Terminarz

• niedziela, 16 grudnia 2018

Koniec meczu! Lech rozbił Zagłębie Sosnowiec aż 6:0!

• 88. min.

Marchwiński został najmłodszym strzelcem gola dla Lecha w ekstraklasie. Rad udziela poprzedni rekordzista.

• 86. min.

Z lewej strony zagrywa Makuszewski, a Marchwiński z bliska trafia do siatki!

• 86. min.

FILIP MARCHWIŃSKI! 6:0!

• 83. min.

I beznadziejny strzał Pawłowskiego z rzutu wolnego.

• 83. min.

Wasielewski w miejsce Amarala.

• 82. min.

Faul, kartka dla Gumnego i rzut wolny dla Zagłębia.

• 80. min.

Z prawej strony podał Makuszewski, Amaral nabiegł na piłkę i płaskim strzałem pokonał Kudłę! 5:0!

• 79. min.

AMARAL, 0:5!

• 76. min.

Obie drużyny grają już wyraźnie na doczekanie tego meczu...

• 73. min.
  • 71. min.

Filip Marchwiński w miejsce Tymoteusza Klupsia.

• 70. min.

Kartka dla Wrzesińskiego.

• 65. min.

Świetna akcja Gytkjaera z Amaralem, ale uderzenie tego drugiego świetnie obronił Kudła.

• 63. min.

Callum Rzonca w miejsce Milewskiego.

• 59. min.

Gumny do Klupsia, Klupś w pole karne, a tam z bliska gola strzela Amaral! Czwarty strzał i czwarty gol dla Lecha!

• 58. min.

JOAO AMARAL!

• 54. min.

Dużo spokoju na boisku. Tu już chyba nie ma prawa wydarzyć się nic spektakularnego.

• 51. min.

Świetne dośrodkowanie Gytkjaera, a Klupś z bliska podwyższa na 3:0!

• 50. min.

TYMOTEUSZ KLUPŚ! 3:0!

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 5

Przerwa. Zagłębie Sosnowiec grało, ale to Lech strzelał gole. Sosnowiczanie mogli się podobać, jednak byli bardzo nieskuteczni. Odwrotnie poznaniacy i to oni prowadzą 2:0.

• 45. min. + 3

CO ZA BŁĄD JANICKIEGO! Obrońca Lecha beznadziejnie podał do Putnocky'ego, piłkę przejął Wrzesiński, ale tylko w sobie znany sposób nie strzelił gola z bliska do pustej bramki!

• 45. min.

Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy. Wszystko przez zdarzenie z Buriciem na początku meczu.

• 42. min.

Znakomite dośrodkowanie Gumnego, a Gytkjaer głową pokonuje Kudłę!

• 41. min.

Gytkjaer! 2:0!

• 37. min.

Taktyczny faul Polczaka na Gytkjaerze i kartka dla obrońcy Zagłębia.

• 36. min.

Seria rzutów rożnych dla Lecha, ale bez okazji bramkowych.

• 35. min.

Szansa dla Lecha. Znowu w polu karnym Zagłębia znalazł się Gumny, ale tym razem przestrzelił.

• 31. min.

Potężne uderzenie Babiarza poleciało nad bramką Putnocky'ego.

• 28. min.

Dużo walki w środku pola, mało jakości w ostatnich minutach.

• 25. min.

Gra Zagłębia wyraźnie "siadła" po golu dla Lecha.

• 22. min.

GOOOOOOOLLL 0-1! Co za gol Gumnego! Znakomity strzał z 20 metrów i bramkarz Zagłębia nie miał żadnych szans! Właściwie pierwsza okazja i od razu taki gol

• 17. min.

Posiadanie piłki: 80%25 - 20%25. Szok, co?

• 14. min.

Piłka w bramce Lecha, ale gol nie zostaje uznany, bo sędzia (słusznie) dopatrzył się spalonego. Szokująca jest ta przewaga gospodarzy.

• 12. min.

Kolejna okazja dla Zagłębia! Z lewej strony podawał Pawłowski,a z bliska, ale jednak z trudnej pozycji, przestrzelił Wrzesiński.

• 10. min.
  • 9. min.

Matus Putnocky zmienia kontuzjowanego Jasmina Buricia.

• 7. min.
  • 5. min.

Problemy zdrowotne Buricia po opisywanym starciu z Pawłowskim. Bośniakowi udzielana jest pomoc medyczna, na rozgrzewce jest już Matus Putnocky.

• 4. min.

Ależ szanse dla Zagłębia! Najpierw sam na sam z Buriciem był Wrzesiński, ale Bośniak znakomicie obronił tę sytuację. Tak samo dobrze Burić odbił uderzenie Heinlotha z dystansu! Jeszcze w polu karnym padł Pawłowski, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• 3. min.

Tak to dzisiaj wygląda.

• 1. min.

Bardzo ofensywnie zaczęło Zagłębie, które już zagroziło bramce Buricia i miało rzut rożny. Na razie poznaniakom się jednak upiekło.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie, za kilka chwil rozpoczynamy mecz.

• Skład Lecha: Burić - Gumny, Janicki, Vujadinovć, Kostewycz - Klupś, Trałka, Tiba, Makuszewski - Amaral - Gytkjaer.

• Skład Zagłębia: Kudła - Heinloth, Jędrych, Polczak, Cichocki, Mraz - Wrzesiński, Milewski, Babiarz, Pawłowski - Vokić.

• Zagłębie Sosnowiec jest zaś ostatnie w tabeli z 12 punktami. Do ostatniego bezpiecznego miejsca, które obecnie zajmuje Śląsk Wrocław, Zagłębie traci sześć punktów.

• Przed meczem Lech zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Do prowadzącej Lechii, która w poniedziałek gra na wyjeździe z Miedzią, poznaniacy tracą 11 punktów. Do trzeciej Jagiellonii, która w piątek przegrała z Zagłębiem Lubin aż 0:4, "Kolejorz" traci jednak tylko pięć punktów.

• Dzień dobry państwu! Zapraszamy na przedostatni mecz 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Sosnowcu Zagłębie podejmie Lecha Poznań.

6
Kartki: Polczak, Wrzesiński - żółta Skład: Kudła - Heinloth (76. Kumor), Jędrych, Polczak, Cichocki, Mraz - Wrzesiński, Milewski (64. Rzonca), Babiarz, Pawłowski - Vokić (61. Banasiak)
Lech Poznań
Bramki: Gumny (22.), Gytkjaer (41.), Klupś (50.), Amaral (58., 79.), Marchwiński (86.) Kartki: Gumny - żółta Skład: Burić (9. Putnocky) - Gumny, Janicki, Vujadinovć, Kostewycz - Klupś (71. Marchwiński), Trałka, Tiba, Makuszewski - Amaral (83. Wasielewski) - Gytkjaer