Ekstraklasa. Legia - Cracovia. Sport.pl - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 17 września 2017
  • 90. min. + 5

KONIEC MECZU. Legia wygrywa. Ale nie wypada przekonująco w debiucie nowego trenera.

• 90. min. + 4

Cracovia domaga się rzutu karnego (faul Jędrzejczyka na Wdowiaku), ale sędzia nakazuje grę wznowić Malarzowi.

• 90. min. + 3

Pazdan wybija piłkę jak najdalej od własnej bramki. Znowu Sandomierski.

• 90. min. + 2

Kucharczyk wpada w pole karne, ale traci piłkę. Od bramki wznawia Sandomierski.

Pięć minut - tyle dolicza sędzia do drugiej połowy.

• 89. min.

Żółta kartka: dla Piątka za dyskusje z arbitrem.

• 87. min.

Wdowiak strzela z bardzo daleka (30, 40 metrów), ale wprost w ręce Malarza.

• 86. min.

I jest zapowiadana zmiana: Kopczyński za Niezgodę.

• 85. min.

Fink wstał i jest gotowy do gry, natomiast Niezgoda opuszcza boisko w asyście lekarzy. Wygląda na to, że za długo sobie nie pograł. Szykuje się zmiana.

• 83. min.

Przerwa w grze. Na murawie leżą Niezgoda i Fink.

• 81. min.

Niecelne podanie Hamalainena do Niezgody i Cracovia rusza z kontrą. A nie, przepraszamy, nie rusza. Trener Probierz się denerwuje, bo jego piłkarze szybko i w prosty sposób tracą piłkę.

• 79. min.
  • 78. min.

Zmiana w Cracovii: Zenjov za Dimuna.

• 76. min.

Zmiana w Legii: schodzi Sadiku, wchodzi Niezgoda.

• 75. min.

Legia się rozochociła. Tym razem w pole karne wpadł Hamalainen. I nawet oddał strzał. Ale w ostatniej chwili piłka została przyblokowana przez obrońcę Cracovii.

• 73. min.

Jak padł gol? Dośrodkowanie na dalszy słupek, tam Kucharczyk uderzył głową prosto w obrońcę. Piłka jednak odbiła się tak niefortunnie dla Cracovii, że spadła wprost pod nogi Moulina, który zupełnie niepilnowany - płaskim strzałem z kilku metrów - pokonał Sandomierskiego.

• 72. min.

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Legia! Moulin!

• 71. min.

Mączyński fauluje Dimuna.

• 71. min.
  • 70. min.

Znowu Sadiku. I... tak, znowu niecelnie.

• 68. min.

Hamalainen strzela - zablokowany. Nagy dobija - wprost w Sandomierskiego. Nadal 0:0.

• 66. min.

Hernandez z dystansu, ale Malarz na posterunku.

• 64. min.

Legia grać, k**a mać - kibice już nie wytrzymują.

• 62. min.

Jędrzejczyk do Kucharczyka - wykłada mu piłkę przed pole karne. Kucharczyk strzela - ale blokuje go Helik.

• 60. min.

Zmiana w Legii: Kucharczyk za Pasquato.

• 58. min.

Kolejny strzał Sadiku - zablokowany. Poprawka Hamalainena - rykoszet. I dobitka Pasquato - spalony.

• 57. min.

Zmiana w Cracovii: schodzi Mihalik, wchodzi Wdowiak.

• 55. min.

Hamalainen do Sadiku. Do Sadiku, który jest na czystej pozycji, ale tak długo przekłada sobie piłkę z nogi na nogę, że doskakują do niego obrońcy. Niebywałe.

• 54. min.

Żółta kartka: Deja za faul na Pasquato.

• 53. min.

Kibice gwiżdżą. Na Legię. A chyba najbardziej na Hlouska, który właśnie nie potrafił dośrodkować piłki w pełnym biegu.

• 52. min.

Błąd Pazdana, ale Fink strzela nad poprzeczką.

• 49. min.

Mocny wrzut z autu w pole karne Legii - piłka odbija się od głowy Helika i łapie Malarz.

• 48. min.

Kolejny strzał Sadiku. Kolejny niecelny. Tym razem w boczną siatkę.

Gramy! Piłkarze Cracovii zaczęli drugą połowę.

• 45. min. + 1

PRZERWA. Remis, sprawiedliwy. To znaczy mniej sprawiedliwy dla Cracovii, która mimo oddania piłki, miała lepsze okazje bramkowe.

Wracamy za kwadrans.

• 45. min.

Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

• 43. min.

Hamalainen z dystansu. Znowu celnie, znowu lekko i przewidywalnie - w sam środek bramki.

• 41. min.

Nagy! Węgier wpada w pole karne - mija jednego, drugiego, trzeciego piłkarza Cracovii. Ale efekt jest taki, że z ostrego kąta nie trafia w bramkę.

• 40. min.

