Ekstraklasa. Legia Warszawa - Miedź Legnica. Zwycięstwo Legii, kontuzja Szymańskiego

• piątek, 01 marca 2019
  • 90. min. + 5

Zespół Piotra Stokowca swój mecz rozegra w poniedziałek. Rywalem Lechii będzie Zagłębie Lubin.

Koniec meczu! Legia Warszawa wygrywa z Miedzią Legnica i zmniejsza stratę do Lechii Gdańsk do czterech punktów.

• 90. min. + 1

A sędzia doliczył pięć minut do drugiej połowy.

• PILNE

90. min. + 1

Piękny strzał Łukasza Garguły z rzutu wolnego i słupek ratuje Legię!

• 87. min.

Miedź jeszcze próbuje. Legia pilnuje dwubramkowego prowadzenia.

• 82. min.

Jest celny strzał Miedzi Legnica. Paweł Zieliński zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłkę spokojnie złapał Majecki.

• 78. min.

Sytuację na murawie próbował rozruszać Kucharczyk, ale zepsuł dośrodkowanie.

• 76. min.

Tempo meczu w ostatnich minutach spadło. Drastycznie spadło.

• 70. min.

Druga zmiana w Legii. Michał Kucharczyk za Medeirosa.

• 65. min.

Paulina Czarnota Bojarska, dziennikarka Canal+Sport, podała najnowsze informacje o stanie zdrowia Sebastiana Szymańskiego. Pierwsza diagnoza - skręcenie kolana.

• 65. min.

Gra wznowiona.

• 63. min.

Kibice odpalili race. Przerwa w grze. Sędziowie i piłkarze czekają na poprawę widoczności.

• GOOOOOOL

62. min.

Piękny strzał Medeirosa sprzed pola karnego i Legia powiększa prowadzenie! Sapela bez szans.

• 60. min.

Legia stwarza największe zagrożenie po stałych fragmentach gry. Medeiros dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a strzał Wieteski przeleciał na poprzeczką.

• 57. min.

Miedź miała szansę na groźną akcję, ale Zieliński stracił piłkę tuż przed polem karnym Legii.

• 51. min.

Hamalainen w miejsce kontuzjowanego Szymańskiego.

• PILNE

49. min.

Sebastian Szymański padł na murawę. Będzie konieczna zmiana. Reprezentant Polski U21 ma problemy z kolanem. Uraz wygląda poważnie. Szymański opuścił murawę na noszach.

Dominik Nowak, trener Miedzi Legnica, zdecydował się na jedną zmianę w przerwie. Henrik Ojamaa za Joana Romana.

Czas na drugą połowę!

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy! Legia dominuje i prowadzi po golu Carlitosa.

• 45. min.

Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

• 43. min.

Efektowne, ale niecelne podanie Romana w środku pola.

• 36. min.

Nagy mógł rozegrać groźną akcję, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym.

• 30. min.

Legia ma przewagę w posiadaniu piłki. Miedź szuka szybkich ataków.

• 25. min.

Legia gra dziś z rozmachem w środku pola. Drużyna Dominika Nowaka zagubiona.

• GOOOOOOL

23. min.

Legia prowadzi! Gol Carlitosa. Hiszpan wykorzystał błąd w ustawieniu piłkarzy Miedzi i wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Szymańskiego z rzutu rożnego.

• 20. min.

Ładna, indywidualna akcja Carlitosa w polu karnym Miedzi. Hiszpan mógł odegrać piłkę do Nagya, ale zdecydował się na strzał. Sapela złapał piłkę.

• 19. min.

Szybka akcja Miedzi. Długie zagranie do Zielińskiego i nieudane dośrodkowanie prawego obrońcy. Piłka w rękach Majeckiego.

• 14. min.

I jeszcze jedna sytuacja drużyny Sa Pinto. Szymański zagrał piłkę do Carlitosa, a Milijković wybił piłkę spod nóg Hiszpana.

• PILNE

12. min.

To mógł być piękny gol dla Legii. Martins zagrał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ta przeleciała nad Łukaszem Sapelą, ale minęła słupek. Było blisko.

• 8. min.

Miedź próbuje odpowiedzieć, ale defensywa Legii spokojnie oddala zagrożenie sprzed pola karnego Majeckiego.

• PILNE

5. min.

Pierwsza groźna sytuacja pod bramką Miedzi Legnica! Medeiros ruszył do piłki zagranej w kierunku bramki, ale Łukasz Sapela uprzedził go przed polem karnym i wybił piłkę na aut.

• 3. min.

Legia Warszawa próbuje szybko przejąć inicjatywę w środku pola. Piłka w posiadaniu mistrzów Polski.

• 1. min.

GRAMY!

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek!

• A tak Miedzi Legnica:

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa:

• Portugalczyk znów namieszał w wyjściowym składzie Legii. Tym razem szansę od Sa Pinto dostali: Luis Rocha i Iuri Medeiros. Adam Hlousek i Salvador Agra na ławce.

• Legia Warszawa przegrała dwa ostatnie spotkania, a dziś jej rywalem będzie walcząca o utrzymanie Miedź Legnica. Czy zespół Ricardo Sa Pinto przełamie złą serię? Zapraszamy na relację ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie.