Ekstraklasa. Wisła Kraków - Śląsk Wrocław. Jakub Błaszczykowski dał wygraną "Białej Gwieździe"

• poniedziałek, 18 lutego 2019
  • 90. min. + 4

Wisła pokonała Śląsk 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu karnego.

KONIEC MECZU!

• 90. min. + 3

Jeszcze kartka dla Burligi.

Cztery minuty doliczone.

• 86. min.

Kartka dla Ahmadzadeha.

• 81. min.

Burliga w miejsce Błaszczykowskiego.

• 78. min.

Ahmadzadeh w miejsce Picha, czyli ostatnia zmiana w Śląsku.

• 77. min.

13 minut do końca... Druga połowa słabiutka.

• 75. min.

Dobrze, że Peszko opuścił boisko, bo mógłby nie dotrwać do końca meczu...

• 73. min.

Klemenz w miejsce Peszki.

• 70. min.

Dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu wolnego i spokojna interwencja Lisa.

• 66. min.

Bardzo dobra okazja dla Śląska. Z prawej strony dogrywał Broź, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił obrońca Wisły.

• 63. min.
  • 61. min.

Chrapek w miejsce Łabojki.

• 60. min.

Pierwsza szansa Robaka, jednak w dogodnej okazji uderzył obok bramki.

• 58. min.

Marcin Robak w miejsce Arkadiusza Piecha.

• 50. min.

Ładna indywidualna akcja Picha zakończona niecelnym strzałem na bramkę Lisa.

• 47. min.

Kartka dla Brozia.

Początek drugiej połowy.

Wojtkowski w miejsce Kolara, czyli pierwsza (i na razie jedyna) zmiana w Wiśle.

• 45. min. + 4

Przerwa. Wisła Kraków prowadzi ze Śląskiem Wrocław 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu karnego.

• 45. min. + 3
  • 45. min. + 2
  • 45. min. + 1

• 45. min.

Z rzutu rożnego dośrodkował Mączyński, ale dobrze interweniował Wasilewski.

• 43. min.
  • 41. min.

Pewne uderzenie skrzydłowego, który zdobywa pierwszą bramkę po powrocie do Wisły!

• 40. min.

JAKUB BŁASZCZYKOWSKI, 1:0 DLA WISŁY!

• 38. min.

Rzut karny dla Wisły Kraków!

• 38. min.

Jakby tego było mało, jest problem z monitorem, na którym sędzia może podejrzeć sytuację.

• 37. min.

Jeśli faul, na pewno w polu karnym. Paweł Gil samodzielnie oceni sytuację...

• 37. min.

Czekamy na informację z VAR. Sędziowie sprawdzają, czy Pich kopnął Drzazgę i czy ew. to zdarzenie miało miejsce w polu karnym.

• 34. min.

Kartka dla Peszki.

• 32. min.

Po obiecującym początku, tempo spotkania wyraźnie spadło.

• 30. min.

Kartka dla Mączyńskiego.

• 29. min.

Niezła indywidualna akcja Peszki prawą stroną zakończona jednak bardzo niedokładnym dośrodkowaniem.

• 26. min.

Żółta kartka dla Bashy.

• 24. min.
  • 20. min.
  • 17. min.

Sporo niedokładności z obu stron.

• 15. min.

Na szczęście z bramkarzem Wisły wszystko w porządku.

• 13. min.

Bardzo dobry strzał Mączyńskiego i jeszcze lepsza interwencja Lisa! Bramkarz Wisły przypłacił tę interwencję jednak zdrowiem, bo boleśnie zderzył się ze słupkiem.

• 12. min.

Faul Sadloka na Radeckim i rzut wolny dla Śląska tuż sprzed pola karnego Wisły.

• 11. min.

Faul Błaszczykowskiego na Broziu.

• 9. min.

Szansa dla Śląska! Z narożnika boiska dośrodkował Mączyński, Plewka przypadkowo uderzył w kierunku własnej bramki, jednak świetni interweniował Lis!

• 7. min.

Niecelne uderzenie Musondy.

• 5. min.

Ładna akcja Wisły. Drzazga podał do prawej strony, skąd na strzał zdecydował się Błaszczykowski, jednak został zablokowany.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie.

• "Miłość większa od milinów. Kuba, witaj wreszcie w domu" - to transparent, który dla Błaszczykowskiego przygotowali kibice Wisły.

• Skład Śląska: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Cholewiak - Łabojko, Mączyński - Musonda, Radecki, Pich - Piech.

• Skład Wisły: Lis - Palcić, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Plewka, Basha - Błaszczykowski, Drzazga, Peszko - Kolar.

• Przed tym meczem Wisła zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Zespół Stolarczyka traci cztery "oczka" do ósmej Cracovii. Śląsk zaś ma na koncie 21 punktów i zajmuje 12. pozycję z przewagą zaledwie punktu nad strefę spadkową, a konkretniej 15. Wisłą Płock.

• Śląsk zaś przed własną publicznością pokonał Zagłębie Sosnowiec 2:0.

• Dla Wisły to szansa na rehabilitację za to, co wydarzyło się przed tygodniem. Wtedy to drużyna Macieja Stolarczyka przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:2.

• Dzień dobry państwu! Zapraszamy na ostatni mecz 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Wisła Kraków na własnym stadionie podejmie Śląsk Wrocław!