Ekstraklasa. Lider podejmuje na własnym stadionie Pogoń Szczecin. [RELACJA NA ŻYWO]

• sobota, 09 lutego 2019
  • 90+3. min.

Sędzia kończy spotkanie. Lechia Gdańsk wygrywa 2:1, powiększając swoją przewagę nad Legią do 6 punktów. Stołeczna drużyna swój mecz rozegra w niedzielę.

• 90+1. min.

Rzut rożny dla Pogoni. Próbę strzału pewnie jednak broni Kuciak.

Szymon Marciniak doliczył trzy minuty do tego spotkania.

I jeszcze jedna okazja Lechii. Po dośrodkowaniu nie trafił czysto w piłkę Łukasik, ta minęła słupek bramki strzeżonej przez Załuskę.

• 89. min.

Kontra Lechii. Strzelał Konrad Michalak, ale jego strzał broni Załuska, próba dobitki została już zablokowana przez obrońców.

• 87. min.

Kolejne dośrodkowanie wybite przez obrońców Lechii. Pogoń próbuje, ale nie potrafi znaleźć odpowiedniej drogi, aby doprowadzić do wyrównania.

• 86. min.

Kolejne zmiany. Po stronie Pogoni Podstawskiego zmienił Kozulj, a w Lechii Nunes pojawił się w miejsce Fili.

• 85. min.

Kolejny błąd bramkarza Pogoni. Prostopadłe podanie Konrada Michalaka do Sobiecha, do piłki dopada Załuska, ale wypuszcza ją z rąk. Na szczęście dla niego - bez konsekwencji.

• 82. min.

Długa piłka w stronę napastników Lechii, do piłki wybiega Załuska i się z nią mija, na szczęście sytuację wyjaśniają obrońcy Pogoni. Następny strzał mija słupek bramki.

• 80. min.

Zmiana w Pogoni. Zszedł Majewski, zastąpił go Michał Żyro.

• 79. min.

Nieudane rozegranie rzutu rożnego. Z kontrą wychodziła Lechia, tempo akcji spadło, gdy wydawało się, że nic z niej będzie, pogubili się obrońcy Pogoni, jest rzut rożny.

• 78. min.

Okazja dla Pogoni! Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale strzał Buksy zablokowany. Rzut rożny.

• 74. min.

Boisko opuścił Delew, w jego miejsce wszedł Kowalczyk.

• 74. min.

Gol dla Lechii! Rzut wolny ze skraju pola karnego, dośrodkowanie, Paixao wyprzedza Załuskę i zdobywa bramkę!

• 69. min.

Obydwa zespoły próbują budować ataki, jednak ich akcje nie są w stanie zagrozić bramkom Załuski i Kuciaka.

• 67. min.

Ależ szansa Pogoni! Dobre dośrodkowanie z lewej strony, do piłki dochodzi Buksa, ale jego strzał głową mija słupek bramki Kuciaka.

• 66. min.

Ostry atak Makowskiego. Sędzia postanowił pokazać mu żółtą kartkę.

• 66. min.

Dośrodkowanie Mladenovicia dochodzi do jego partnerów, jednak strzał nie był udany i piłkę przejął Załuska.

• 64. min.

W odpowiedzi Pogoń. Dobra piłka do Deleva, przyjął piłkę na 10. metrze od bramki, ale nieczysto uderzył i bez problemu futbolówkę złapał Kuciak.

• 63. min.

Kolejna akcja Lechii, ale po próbie dośrodkowania Mladenovicia piłkę przejęli goście.

• 60. min.

Przerwa w grze, bo na boisku leżał Mladenović. Podbiegł do niego sędzia i piłkarz Lechii natychmiast był gotowy do wznowienia.

• 58. min.

Dobra okazja Pogoni! Strzał z 10. metra broni jednak znakomicie Kuciak.

• 56. min.

Zmiana w Lechii. Boisko opuścił Lipski, zmienia go Makowski.

• 55. min.

I mamy remis! Kamil Drygas pewnie zdobywa bramkę z rzutu karnego.

• 51. min.

Karny dla Pogoni! Faulowany Majewski i tym razem nie ma wątpliwości. "Jedenastka" się w pełni należała!

• 50. min.

Rzut wolny dla Lechii, dośrodkowanie wybija Załuska, a potem broni strzał Łukasika. Dobry moment gry gospodarzy.