Pasquato uderzył mocno, zza pola karnego, ale Sandomierski jest na miejscu - wybija piłkę.

• 38. min.

Znowu Wójcicki (tym razem nie na spalonym) - wpadł w pole karne, ale wybiegł do niego Malarz i wygonił dalej od bramki, tylko rzut rożny dla Cracovii.

• 36. min.

O, było celne podanie, ale też dobra pułapka ofsajdowa. Na spalonym: Wójcicki.

• 34. min.

Dobra, nie będziemy Was oszukiwać: po niezłym początku - szybkim, agresywnym, głównie w wykonaniu Legii, ale też nieźle kontrującej Cracovii - poziom widowiska spadł. I to bardzo. Od kilku, a może nawet kilkunastu minut nie dzieje się nic poza walką w środku pola i niecelnymi podaniami do przodu.

• 32. min.

I kolejne prostopadłe podanie w kierunku skrzydłowych Legii. Kolejne przechwycone przez obrońców Cracovii.

• 30. min.

Żółta kartka: Hlousek za faul taktyczny.

• 29. min.

Z bramkarzem Legii już wszystko OK - Cierzniak może przestać się rozgrzewać. Gramy.

• 27. min.

Malarz po starciu z Piątkiem leży na murawie - przerwa w grze.

• 26. min.

Kibice na trybunach gwiżdżą, bo Legia od kilkudziesięciu sekund nie może wyjść z własnej połowy. Ba, spod własnego pola karnego.

• 25. min.

I jeszcze jeden rzut rożny - dla Cracovii, po wybiciu Pazdana.

• 24. min.

A teraz, dla odmiany, rzut rożny dla Cracovii.

• 23. min.

Bardzo dobre dośrodkowanie, ale Astiz nie trafił w piłkę. Zacznie Sandomierski.

• 22. min.

Legia walczy, Legia odzyskuje piłkę (przed chwilą Moulin, który szorował kolanami po trawie), ale Legia nie strzela. A jak strzela, to niecelnie. Może teraz - ma rzut rożny.

• 20. min.

Pasquato domaga się odgwizdania faulu, ale faulu - zdaniem sędziego - nie ma. Jest za to kontra Cracovii.

• 19. min.
  • 17. min.

I odpowiedź Legii - Hamalainen, też z dystansu: celnie, ale w sam środek. Sandomierski łapie piłkę bez problemu.

• 16. min.

Kolejny strzał z dystansu - tym razem Mihalik: mocno, ale nie trafia w bramkę.

• PILNE

14. min.

No i ten pressing właśnie mógł się skończyć golem dla Cracovii... Ależ kontra Pasów! Wyprowadził ją Hernandez, która zagrał do Piątka, a ten oddał mocny strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki - nie ma gola.

• 13. min.

Pierwsza różnica: Legia zaczęła mecz wysokim, ale to naprawdę bardzo wysokim pressingiem.

• 12. min.

Pasquato przekłada piłkę z lewej na prawą nogę i... ją traci.

• 11. min.

Sadiku sam na sam z bramkarzem, ale uderza nad bramką. Poza tym i tak spalony.

• 10. min.

Wójcicki z lewej strony do Piątka, ale ten pudłuje. Jak na razie jednak: najlepsza okazja w tym meczu.

• 9. min.

A teraz rzut wolny dla Cracovii: Moulin fauluje Hernandeza.

• 8. min.

Rzut wolny dla Legii - faulowany Astiz.

• 7. min.

Hamalainen traci piłkę w środku pola, ale jego błąd szybko naprawiają obrońcy Legii - konkretnie Pazdan.

• 6. min.
  • 5. min.

Hamalainen dośrodkowuje i... piłka wylatuje na aut. Nie zdążył do niej Hlousek. Ale trudno, by miał zdążyć, skoro dogranie było fatalne.

• 4. min.

Wypada odnotować: strzał głową Sadiku - lekki i bardzo niecelny - po dośrodkowaniu od Nagy'a.

• 3. min.

Legia praktycznie nie pozbywa się piłki, ale też nie zdobywa terenu - gra w poprzek.

• 2. min.

Sadiku z dystansu, ale wprost pod nogi obrońcy Cracovii.

• 1. min.

Gramy! Od środka Legia.

• Obie drużyny już na boisku, jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie kapitanów z arbitrami i zaczynamy!

• Jeszcze kilka dni temu mało kto by przewidział, że tak się to wszystko potoczy. A jednak - potoczyło się. Dariusz Mioduski uderzył pięścią w stół i po słabym meczu Legii ze Śląskiem we Wrocławiu (ale też, nie oszukujmy się, po słabym początku sezonu) zwolnił Jacka Magierę i zatrudnił Romeo Jozaka. Dziś Chorwat debiutuje na ławce trenerskiej Legii. Zresztą nie tylko Legii, bo to debiut szeroko pojęty - Jozak jeszcze nigdy w życiu nie prowadził seniorskiej drużyny.