Terminarz

• poniedziałek, 16 kwietnia 2018
  • 90. min. + 3

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas przy meczu. Zapraszamy na kolejne relacje.

Wisła Płock remisuje na własnym stadionie z Wisłą Kraków 2:2. Płocczanie spadają na piąte miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, ale mają tyle samo punktów do czwarty Górnik Zabrze. Wisła Kraków również spada w tabeli. Zawodnicy Joana Carrillo będą po tej kolejce na ósmym miejscu, z 45 punktami na koncie

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu

Jeszcze atak Wisły Kraków. Dośrodkowanie Boguskiego, ale niecelnie i płocczanie wybijają piłkę.

• 90. min. + 2

Dośrodkowanie z lewej strony od Carlitosa. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, z którym zawodnicy Wisły Płock radzą sobie. Wolny dla płocczan po faulu na Łukowskim.

• 90. min. + 1

Strzał z daleka Damiana Rasaka łapie Cuesta.

3 minuty doliczonego czasu gry.

• 89. min.

Dośrodkowanie z lewej strony od Carlitosa, które broni golkiper Wisły Płock.

• 88. min.

Zmiana w Wiśle Kraków

Schodzi Jesus Imaz, wchodzi Patryk Małecki.

• 87. min.

Wisła Kraków szybko chciała wyprowadzić kontratak, ale strzał Boguskiego za słaby i bez problemów broni Dahne.

• 87. min.

Rozegranie piłki z rzutu rożnego, z drugiej strony zamykał akcję Adam Dźwigałą, ale uderzył w słupek.

• 85. min.

Świetny strzał Kante, który z trudem obronił Cuesta.

• 84. min.

Schodzi Tibor Halilović, wchodzi Rafał Boguski.

• 82. min.

Gorąco na boisku. Żółtą kartką ukarany Fran Velez za faul taktyczny.

• 79. min.

To powinien być gol dla Wisły Płock. Zamieszanie w polu karnym gości, ale instynktownie Cuesta broni strzał Byrtka.

• 77. min.

Rzut wolny dla Wisły Płock. Michala wycięty przez Bartkowskiego, który został ukarany żółtą kartką

• 75. min.

Schodzi Nikola Mitrović, wchodzi Petar Brlek.

• 75. min.

Zmiana w Wiśle Płock

Schodzi Semir Stilić, wchodzi Damian Rasek.

• 73. min.

Wielki zamieszanie pod polem karnym płocczan, ale kolejne strzały były blokowane przez zawodników gospodarzy. Ostatecznie od bramki Dahne. To powinno być 3:2 dla Wisły K.

• 70. min.

Velez zagrywał do Carlitosa, ale minimalnie obok. Gdyby w tym zagraniu było trochę więcej celności do snajper wyszedł by na sytuację sam na sam z Dahne.

• 68. min.

Halilović uderzył z daleka na bramkę płocczan, ale zdecydowanie za wysoko poleciała piłka.

• 67. min.

Wpadł w pole karnego gospodarzy Carlitos. Hiszpan był wypychany do boku przez płockich obrońców. Dośrodkował, ale wprost w ręce Dahne.

• 65. min.

Reca na lewym skrzydle chciał podać do Kante, ale zagrał za plecy kolegi i futbolówkę przejęli krakowianie.

• 63. min.

Wiślacy starają się dłużej utrzymać przy piłce i podejść pod pole karne gospodarzy. Na razie aut dla płocczan.

• 61. min.

Długie podanie do Jesusa Imaza. Hiszpan wpadł z lewej strony pola karnego. Chciał dośrodkować do Carlitosa po ziemi, ale zdążył złapać futbolówkę Dahne.

• 59. min.

Carlitos schodził z prawej strony do środka. Chciał podać do Jesusa Imaza, ale w ostatniej chwili Uryga zablokował podanie.

• 55. min.

Mitrović popędził na bramkę Wisły Płock. Obok miał jeszcze Carlitosa, ale Dźwigała zdążył czysto wślizgiem odebrać piłkę i skasował akcję.

• 53. min.

Żółta kartka dla Semira Stilicia, po faulu taktycznym na Tiborze Haliloviciu

• 50. min.

Kolejny faul na Llonchu. Wydawało się, że sędzia ukaże Byrtka, ale jednak obrońca Wisły Płock nie trafił do notesu arbitra.

• 49. min.

Zdecydowanie lepszy początek połowy dla gospodarzy, którzy znacznie energiczniej zaczęli tę część gry.

Kuriozalna sytuacja. Dośrodkowanie z prawej strony od Michalaka. Piłkę trącił kapitan krakowian, Tomasz Cywka, który całkowicie zmylił Cuestę. Wisła Płock 2:2 Wisła Kraków.

GOOOL DLA WISŁY PŁOCK

• Piłkarze powoli wracają na boisko. Za chwilę druga część gry.

• Wisła Kraków to jedna z dwóch drużyn, która nie ma ujemnego bilansu bramkowego na wyjazdach.

• Wisła Płock nie przegrała 5 ostatnich spotkań. Jak będzie dzisiaj?

• Statystyki po pierwszej połowie Wisła Płock - Wisła Kraków

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków prowadzi na wyjeździe z imienniczką z Płocka 2:1

• 45. min.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 42. min.

Dośrodkowanie z rożnego po lewej stronie. Na długim słupku akcje zamykał krakowianin, ale piłkę zdołał obronić Dahne.

• 41. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, z którym radzą sobie płocczanie. Korner dla gości.

• 40. min.

Zagotowało się trochę na boisku, Tym razem Alan Uryga faulował Carlitosa, a były krakowianin został ukarany żółtą kartką.

• 39. min.

