Zagłębie dwa razy prowadziło, ale przegrało z Legią [ZAPIS RELACJI]

2 : 3
Terminarz

• czwartek, 20 grudnia 2018
  • 90. min. + 10

Koniec meczu Zagłębie Sosnowiec dwa razy obejmowało prowadzenie, ale to Legia wygrała 3:2 na wyjeździe i przynajmniej do soboty będzie liderem ekstraklasy.

Sędzia doliczył aż 10 minut, ale to efekt też skandalicznego zachowania kibiców. Odpaleniem rac i fajerwerków wstrzymali spotkanie na dobre kilka minut.

• 88. min.

Gooool! Legia na prowadzeniu! Kulenović wykorzystuje dośrodkowanie Kucharczyka. Piąty gol w tym meczu strzelony głową.

• 84. min.

Gooool! Legia doprowadza do remisu. Tym razem Hlousek strzela głową, w zasadzie dobija uderzenie z rzut wolnego.

• 75. min.

Gramy! Mecz wznowiony.

• 71. min.

Mecz przerwany. Kibole odpalili race i fajerwerki. Tak dalej grać się nie da. Piłkarze schodzą z murawy.

• 67. min.

Pawłowski znów świetnym podanie uruchamia Wrzesińskiego. Ten jest w polu karnym, ale strzela w boczną siatkę.

• 63. min.

Świetna interwencja Kudły!

• 61. min.

Kapitalna interwencja Wieteski. Idealnie zatrzymał bardzo groźną kontrę Zagłębia.

• 53. min.

Kolejny rzut wolny. Tym razem dla Legii. Ale obrońcy dobrze wybijają wstrzeloną w pole karne piłkę.

• 49. min.

Goool! Błyskawiczna odpowiedź Zagłębia. Świetne dośrodkowanie, zła interwencja Carlitosa, Majecki bez szans.

• 47. min.

Goool! Idealny początek drugiej połowy dla Legii. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Remy mocnym uderzeniem głową pokonuje Kudłę.

Gramy! Druga połowa!

• 45. min.

Przerwa Legia przegrywa w Sosnowcu po golu Polczaka w ósmej minucie.

• 41. min.

Nagy ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• 37. min.

Pawłowski świetnie wypatrzył Sanogo, ten wbiegł w pole karne, ale strzał mocno niecelny.

• 34. min.

Groźna akcja Zagłębia. Wrzesiński strzelił w kierunku dalszego słupka, ale Majecki zdołał odbić piłkę.

• 32. min.

Sprytne przyjecie piłki przez Carlitosa w polu karnym, ale nie zdążył oddać groźnego strzału.

• 28. min.

Carlitos z rzutu wolnego trafia w mur.

• 25. min.

Kudła broni strzał Szymańskiego.

• 22. min.

Legia długo konstruuje ataki, nie umie się dość szybko przemieścić pod pole karne gospodarzy. Na razie solidna obrona ekipy z Sosnowca.

• 17. min.

Kolejna szansa dla Zagłębia. Strzał Pawłowskiego z sześciu metrów zablokowany przez obrońcę.

• 13. min.

Legię stracona bramka otrzeźwiła. Idzie atak za atakiem warszawskiej drużyny. Brakuje jednak wykończenia akcji.

• 8. min.

Gol dla Zagłębia Sosnowiec! Trafienie Polczaka! Dośrodkowanie, Polczak najlepiej odnalazł się w polu karnym i głową skierował piłkę do bramki.

• 6. min.

Piłkarze Zagłębia szukają Sanogo długimi podaniami, ale ten jest dobrze pilnowany przez defensorów Legii. A w ostatniej akcji był na spalonym.

• 3. min.

Chaotyczny początek meczu, dużo niecelnych zagrań, ale tego spodziewał się m.in. trener Sa Pinto. Ostrzegał, że pierwszy kwadrans spotkania może nie być zbyt ładny dla oka.

• 1. min.

Gramy!

• Piłkarze wychodzą na murawę, w Sosnowcu sypie śnieg.

• Majecki dziś w bramce Legii.

Radosław Majecki obserwowany przez Arsenal. Bramkarz może odejść już zimą

Radosław Majecki znalazł się w kręgu zainteresowań Arsenalu. Angielski klub obserwuje jego grę od dłuższego czasu. Do transferu bramkarza dojść może nawet zimą - informuje "Przegląd Sportowy".

• Legia może być liderem ekstraklasy, przynajmniej do soboty, jeśli dziś pokona Zagłębie Sosnowiec. Gospodarze to najsłabsza drużyna w tabeli. W 19. kolejkach uciułali 12 punktów. Legia ma ich trzy razy więcej.

3
Bramki: Polczak (8.), Carlitos (49, samob.) Skład: Kudła, Heinloth, Polczak, Cichocki, Mraz, Milewski (Jędrych, 90.), Babiarz (Vokić, 69.), Wrzesiński, Pawłowski, Udovicić, Sanogo (Banasiak, 80.).
Bramki: Remy (47.), Hlousek (84.), Kulenovic (88.) Skład: Majecki, Stolarski (Kulenovic, 46.), Wieteska, Rémy, Hloušek, Cafú, Kucharczyk, Martins (Astiz, 90.), Szymański, D. Nagy, Carlitos (Niezgoda, 83.).