodkowanie Szymańskiego z rzutu wolnego, głową uderzał Remy, ale czujny pozostał Kuciak.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 7

Przerwa. Lechia prowadzi do przerwy z Legią 1:0 po golu Lukasa Haraslina.

Zablokowane uderzenie Kucharczyka z dystansu.

• 45. min. + 6

Rocha do Carlitosa. Hiszpan dobrze przyjął piłkę, zastawił się i obrócił, ale został zablokowany.

• 45. min. + 5

Bardzo niecelne uderzenie Nalepy z dystansu.

• 45. min. + 1

Strzał z dystansu Martinsa, ale taki, że bez najmniejszych problemów złapał go Kuciak.

• 45. min.

Siedem minut doliczonych do pierwszej połowy. Wszystko oczywiście przez VAR z początku meczu.

• 43. min.

Prostopadłe podanie Kucharczyka do Carlitosa, ale Hiszpan nie opanował piłki.

• 41. min.

Beznadziejne dośrodkowanie Stolarskiego z prawej strony.

• 38. min.
  • 35. min.

Strzał z bardzo dużego dystansu w wykonaniu Remy'ego. Nieprzygotowany, niepotrzebny. Legia chaotyczna.

• 32. min.

Mladenović wstrzelił piłkę z lewej strony, ale w polu karnym Legii nie było żadnego z jego kolegów z zespołu.

• 28. min.

I bliziutko odpowiedzi Lechia! Z prawej strony dośrodkował Michalak, ale piłka odbiła się od Sobiecha, który nie zdołał jej opanować!

• 26. min.

Ależ szansa dla Legii! Szymański podał do Carlitosa, który wyszedł sam na sam z Kuciakiem, ale zamiast uderzać lewą nogą, poszedł do prawej i został zablokowany przez obrońców gospodarzy.

• 24. min.

Z Łukasikiem wszystko w porządku. Teraz głowami zderzyli się Augustyn i Szymański, ale tutaj obędzie się bez pomocy medyków.

• 22. min.

Na boisku leży Łukasik, piłkarzowi Lechii potrzebna jest pomoc medyczna.

• 18. min.

Dośrodkowanie Michalaka z prawej strony, Haraslin wyprzedził Stolarskiego i strzałem głową pokonał Cierzniaka!

• 17. min.

Lukas Haraslin! 1:0 dla Lechii!

• 15. min.

Dośrodkowanie Szymańskiego z rzutu rożnego, głową uderzał Jędrzejczyk, ale dobrze interweniował Kuciak.

• 14. min.

Ładna akcja Legii, Szymański dośrodkował, uderzenie Rochy zablokowane.

• 10. min.

Kucharczyk strzela technicznie, Kuciak broni. Wcześniej jednak na spalonym był Szymański.

• 7. min.

Mocny strzał Kucharczyka z dystansu, ale niecelna próba.

• 5. min.

Sędzia sprawdza zagranie ręką Jędrzejczyka i nie dyktuje rzutu karnego! Piłka odbiła się najpierw od biodra legionisty!

• 2. min.

Co tu się dzieje?! Sobiech wyszedł sam na sam z Cierzniakiem, minął go, uderzył, ale z linii ręką piłkę zagarnął Jędrzejczyk. Nie ma jednak karnego, jest spalony. Ale jest też VAR! Co zdecyduje sędzia?!

• 2. min.

Agresywny początek Lechii, która wyszła na Legię wysokim pressingiem na połowie rywala.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny wychodzą na murawę, za chwilę początek meczu.

• Aż sześciu zmian w składzie w porównaniu do meczu z Lechem dokonał Aleksandar Vuković. Część z nich jest jednak spowodowana zawieszeniami za żółte kartki. Do pierwszej jedenastki wracają Artur Jędrzejczyk oraz Andre Martins. Na prawej obronie, w miejsce wykartkowanego Marko Vesovicia, zagra Paweł Stolarski. W składzie są też Luis Rocha, Kasper Hamalainen oraz Sebastian Szymański, którzy zastąpią odpowiednio Adama Hlouska, Iuriego Medeirosa oraz Dominika Nagy'a.

• Piotr Stokowiec, czyli trener Lechii, zdecydował się na dwie zmiany w podstawowej jedenastce w porównaniu do meczu z Pogonią. Na prawej obronie w miejsce Karola Fili zagra Joao Nunes, a w miejsce Flavio Paixao w ataku wystąpi Artur Sobiech. Fila i Paixao mecz zaczną na ławce rezerwowych.

• Skład Legii: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Andre Martins, Domagoj Antolić - Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen, Sebastian Szymański - Carlitos.

• Skład Lechii: Dusan Kuciak - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski - Konrad Michalak, Artur Sobiech, Lukas Haraslin.

• Po 32 kolejkach obie drużyny mają po 63 punkty. Zwycięzca sobotniego meczu zyska przewagę trzech punktów na cztery kolejki przed końcem rozgrywek. Ewentualny remis oznaczać będzie, że do prowadzącego duetu na dwa punkty zbliży się Piast Gliwice.

• Dobry wieczór państwu! Zapraszamy na relację na żywo z hitu 33. kolejki ekstraklasy, a może i mecz całego sezonu. Mecz, który może okazać się kluczowy w walce o mistrzostwo Polski. W Gdańsku Lechia podejmie Legię!