Ekstraklasa. Legia pokonała Piasta [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 12 sierpnia 2018
  • 90. min. + 5

Legia pokonała Piasta 3:1. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z Ekstraklasy, które już od 18.00.

KONIEC MECZU!

Doskonałe, prostopadłe podanie Carlitosa, a Nagy w sytuacji sam na sam ze Szmatułą nie miał problemów ze zdobyciem bramki!

DOMINIK NAGY! 3:1!

• 90. min. + 3

Faul Dziczka na Kante, bezmyślne pchnięcie legionisty w rewanżu. Na boisku zamieszanie z obu stron. Po kartce dla obu zawodników, gramy dalej.

• 90. min. + 1

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

• 89. min.

Błąd Wieteski! Kontratak Piasta, dogranie w pole karne z lewej strony, ale Wieteska zdążył wrócić i naprawić to, co zepsuł!

• 87. min.

Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Kucharczyk, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Kante, który daje Legii upragnione prowadzenie!

• 86. min.

JOSE KANTE, 2:1 DLA LEGII!

• 84. min.

Legia podkręciła tempo!

• 82. min.

Doskonałe podanie Cafu do Carlitosa, jednak Hiszpan uderzył w środek, czym ułatwił interwencję Szmatule!

• 80. min.

Zmiana w Piaście. Hateley w miejsce Maka.

• 76. min.

Ja do ciebie, ty do mnie... Nie śpieszy się legionistom.

• 72. min.

Zmiana w Piaście. Parzyszek w miejsce Papadopulosa.

• 71. min.

Z oboma piłkarzami na szczęście wszystko okej.

• 70. min.

Bolesne zderzenie Szmatuły z Jędrzejczykiem. Obu zawodnikom potrzebna pomoc medyczna.

• 68. min.

Ostatnia zmiana w Legii. Kante w miejsce Żyry.

• 67. min.

I kolejne dobra interwencja Szmatuły! Tym razem uderzał Kucharczyk. Legia wybudziła się z letargu.

• 66. min.

Gapiostwo obrony Piasta! W dobrej okazji znalazł się Carlitos, ale doskonale interweniował Szmatuła.

• 64. min.

Sprzed pola karnego uderzał Żyro, jednak zdecydowanie niecelnie.

• 62. min.

Legia w kontrataku, jednak Carlitosa bez problemu powstrzymał Jodłowiec.

• 60. min.

Kolejne ataki Piasta. Gospodarze wyglądają tak, jakby to oni grali z przewagą jednego zawodnika!

• 59. min.

Podwójna zmiana w Legii. Carlitos w miejsce Radovicia i Cafu za Mączyńskiego.

• 57. min.

To musiało się tak skończyć! Z lewej strony piłkę zagrywał Valencia, w polu karnym dobrze zachował się zawodnik Piasta, który wycofał piłkę przed szesnastkę. Sprzed niej uderzał Konczkowski, a piętą Malarza kompletnie zmylił Papadopulos! 1:1!

• 56. min.

PAPADOPULOS, 1:1!

• 53. min.

Kolejna akcja Piasta i zablokowany strzał Papadopulosa. Gospodarze nie zatrzymują się, nie przejmują się osłabieniem, tylko szukają możliwości strzelenia wyrównującego gola.

• 51. min.

Kartka dla Valencii za faul na Jędrzejczyku i dyskusje z arbitrem.

• 48. min.

Piast gra w jednoosobowym osłabieniu, ale to on zaczął połowę od zdecydowanego ataku.

Początek drugiej połowy. Jedna zmiana w Piaście. W miejsce Felixa wszedł Konczkowski.

• 45. min. + 2

Przerwa. Legia prowadzi z Piastem 1:0 i drugą połowę rozpocznie z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Pietrowskiego.

Beznadziejne uderzenie Antolicia wprost w mur.

• 45. min. + 1

Nagy wychodził sam na sam ze Szmatułą i został powalony na murawę przez Pietrowskiego. Sędzia puścił akcję Piasta, jednak wrócił do niej dzięki sygnalizacji VAR.

Czerwona kartka dla Marcina Pietrowskiego i rzut wolny dla Legii!

• 45. min.

