Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec. Wymęczona wygrana mistrzów Polski - to jest Twój LIVE (ZAPIS RELACJI)

• niedziela, 19 sierpnia 2018
  • 90. min. + 4

Legia Warszawa pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1, ale styl mistrzów Polski pozostawił wiele do życzenia. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jędrzejczyk i Carlitos, Zagłębie odpowiedziało trafieniem Wrzesińskiego.

Koniec!

• 90. min. + 3

Legia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Zagłębie nie kwapi się do pressingu.

• 90. min. + 1

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

Gwiżdżą kibice Legii po zmarnowanym ataku gospodarzy. Trzy punkty zostaną w Warszawie (prawdopodobnie), ale styl wciąż pozostawia wiele do życzenia.

• 89. min.

Antolić przerywa taktycznym faulem atak Zagłębia. Żółta kartka dla pomocnika Legii.

• 88. min.

Cafu posłał prostopadłe podanie do Szymańskiego. Ostatecznie jeden z obrońców Zagłębia zdołał czubkiem buta przeciąć to zagranie. Świetna interwencja, gdyby nie ona, Szymański znalazłby się w sytuacji jeden na jeden z Dawidem Kudłą.

• 86. min.

Alexander Christovao zakręcił obrońcami Legii, zrobił sobie trochę miejsca w polu karnym i rąbnął mocno obok bramki.

• 83. min.

Wcześniej zmiana w Zagłębiu, która nam umknęła: za Torunarighę na boisku pojawił się Cichocki.

• 82. min.

Zagłębie jeszcze wierzy. Płaskie dogranie w szesnastkę Malarza i wybija piłkę Hołownia. Zapowiada się nerwowa końcówka.

• 80. min.

Nic nie zapowiadało tego gola dla legionistów. Mistrzowie Polski po zmianie stron prezentowali się mizernie, ale błysk Antolicia i Carlitosa wystarczył, by znowu być bliżej kompletu punktów.

• 78. min.

Antolić uruchomił świetnym podaniem Carlitosa, który najpierw trafił co prawda w słupek, ale przy dobitce już się nie pomylił.

• GOOOOOOL

77. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Legia ponownie na prowadzeniu!!!

• 76. min.

Zmiana w Legii: Eduardo za Jędrzejczyka.

• 72. min.

Żółtą kartką ukarany napastnik Zagłębia Torunarigha.

• 70. min.

Legia nie ma pomysłu na grę. Zagłębie ogranicza się do prostych środków.

• 67. min.

Nagy przewraca się w polu karnym Zagłębie. Pan Frankowski nakazuje grać dalej.

• 64. min.

Chaos w środku pola. Legia nie potrafi uspokoić gry. Wścieka się przy linii bocznej Sa Pinto.

• 61. min.

Podwójna zmiana w Legii: Hamalainen za Kante, Nagy za Kucharczyka.

• 59. min.

Legia rusza z kontratakiem, Carlitos podaje do Szymańskiego, a ten ostatni wdaje się w nieudany drybling. Piłka wraca do piłkarzy Zagłębia.

• 57. min.

Zagłębie wciąż w natarciu. Legia ma problemy z wyprowadzeniem piłki.

• 54. min.

Legia pozwalała na coraz więcej rywalowi z Sosnowca i w końcu się doigrała. Pawłowski do Wrzesińskiego i Zagłębie doprowadza do wyrównania.

• GOOOOOOL

53. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Remis na Łazienkowskiej!!!

• 50. min.

Zagłębie przycisnęło na początku drugiej połowy.

• 47. min.

Dwie zmiany w Zagłębiu: Christovao za Mello i Pawłowski za Nowaka.

Gramy!

• PRZERWA

Piłkarze wrócili na murawę. Zaraz zaczynamy drugą część spotkania.

• PRZERWA

Po 45 minutach Legia Warszawa prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 po golu Artura Jędrzejczyka. Mistrzowie Polski byli zespołem lepszym, choć wielu klarownych sytuacji sobie nie stworzyli.

• 45. min.

Kończy pierwszą połowę pan Bartosz Frankowski.

• 43. min.

Ruszyli do zdecydowanych ataków w końcówce piłkarze z Sosnowca.

• 41. min.

Spokojnie rozgrywają piłkę legioniści, za spokojnie i tracą posiadanie. Na ich szczęście w dogodnej sytuacji pogubił się Junior Torunarigha.

• 40. min.

Centra z rzutu rożnego Antolicia, w polu karnym najwyżej wyskoczył Jędrzejczyk i, ponownie jak przed tygodniem w Gliwicach, otwiera uderzeniem głową wynik meczu.

• GOOOOOOL

39. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Legia prowadzi!!!

• 37. min.

Dwójkowa akcja Antolicia z Szymańskim. Ten drugi zatrzymany ostrym faulem. Mało płynne ataki mistrzów Polski.

