Ekstraklasa. Bruk-Bet przegrał. Gónik Zabrze liderem ligi [ZAPIS RELACJI]

1 : 2
Terminarz

• niedziela, 10 września 2017
  • KONIEC

Koniec meczu! Górnik liderem Lotto Ekstraklasy, a Bruk-Bet wciąż jest ostatni. Ozdobą spotkania była bramka Stefanika, który kapitalnie przelobował bramkarza.

• 88. min.

Mijają kolejne minuty, ale obraz gry się nie zmienia. Piłka krąży po środkowej strefie boiska.

• 84. min.

Górnik utrzymuje się przy piłce i raczej zdoła utrzymać przewagę do końca spotkania.

• 81. min.

Kurzawa! Kolejna wrzutka w polu karne! I znowu bez większego zagrożenia...

• 77. min.

Bruk-bet wciąż w natarciu!

• 74. min.

Gospodarze dążą do wyrównania, ale kapitalne interwencja notuje Loska

• GOOOOOOL

70. min.

GOOOL! Ł. Wolsztyński okazał się najsprytniejsza podczas dużego zamieszania w polu karnym gospodarzy.

• 68. min.

Dobre uderzenie Matuszka i jeszcze lepsza interwencja bramkarza.

• 65. min.

Gergerl zagrał wzdłuż pola karnego, ale nikt nie zamykał tej akcji,,,

• 63. min.

Wieteska strzela głową, ale świetnie broni bramkarz. Piłka wraca jednak pod nogi Wieteski, ale jego dobitka była już fatalna... Powinno być już 2:1

• 61. min.

Na boisku wiele się nie dzieje, więc rzućmy okiem na ciekawostki.

• 58. min.

Słupek uratował gości przed utratą bramki!

• 55. min.

Rzut rożny dla Górnika. Kurzawa dośrodkowuje! Ależ zakręciła piłka! Jednak przytomnie zachował się bramkarz, który wybił ją na kolejny rzut rożny. Ten drugi, zagrożenia już nie przyniósł.

• 53. min.

Kurzowa! Fatalne dośrodkowanie... Aż trudno uwierzyć, że to on wykonywał ten rzut wolny...

• 51. min.

Wolsztyński strzela! Ale piłka ledwo co się doturlała do bramki...

• 48. min.

Ładne dośrodkowanie Kurzawy, jednak Wolsztyński minął się z piłką.

GRAMY!

• 45. min. + 1

Miković z dystansu! Piłka poszybowała nad poprzeczką. A sędzia kończy pierwszą połowę.

• 44. min.

Kolejna okazja Górnika! Wyrzut z autu, ala Tomasz Hajto. Piłka w ekspresowym tempie znalazła się w polu karnym gospodarzy, ale Kecskes wybił jąg łową.

• 43. min.

Stefanik chyba polubił loby. Znowu usiłował wrzucić piłkę za kołnierz bramkarzowi, ale tym razem znacząco przesadził z siłą.

• 39. min.

Schodzi R. Wolsztyński, wchodzi Ledecky

• GOOOOOOL

37. min.

GOOOOOL! COŚ PIĘKNEGO! STEFANIK KAPITALNIE PRZELOBOWAŁ BRAMKARZA!

• 36. min.

Zawodnicy gospodarzy podkręcają tempo i starają się wywierać pressing, ale Górnik umiejętnie utrzymuje się przy piłce.

• 32. min.

Kapitalny strzał głową Wietestki! Piłka trafiła w poprzeczkę...

• 30. min.

Gergel popędził prawą flanką, ale fatalnie zepsuł dośrodkowanie..

• 27. min.

W tym miejscu miał być opis jakiejś akcji, ale jej nie było. Piłka praktycznie nie opuszcza środkowej strefy boiska.

• 22. min.

Ł. Wolsztyński zagrał do Kurzawy, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz!

• GOOOOOOL

20. min.

GOOOOOL! Kądzior popisał się bardzo ładnym technicznym strzałem lewą nogą z 13. metra! Asystę zanotował... Kurzawa! To już jego ósma asysta w tym sezonie!

• 15. min.

Groźna akcja gospodarzy! I ręka obrońcy Górnika we własnym polu karnym! Karnego jednak nie ma! Wydaje się, że była to słuszna decyzja arbitra, ponieważ ręka była przypadkowa.

• 12. min.

Górnik przejął inicjatywę, ale wiele z tego nie wynika...

• 9. min.

Ależ gorąco się zrobiło pod bramką Loski. Górnik ostatecznie się obronił. Wróbel może być wściekły, bo miał aż dwie szanse na zdobycie bramki..

• 9. min.

Piłka rzadko kiedy opuszcza środkową strefę boiska.

• 7. min.

Bruk-Bet rozgrywa większość akcji w podobny sposób. Czyli dłuuuuuga piłka na Stefanika. Nie jest to jednak skuteczna metoda. Przynajmniej na razie.

• 3. min.

Pierwszy atak gości! Próbowali ładnie pograć z klepki, ale sami się w tym pogubili. Przy piłce gospodarze...

• 1. min.

Gramy!

• Największym zaskoczeniem jest fakt, że Angulo rozpocznie mecz na ławce.

• W niedzielnym meczu ósmej kolejki Lotto Ekstraklasy zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zmierzą się u siebie z Górnikiem Zabrze. Faworytem są goście, którzy zajmują 6. pozycję w tabeli, Bruk -Bet jest ostatni.

2
Bramki: Stefanik (37.) Skład: Mucha - Szeliga, Kecskes, Putiwcew, Miković - Piątek (84. Misak), Kupczak - Gergel (71. Guba), Stefanik, Pawłowski - Wróbel (46. Śpiączka)
Bramki: Kądzior (20.), Ł.Wolsztyński (70.) Skład: Loska - Ambrosiewicz, Wieteska, Suarez, Koj (90. Wolniewicz) - Kądzior, Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Ł.Wolsztyński (80. Urynowicz), R.Wolsztyński (38. Ledecky)