Sędzia Złotek sprawdza, czy Pietrowski zasłużył na czerwoną kartkę za faul na Nagy'u.

• 45. min.

Dziczek huknął z 16. metra w trybuny. Ale mamy VAR, powtórka sytuacji spod pola karnego Piasta.

• 43. min.

Kiks Nagy'a, kiks Kucharczyka. No taki to mamy okres w tym spotkaniu...

• 40. min.

Ładna akcja Piasta. Z prawej strony kończył ją dośrodkowaniem Pietrowski, ale w polu karnym faulował Michal Papadopulos.

• 38. min.

Dwa z rzędu bardzo niedokładne podania piłkarzy Piasta, które zakończyły nieźle zapowiadające się ataki. Sporo chaosu w ostatnich minutach.

• 36. min.

Okres kopaniny w środku pola. Bez okazji z obu stron.

• 32. min.

Mocny, niezły, ale jednak niecelny strzał Czerwińskiego.

• 30. min.

Dobra interwencja Żyry, który w polu karnym czysto powstrzymał Jodłowca.

• 27. min.

Ładna akcja Felixa, ale jego uderzenie na bramkę Malarza zostało zablokowane!

• 25. min.

Ależ blisko gola dla Piasta. Dziczek z rzutu rożnego, a Sedlar atakował piłkę szczupakiem, ale jakiś taki śnięty ten szczupak.

• 23. min.

Szansa dla Piasta. Mateusz Mak wpada w pole karne, dośrodkowuje, ale nikt nie dochodzi do piłki

• 22. min.

Piast Gliwice prowadził grę, stwarzał zagrożenie, ale bramkę strzela Legia Warszawa. Typowe dla Ekstraklasy.

• 21. min.

Dośrodkowanie w pole karne Antolicia z rzutu wolnego, a Jędrzejczyk pakuje piłkę do bramki! Świetny powrót

• 21. min.

Goooooooooooooooooooooooooll dla Legii Warszawa

• 17. min.

Papadopulos znowu dochodzi do sytuacji strzeleckiej, ale niecelnie uderza głową

• 15. min.

Papadopulos przyjął sobie piłkę w polu karnym, zrobił wielki zamach, ale nie trafił w futbolówkę. Wyglądało to komicznie

• 11. min.

Legia miała krótki okres przewagi. Kucharczyk zdecydował się strzał z 30 metrów, ale hohoho, piłka poleciała wysoko

• 11. min.

Piast oddaje drugi celny strzał. Papadopulos strzela, ale niezbyt celnie. Legia dopuszcza do szybkich akcji

• 11. min.

Nagy zagrywa piłkę do Radovicia, ale ten fauluje Sedlara

• 9. min.

Mateusz Mak ruszył prawą stroną, ale fatalnie wycofał piłkę. Wprost pod nogi nabiegających piłkarzy Legii

• 7. min.

Piast na tle Legii wygląda bardzo dobrze.

• 4. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Czerwiński strzela na bramkę Legii, ale robi to bardzo słabo!

• 2. min.

Piast przeważa, piłka wybita z pola karnego. Dopada Fleix, strzela, ale broni Malarz.

wrzutce futbolówka jest wybita z szesnastki Legii, dopadł do niej Fleix, ale uderzył wprost w Malarza.

• 2. min.

Ależ blisko gola Piast Gliwice! Dziczek dośrodkował, a Astiz wybije piłkę przed Papadopulosem

• Aleksandar Vuković meczem powiedział w Canal+, że poprowadzi Legię ostatni raz, a jutro odbędzie się prezentacja nowego trenera.

• Do składu Legii wraca Artur Jędrzejczyk, który miał konflikt z władzami klubu

Ekstraklasa. Artur Jędrzejczyk znów może grać w Legii Warszawa. Piłkarz będzie zarabiał mniej... ale dłużej

Legia Warszawa znów będzie chciała korzystać z Artura Jędrzejczyka. Okazuje się, że piłkarzowi został cofnięty nieformalny zakaz występów i trener Vuković może znów go wystawiać. Piłkarz porozumiał się z klubem w sprawie zmniejszenia wypłat. Zawodnik będzie jednak dostawać pensję przez dłuższy czas.