Ekstraklasa. Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Zespół Bjelicy dołączył do Legii i Jagiellonii. Sport.pl - To jest Twój LIVE

2 : 0
Terminarz

• niedziela, 18 lutego 2018

Koniec meczu! Lech wygrywa czwarty mecz z rzędu na własnym stadionie i pierwszy w 2018 roku w lidze.

• 89. min.

Zmiana w Lechu Poznań. Darko Jevtić, bohater meczu, już na ławce rezerwowych.Tymoteusz Klupś na boisku. Debiut 17-latka w Lotto Ekstraklasie.

• 86. min.

Drużyna Bjelicy pilnuje wyniku. Pierwsze ligowe zwycięstwo w 2018 roku coraz bliżej.

• GOOOOOOL

82. min.

Wystarczył jeden stały fragment gry i Lech strzela drugiego gola! Piękne dośrodkowanie Jevticia z rzutu rożnego i pewny strzał głową Emira Dilavera. Załuska bez szans.

• 80. min.

Chobłenko ruszył lewym skrzydłem, ale zepsuł podanie w pole karne.

• 73. min.

Bardzo słaba druga połowa w Poznaniu. Pogoń w ataku, ale Lech skutecznie rozbija ataki drużyny Kosty Runjaicia.

• 68. min.

Bjelica reaguje. Kolejna zmiana. Majewski schodzi, Radut wchodzi.

• 65. min.

Pogoń Szczecin jest coraz bliżej. Słaba gra Lecha Poznań w drugiej połowie.

• PILNE

64. min.

Fenomenalna interwencja Jasmina Buricia! Bramkarz Lecha zatrzymał strzał Łukasza Zwolińskiego z kilku metrów!

• 62. min.

Jest też zmiana w Pogoni. Adam Buksa za Spasa Delewa.

• 60. min.

Pierwsza zmiana Nenada Bjelicy. Christian Gytkjaer na ławkę, Ołeksij Chobłenko na boisko.

• 56. min.

Ładna akcja Listkowskiego i faul Macieja Gajosa. Strzał Ricardo Nunesa z rzutu wolnego niecelny.

• 53. min.

Pierwsza zmiana w Pogoni. Rafał Murawski opuszcza murawę, w jego miejsce Marcin Listkowski.

• 50. min.

Pogoń ruszyła odważniej do ataków. Kosta Runjaić zmobilizował swoich piłkarzy, ale w zespole ze Szczecina brakuje dokładności.

Czas na drugą połowę!

• Pogoń nie oddała w pierwszej połowie celnego strzału. Lech nie był bezbłędny, ale zasłużenie prowadzi.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy w Poznaniu!

• 45. min.

Pogoń miała jeszcze jedną szansę przed przerwą. Nunes dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale sędzia przerwał grę. Spalony.

• 41. min.

Żółta kartka dla Łukasza Trałki, a to oznacza, że pomocnik Lecha nie zagra w następnej kolejce w meczu z Koroną Kielce.

• 39. min.

Świetne dośrodkowanie. Fojut wygrał walkę o pozycję, ale fatalnie przestrzelił. Pogoń zmarnowała szansę na wyrównanie.

• 39. min.

Dobra akcja Pogoni na połowie Lecha. Swoją szansę na gola miał Zwoliński, ale został zablokowany. Rzut rożny dla zespołu ze Szczecina.

• 34. min.

Lech cały czas w ataku. Potężny strzał Gytkjaera, a chwile później uderzenie Jevticia. Załuska ratuje swój zespół.

• 30. min.

To była świetna szansa. Piłka przed polem karnym, rzut wolny i... słaby strzał Radosława Majewskiego. Bramkarz Pogoni spokojnie złapał piłkę.

• 25. min.

Lech wymienia zdecydowanie więcej podań. Zespół Bjelicy utrzymuje się też dłużej przy piłce.

• GOOOOOOL

20. min.

Maciej Gajos świetnie przyspieszył akcję w środku pola, zagrał do Darko Jevticia, a pomocnik Lecha mocnym strzałem pokonał Załuskę. Lech Poznań na prowadzeniu!

• 16. min.

Potężny, ale niecelny strzał Piotrowskiego. Od bramki Burić.

• 10. min.

Kolejny strzał duńskiego napastnika. Tym razem celny, ale zbyt lekki. Pewna interwencja Załuski.

• 10. min.

W odpowiedzi strzał Gytkjaera po dośrodkowaniu Trałki, Piłka minęła bramkę Łukasza Załuski.

• 8. min.

Groźnie pod bramką Jasmina Buricia. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym, ale piłka wychodzi poza boisko.

• 4. min.

Nieudany stały fragment gry. Chwilę później strzelał Majewski, ale nie trafił w bramkę.

• 3. min.

Dobre zachowanie Łukasza Trałki. Pomocnik Lecha wywalczył rzut wolny. Będzie pierwsza szansa dla Lecha.

• 1. min.

GRAMY!

• Piłkarze już na murawie. Za moment pierwszy gwizdek.

• Po pierwszym wiosennym meczu lepsze nastroje w Szczecinie. Pogoń wygrała z Sandecją Nowy Sącz 4:1. Natomiast Lech zremisował 0:0 z Arką Gdynia.

• Legia wygrała, Jagiellonia wygrała, a jak w meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy poradzi sobie Lech?. Zapraszamy na mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin.

Lech Poznań
Bramki: Jevtić (20.), Dilaver (81.) Kartki: Trałka, Jevtić - żółta Skład: Burić - Gumny, Vujadinović, Dilaver, Kostewycz - Trałka, Gajos, Majewski (68. Radut) - Jevtić (89. Klupś), Gytkjaer (60. Chobłenko), Situm
Kartki: Drygas, Zwoliński, Fojut, Piotrowski - żółta Skład: Załuska - Rapa, Fojut, Dwali, Nunes - Piotrowski, Murawski (53. Listkowski), Drygas (82. Rasmussen) - Delew (62. Buksa), Zwoliński, Frączczak