• 36. min.

Taktyczny faul Antolicia. Decyzja słuszna, przerwał tym samym kontratak Zagłębia.

• 33. min.

Legia przeważa, ale brakuje konkretów pod bramką gości.

• 30. min.

Carlitos urwał się na lewym skrzydle i dośrodkował w pole karne. Żaden z legionistów nie zamknął tej akcji.

• 28. min.

Zagłębie wychodziło z kontrą. Nowak jednak za mocno i piłkę łapie Malarz.

• 25. min.

Nowak dośrodkowuje. Piłkę wybijają Legioniści. Jeszcze z daleka próbował uderzać Milewski, ale mocno skiksował.

• 25. min.

Zagłębie ma stały fragment gry z bocznego sektora boiska, blisko linii końcowej.

• 24. min.

Mateusz Wieteska fauluje na lewej stronie Wrzesińskiego i zostaje ukarany żółtą kartką.

• 23. min.

Dobre podanie Szymańskiego do Carlitosa między obrońców. Hiszpan próbował mocno po ziemi, ale broni Kudła.

• 22. min.

Goście od autu, blisko swojego pola karnego.

• 19. min.

Carlitos mocno uderzył zza pola karnego, ale piłka powędrowała na poprzeczkę.

• 18. min.

Rożny dla Legii. Dośrodkowywał Kucharczyk, ale radzą sobie za tym goście.

• 15. min.

Oberwało się nie tylko Mioduskiemu

• 15. min.

Kibice Legii wyrazili swoje zdanie o Dariuszu Mioduskim.

• 13. min.

Świetnie zaatakował Milewski i był bliski odbioru piłki, którą zagrał Hołownia do Cafu. Piłkarz Zagłębia za mocno wypuścił sobie futbolówkę i tę ponownie przejęli Legioniści.

• 13. min.

Od swojej bramki Legia

• 12. min.

Uderzał Carlitos, ale były piłkarz Wisły Kraków minimalnie tuż obok bramki Zagłębia.

• 12. min.

Piłkę już ustawiają Carlitos oraz Antolić.

• 11. min.

Faulowany Cafu na wysokości ok. 27 metra na wprost do bramki Kudły.

• 9. min.

Błąd jednego z obrońców Legii. Piłka przeszła do Wrzesińskiego. Ten dośrodkował do Torunarighy, ale napastnik klubu z Sosnowca wprost z Malarza.

• 7. min.

Legioniści dłużej utrzymują się przy piłce, ale Zagłębie stara się atakować pressingiem już od linii środkowej boiska.

• 5. min.

Dużo zamieszania w środkowej części boiska. Piłka powędrowała do Kucharczyka, który zacentrował futbolówkę w pole karne, ale odbił piłkę Kudła.

• 3. min.

Malarz łapie spokojnie piłkę spokojnie.

• 1. min.

W środku pola faulowany Szymański

• 1. min.

Zaczęli! Od środka Zagłębie

• Legioniści ubrani cali na biało, natomiast piłkarze Zagłębia cali na czerwono

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• Pora na hymn Legii. "Sen o Warszawie" już płynie z głośników na stadionie

• Piłkarze Legii rozgrzewają się przed meczem. Kiedy gospodarze wyszli na rozgrzewkę, to przywitały ich gwizdy.

• Liga Europy. Dudelange - Legia Warszawa. Legia dobita w mediach w Luksemburgu: To co oddala F91 Dudelange od perfekcji to skuteczność. Pierwszą połowę można było wygrać 4:0

"F91 było wielką drużyną, w najbliższych dwóch tygodniach będzie miało szanse stać się ekipą kolosalną" - czytamy w luksemburskich mediach. Dudelange odważnie zapowiada, że jego celem jest Liga Europy, a mecz z Legią można było wygrać wysoko.

• Legia Warszawa. Dariusz Mioduski wystosował list otwarty. Kibice odpowiadają

Legia Warszawa. Dariusz Mioduski wystosował list otwarty. Kibice odpowiadają

Kibice Legii odpowiedzieli na list prezesa mistrzów Polski, Dariusza Mioduskiego. Fani zarzucają, że zamiast "wyższego poziomu sportowego, Legia osiągnęła wyższy poziom absurdu". Dodatkowo domagają się przedstawienia szczegółowego raportu finansowego klubu, zatrudnienia kompetentnego prezesa i dyrektora sportowego, a także zwolnienia Ivana Kepciji,Tomasza Zahorskiego, oraz trenerów odpowiedzialnych za przygotowanie fizyczne zespołu do sezonu.

• Składy obu drużyn

• Dopingu należy się spodziewać dzisiaj głównie dla piłkarzy gości

• Mówiąc delikatnie piłkarze Legii nie zostali ciepło powitani przez kibiców warszawskiego klubu

• Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji z tekstowej z meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Sosnowiec.