Żółta kartka dla Pola Lloncha za faul na Dominiku Furmanie.

• 37. min.

Bartkowski nie opanował piłki i aut dla gospodarzy w okolicy środka boiska.

• 37. min.

Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego i płocczanie już od własnej bramki.

• 36. min.

Świetne podanie z lewej strony do Kante od Łukowskiego, ale w ostatniej chwili goście wybili piłkę i tylko rzut rożny.

• 34. min.

Faul Palcicia na Dźwigale i na wysokości własnego pola karnego z lewej strony Dahne.

• 33. min.

Wisła Kraków długo rozgrywała piłkę na połowie gospodarzy, Piłkę otrzymał Imaz, który dobrze wypatrzył w polu karnym wybiegającego Halilovicia. Chorwat płaskim strzałem umieścił piłkę obok bezradnego Dahne.

• 32. min.

GOOOL DLA WISŁY KRAKÓW

• 31. min.

Za mocne dośrodkowanie Furmana i piłka przelatuje nad polem karnym rywala.

• 30. min.

Z prawej strony próbował Michalak. Strzał wyblokował jeden z Krakowian i tylko rzut rożny dla płocczan.

• 29. min.

Stilić blokuje strzał Imaza. Krakowianie jednak dalej utrzymują się przy piłce

• 25. min.

Na murawie leży Michalak po starciu z Bartkowskim. Po chwili młodzieżowy reprezentant Polski wstał z murawy i może kontynuować grę.

• 24. min.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Strzelcem gola Alan Uryga. Dośrodkowanie z autu Arkadiusza Recy, które głową do bramki strącił były zawodnik Wisły Kraków. W pojedynku Wisły z Wisłą ponownie remis.

• 24. min.

• 22. min.

Gol dla Wisły Płock, ale nie został uznany. Łukowski zastawił piłkę, którą przejął Kante. Gwineiczyk trafił do bramki, ale sędzia Aluszyk uznał, że zagrania Łukowskiego było nieprzepisowe.

• 21. min.

Dobrze w polu karnym znalazł się Michalak. Mocno uderzył, ale wprost w zawodnika gości. Goście utrzymują się w okolicach pola karnego Wisły Kraków.

• 20. min.

Długie krosowe podanie od Furmana do Michalaka, jednak podanie było za mocne i od bramki Cuesta.

• 19. min.

Carlitos sam na sam z Szymańskim, ale polski zawodnik poradził sobie z krakowskim snajperem.

• 18. min.

Dobrze z głębi pola za plecy obrońców płocczan próbował uciec Carlitos, jednak z Hiszpanem poradził sobie Byrtek.

• 17. min.

Kontuzja okazała się poważniejsza i Gruzin musiał opuścić murawę.

• 17. min.

Schodzi Giorgi Merebashvili, wchodzi Jakub Łukowski.

• 15. min.

Gol dla krakowskiej Wisły, ale sędzia liniowy dopatrzył się, że zawodnik gości wyszedł poza linię końcową i bramka nie została uznana

• 12. min.

Dośrodkowanie z lewej strony od Carlitosa w pole karne. Zamieszanie wykorzystał Jakub Bartkowski, który wepchnął piłkę do siatki.

• 12. min.

• 11. min.

Carlitos nieprzepisowo powstrzymywany na lewym skrzydle przez Furmana i będzie rzut wolny dla gości.

• 10. min.

Gruzin już lekko truchta poza boiskiem. Zaraz powinien wrócić na boisko.

• 8. min.

Giorgi Merebashvili chciał zaatakować lewym skrzydłem, ale będąc w polu karnym nie atakowany poczuł ból i upadł na murawę. To nie wygląda najlepiej. Niewykluczone, że będzie potrzebna zmiana.

• 6. min.

Dalej niebezpiecznie pod polem karnym płocczan. Bartkowski zszedł z lewej strony i uderzył płasko po ziemi. Dahne zdołał odbić futbolówkę. Nikt nie zamykał akcji z drugiej strony, bo byłoby już 1:0 dla gości.

• 5. min.

Groźnie pod polem karnym gospodarzy. Środkiem pola popędził Mitrović. Zagrał na prawo do Halilovicia, który odegrał futbolówkę. W ostatniej chwili Dahne obronił strzał krakowianina.

• 2. min.

Na lewej stronie po stronie Wisły Kraków poślizgnął się Zoran Arsenić. Do piłki już biegł piłkarz Nafciarzy, ale Chorwat zablokował futbolówkę, czym uniemożliwił jej przejęcie.

• 1. min.

Początek spotkania. Od środka Wisła Płock

• Piłkarze obu ekip już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

• W rozmowie ze Sport.pl trener Jerzy Brzęczek stwierdził, że jego zespół przystąpi do rundy finałowej bez strachu i z chęcią, aby wygrywać kolejne spotkania. Poniżej cały wywiad ze szkoleniowcem Wisły Płock.

Jerzy Brzęczek dla Sport.pl: Nie będziemy czuli strachu czy bojaźni

- Na pewno wychodząc na boisko w meczach z Lechem, Legią lub Jagiellonią nie będziemy czuli strachu czy bojaźni. Będziemy mieć szacunek i respekt, ale zawsze będziemy walczyć o zwycięstwa - powiedział w rozmowie ze Sport.pl trener Wisły Płock, Jerzy Brzęczek.

• Przed tą kolejką Wisła Płock zajmowała 4. miejsce z 49 punktami na swoim koncie. Wisła Kraków rozpoczynała tę serię gier z 7 miejsca, mając 44 oczka.

• Zapraszamy do relacji z ostatniego meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Wisła Płock zagra na własnym stadionie ze swoją imienniczką z Krakowa.