• 49. min.

Próbował Łukasik, ale jego strzał został zablokowany.

• 47. min.

Znowu dobre rozpoczęcie Pogoni. Dusan Kuciak musiał się wysilić, aby obronić strzał Podstawskiego.

W przerwie boisko opuścił Mateusz Żukowski, a w jego miejsce pojawił się Konrad Michalak.

Wracamy do gry!

• 45+3. min.

Koniec pierwszej połowy. Mecz nie porywa, lider tabeli gra znacznie poniżej poziomu, jakiego można było się po nim spodziewać. Oby ten mecz ożywił się po przerwie.

• 45. min.

Szymon Marciniak dolicza trzy minuty do pierwszej połowy.

• 45. min.

Dobra próba szybkiej akcji gospodarzy, ale Załuska pewnie wybija piłkę głową na aut.

• 44. min.

Wyszła Lechia z kontrą, jednak miała tylko jednego piłkarza na połowie Pogoni. Akcja wyhamowana, trzeba budować atak od nowa.

• 42. min.

Strzał broni jednak bez żadnego trudu Kuciak.

• 41. min.

Żółta kartka dla Łukasika. Pogoń zacznie od rzutu wolnego ok. 30 metrów od bramki Kuciaka.

• 39. min.

Całkiem niezła akcja Pogoni, jednak zmarnowana z powodu faulu na obrońcy Lechii.

• 36. min.

Strzał z rzutu wolnego przeleciał jednak nad bramką.

• 35. min.

Fila ukarany za ten faul żółtą kartką.

• 34. min.

Szymon Marciniak postanowił sprawdzić jeszcze całą sytuację przy użyciu VAR, gdyż faul mógł mieć miejsce jeszcze przed polem karnym. Ostatecznie decyzja zmieniona i karnego nie było.

• 32. min.

Rzut karny dla Pogoni! Fila faulował Guarrotxenę i sędzia nie miał wyjścia - musiał podyktować "jedenastkę".

• 30. min.

Żółtą kartką ukarany Żukowski za nierozważny faul na Stecu.

• 28. min.

Próba zagrania długiej piłki w kierunku napastnika Pogoni, ale podanie było zbyt długie i piłka ląduje w rękach Kuciaka.

• 26. min.

Delew próbował dośrodkowania, ale poradzili sobie z nim obrońcy Lechii.

• 22. min.

Ponownie obydwa zespoły przeszły do walki w środku pola.

• 19. min.

Dobre dośrodkowanie Paixao, ale zostało wybite przez obrońców Pogoni.

• 18. min.

Piłkę wybili z pola karnego obrońcy Lechii, przy próbie zbudowania nowej akcji faulował zawodnik Pogoni.

• 17. min.

Rzut rożny dla Pogoni po zablokowanej próbie dośrodkowania.

• 15. min.

Sporo walki w środku pola, które nie przynoszą obecnie zagrożenia żadnej z bramek.

• 13. min.

Faulowany w walce o piłce został Stec.

• 8. min.

Żółtą kartką został także ukarany Kamil Drygas, za faul na Lipskim, po którym padła bramka.

• 8. min.

Bramka dla Lechii! Kapitalne uderzenie Mladenovicia w samo okienko. Załuska bez szans!

• 5. min.

Teraz z kolei okazja dla Pogoni. Piłka została wybita przed pole karne, próba Patryka Lipskiego została zablokowana, ale przy okazji był on faulowany. Lechia będzie miał rzut wolny z ok. 20 metrów od bramki Załuski.

• 2. min.

Ależ okazja Pogoni! Dobre podanie na środek pola karnego, tam był świetnie ustawiony Radosław Majewski, ale nieczysto trafił w piłkę i Kuciak broni bez problemu.

• 1. min.

Rozpoczynamy spotkanie!

• Przed meczem miała miejsce minuta ciszy, aby oddać hołd Pawłowi Adamowiczowi, tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska.

• Ekstraklasa. Lechia zagra w specjalnych koszulkach oddając hołd prezydentowi Gdańska

Lechia Gdańsk poinformowała na swoim koncie na Twitterze, że jej piłkarze w meczu z Pogonią Szczecin zagrają w specjalnych, czarnych koszulkach. W ten sposób oddadzą hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

• Lechia Gdańsk jest obecnie liderem tabeli, mając 3 punkty na przewagi nad drugą Legią.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin.