Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków bezbramkowo remisuje z Arką [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

0 : 0
Terminarz

• sobota, 21 lipca 2018
  • KONIEC

Koniec meczu. Wisła Kraków, mimo ogromnej przewagi, bezbramkowo remisuje z Arką Gdynia. Schodzącym z boiska piłkarzom gospodarzy towarzyszą głośne gwizdy kibiców.

Sędzia doliczył 4 minuty.

• 89. min.

Za Ondraska wchodzi Marko Kolar.

• 89. min.

Karol Daniela zmienia Lukę Zarandię.

• 88. min.

Kolejny raz Imaz i kolejne lekkie, niecelne uderzenie. W tym meczu Hiszpan oddał 7 strzałów, ale tylko jeden z nich był celny.

• 83. min.

Imaz technicznym strzałem próbował zaskoczyć Steinborsa. Znów niecelnie.

• 80. min.

W Arce za Bohdanowa wszedł Siemaszko. W Wiśle Wojtkowski zmienił Boguskiego.

• 80. min.

Przez chwilę wydawało się, że to będzie akcja meczowa. Goście ruszyli z kontrą. Dobrą piłkę na wolne pole dostał Zarandia, ale źle przyjął. Za chwilę oddał mocny strzał, ale bardzo niecelny.

• 77. min.

Wiślacy spieszą się ze strzeleniem tej upragnionej, zwycięskiej bramki, ale teraz Arka stara się przytrzymać piłkę.

• 74. min.

Wasilewski ucierpiał w starciu z rywalem. Potrzebna była interwencja medyczna.

• 72. min.

Wiślacy próbują strzałów z dystansu. Tym razem próbuje Kort, ale szybko jego uderzenie zostało zablokowane.

• 69. min.

Ależ mógł mieć wejście Kostal! Słowak zszedł z lewego skrzydła do środka i z dwudziestu metrów uderzył na bramkę. Piłka po opuszkach palców Steinborsa trafiła w poprzeczkę!

• 68. min.

Schodzi Patryk Małecki. W jego miejsce na murawie zameldował się Martin Kostal.

• 65. min.

Akcja z drugiej strony boiska. Przed szansą stanął Kolew, ale jego strzał był zbyt lekki. No i niecelny.

• PILNE

64. min.

NIEWIARYGODNE!!! Steinbors broni karnego! Piłka wraca do Boguskiego, który nie trafia do pustej bramki z sześciu metrów. Jak to było w ogóle możliwe?

• 63. min.

Do piłki podchodzi Boguski.

• 63. min.

Rzut karny dla Wisły Kraków! W 'szesnastce' faulowany był Ondrasek!

• 61. min.

Rozbrykali się goście. Kolejny strzał. Tym razem Janota próbuje zza pola karnego. Oczywiście niecelnie.

• 60. min.

Pierwsza zmiana tego spotkania. Za ukaranego wcześniej żółtą kartką Cvijanovicia wchodzi były piłkarz Korony Kielce Nabil Aankour.

• 59. min.

Bohdanow wykonał strzał rozpaczy z trzydziestu metrów. Piłka po nodze Imaza wyszła na rzut rożny. Może to jest sposób na zaskoczenie Buchalika?

• 55. min.

Małecki w akcji lewym skrzydłem. Minął jednego rywala, wpadł w pole karne, aż w końcu zatrzymał się Nalepie.

• 52. min.

Żółta kartka dla Cvijanovicia za faul na Bartkowskim.

• 50. min.

Sadlok uderza z dystansu. Piłka jeszcze po nodze jednego z obrońców wychodzi na rzut rożny.

• 48. min.

Arka gra swoje z pierwszej połowy. Dwukrotnie Marciniak musiał ratować swój zespół.

Zaczynamy drugą połowę.

• PRZERWA
  • PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Arka Gdynia chyba jeszcze nie dojechała na ten mecz. Gospodarze zdecydowanie przeważali, ale straszliwie pudłowali w doskonałych sytuacjach. Sam Jesus Imaz miał dwie stuprocentowe okazje, ale nie potrafił ich zamienić na gole. Czekamy na drugą połowę. Miejmy nadzieję, że goście wreszcie się obudzą.

• 45. min.

Mocne dośrodkowanie Pietrzaka na wysokości klatki piersiowej. Ondrasek jednak nie zdążył do piłki, która wyszła na aut.

• 42. min.

Strzał Ondraska zza pola karnego. Tak mocny jak niecelny.

• 39. min.

Wisła: 7 strzałów - 1 celny

Arka: 0 - 0

• 38. min.

Arka w ogóle nie przeszkadza Wiśle na boisku. Gospodarze sami nie mogą postawić kropki nad i.

• 36. min.

Jeden z nielicznych kontaktów Buchalika z piłką. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Janota, ale bramkarz Wisły bez problemów złapał piłkę.

• 34. min.

Wiślacy dobrze w odbiorze na środku boiska. Basha zagrywa do Boguskiego, który chyba zbyt wcześniej próbował skończyć tę akcję. Jego strzał z 25. metra był zdecydowanie za lekki, no i niecelny.

• 30. min.

Niewiarygodne! To musiała byc bramka! Imaz kolejny raz pudłuje w stuprocentowej sytuacji. Małecki przejął piłkę z lewej strony boiska, świetnie uruchomił Imaza, który wpadł w pole karne. Przy uderzeniu Hiszpan się poślizgnął, ale udało mu się oddać strzał. Piłka o centymetry minęła słupek bramki Steinborsa.

• 28. min.

Dobre dośrodkowanie Marciniaka. W polu karnym Buchalik zderzył się z Kolewem i sędzia odgwizdał faul napastnika Arki.

• 25. min.

Małecki z lewej strony pola karnego zagrywa do środka, ale dobrze tym razem zachował się Steinbors wyłapując piłkę.

• 23. min.

Ależ błąd Steinbrosa! Bramkarz Arki bardzo niedokładnie wybił piłkę wprost pod nogi Imaza. Hiszpan miał do bramki 15 metrów, ale za bardzo się zagotował i uderzył nad poprzeczką. Powinno być 1:0 dla Wisły.

• 20. min.

Wiślacy oddali już 4 strzały, w tym jeden celny. Gościom jeszcze nie udało się oddać strzału na bramkę Buchalika.

• 15. min.

Świetne zagranie do Imaza w pole karne, zderzył się ze Steinborsem i obaj piłkarze padli na murawę. Potrzebna jest interwencja medyczna.

• 11. min.

Bartkowski w niedługim czasie dwukrotnie dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale nie stworzył tymi zagraniami większego zagrożenia pod bramką Arki.

• 8. min.

Tym razem bramkarz gości pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

• 7. min.

Mamy pierwszy celny strzał w tym meczu. Mocne uderzenie Imaza zza pola karnego, ale wprost w Steinborsa.

• 5. min.

Zarandia szalał przy końcowej linii boiska w polu karnym Wisły. Ostatecznie wycofał piłkę na linię pola karnego, ale przeciwnicy bez problemów przejęli piłkę.

• 4. min.

Dośrodkowanie z lewej strony Pietrzaka do nikogo. Piłka wyszła na aut.

• 3. min.

Bardzo spokojny początek meczu. Wiślacy rozgrywają piłkę w środku boiska powoli przesuwając się przed pole karne Arki.

• 1. min.

Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczynają gospodarze.

• Arka Gdynia ma za sobą już jeden oficjalny mecz w tym sezonie. Gdynianie zdobyli Superpuchar Polski pokonując 3:2 Legię Warszawa.

• W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Cracovię 3:1 i objął pozycję lidera ekstraklasy. Cracovia obecnie zajmuje ostatnie miejsce.

• Składy na mecz:

Wisła Kraków: Buchalik - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Basha - Imaz, Kort, Boguski, Małecki - Ondrasek

Arka Gdynia: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Bohdanow, Nalepa - Zarandia, Janota, Cvijanović - Kolew

• Zapraszamy na drugi sobotni mecz 1. kolejki ekstraklasy sezonu 2018/19. Spotkają się w nim drużyny Wisły Kraków i Arki Gdynia. Będzie to oficjalny debiut Macieja Solarczyka na ławce trenerskiej krakowskiej drużyny.