Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Wisła Płock. Remis w starciu rewelacji poprzedniego sezonu [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 29 lipca 2018
  • 90. min. + 5

Koniec meczu. Podział punktów w Zabrzu. Górnik 1:1 Wisła Płock.

• 90. min. + 2

Bezładnie wygląda gra w ostatnich minutach. Bez okazji bramkowych. Tu już się chyba nic nie wydarzy.

• 90. min. + 1

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

• 85. min.

Pięć minut do końca. Niewiele się na boisku dzieje poza strzałami wiślaków z dystansu. Niepewny jest dzisiaj Loska, ale na jego szczęście konsekwencji w postaci utraty bramki nie ma.

• 81. min.

Łukowski w miejsce Merebaszwilego.

• 80. min.

Ależ pudło Szwocha! Zawodnik Wisły Płock był sam na sam z bramkarzem po podaniu z prawej strony, ale przeniósł piłkę nad bramką!

• 76. min.

Ładne podanie Gryszkiewicza z lewej strony, w polu karnym piłkę otrzymał Angulo i bez problemu pokonał Dahne!

• 75. min.

IGOR ANGULO, 1:1!

• 73. min.

Z dystansu strzelał Żurkowski, ale bardzo słabo i bardzo niecelnie.

• 70. min.

Konrad Nowak w miejsce Daniela Smugi, czyli ostatnia zmiana w składzie Górnika.

• 68. min.

Karol Angielski w miejsce Ricardinho.

• 66. min.

Długo do wybicia rzutu rożnego szykował się Furman, czym rozwścieczył publiczność na stadionie. W kierunku pomocnika Wisły z trybun poleciały różne przedmioty.

• 63. min.

Urynowicz i Stefańczyk dochodzą do siebie, obaj na szczęście wrócą do gry.

• 60. min.

Bolesne zderzenie głowami zawodników obu drużyn. Potrzebna pomoc lekarzy.

• 54. min.

Ale masakra w obronie Górnika! Najpierw beznadziejnie do tyłu podał Koj, sekundy później w piłkę poza polem karnym nie trafił Loska. Do pustej bramki już uderzał Ricardinho, ale w ostatniej chwili Koj naprawił swój błąd doskonałym wślizgiem!

• 52. min.

Angulo za Ryczkowskiego, a Jimenez w miejsce Michalskiego. Podwójna zmiana w Górniku.

• 50. min.

Mogło być 2:0 dla gości! Z linii pola karnego strzelał Furman, ale minimalnie spudłował!

• 47. min.

Świetna indywidualna akcja Mateusza Szwocha. Były zawodnik Arki Gdynia doskonale podał w pole karne, gdzie Ricardinho z bliska wpakował piłkę do pustej bramki!

Bramka dla Wisły Płock, Ricardinho!

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 1

Przerwa. Na razie bez goli na stadionie w Zabrzu.

• 44. min.

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 38. min.

Ładna, indywidualna akcja Smugi. Młody pomocnik podał w pole karne, gdzie z piłką dobrze zastawił się Urynowicz, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

• 75. min.

Igor Angulo, 1:1!

• 35. min.

Mocny, ale niecelny strzał Żurkowskiego z dystansu.

• 31. min.

Pozostaje mieć nadzieję, że i tym razem uda się komuś strzelić bramkę

• 29. min.

I znowu zrobił nam się mecz walki.

• 26. min.

Merebaszwili pobiegł z indywidualną akcją, ale tuż przed polem karnym został powstrzymany przez obrońców gospodarzy.

• 24. min.

Dośrodkowanie w pole karne, ale nikt nie zamknął tej akcji.

• 24. min.

Rzut wolny dla Górnika po faulu na Smudze.

• 21. min.

Faul "Nafciarzy" w środku pola

• 17. min.

Ostatnie minuty upływają pod znakiem walki w środku pola. Po całkiem niezłym początku, teraz tempo siadło.

• 13. min.

Varela płasko zagrywa w polu karnym, ale Matuszek zdołał wybić piłkę

• 10. min.

Furman dośrodkował. Piłkę próbował uderzać głową Adam Dźwigała, ale obok bramki.

• 9. min.

Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale za nisko i piłka uderzyła w mur, po czym wyszła na rzut rożny.

• 8. min.

Ryczkowski faulował Furmana, który wychodził na dogodną pozycję. Będzie okazja dla "Nafciarzy"

• 6. min.

Wiślacy próbują zacząć kolejny atak od własnej bramki.

• 4. min.

Ryczkowski dośrodkowuje na długi słupek, ale Dähne spokojnie łapie piłkę

• 4. min.

Dominik Furman fauluje Żurkowskiego około 25 metrów od bramki.

• 3. min.

Kolejny wyrzut z autu dla Wisły Płock na połowie Górnika

• 1. min.

Zaczynamy!

• Piłkarze już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

• Skład Wisły Płock

• Skład Górnika Zabrze

• Naprzeciwko siebie staną dwa zespoły, które w zeszłym sezonie do końca walczyły o miejsce w europejskich pucharach. Ostatecznie to Zabrzanie zajęli 4. miejsce w Lotto Ekstraklasie i to zawodnicy Marcina Brosza grają w kwalifikacjach do Ligi Europy.