Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa. Dwa gole Robaka [ZAPIS RELACJI]

2 : 1
Terminarz

• sobota, 09 września 2017
  • 90. min. + 3

Legia straciła szanse na choćby tymczasowy awans na pozycję lidera - jest trzecia w tabeli z 13 pkt. Za to Śląsk awansował na siódme miejsce, ma 12 pkt. Duży ścisk w tabeli ekstraklasy. Dziękujemy za śledzenie tej relacji i zapraszamy na kolejne!

Pazdan wgrał piłkę w pole karne, ale nie dosięgnął do niej żaden z piłkarzy mistrzów Polski. Kibice się niecierpliwią, ale to koniec! Śląsk pokonał Legię 2-1 po dwóch golach Marcina Robaka! To absolutnie zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Legia spisała się fatalnie, choć prowadziła po trafieniu Jarosława Niezgody.

Legia już chyba straciła nadzieje na wyrównanie, sekundy do ostatniego gwizdka sędziego.

• 90. min. + 2

Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

• 90. min. + 1

Daniel Łuczak zmienia Marcina Robaka, strzelca dwóch goli dla Śląska.

Sadiku był otoczony przez piłkarzy Śląska, dlatego jego strzał został zablokowany. Coraz mniej czasu ma Legia.

• 87. min.

Sadiku zgrywał piłkę do Mączyńskiego, ale był na spalonym. Legia zupełnie nie zagraża bramce Wrąbla.

• 86. min.

Krzysztof Mączyński zmienia Adama Hlouska.

• 82. min.

Uderzenie Niezgody sprzed pola karnego nie sprawiło Wrąblowi żadnych problemów.

• 79. min.

Dragoljub Srnić zmienia Arkadiusza Piecha.

• 78. min.

Ofensywna zmiana w Legii. Michał Kopczyński zmieniony przez Dominika Nagya.

• 77. min.

Kapitalny rajd Cotry, minął kilku piłkarzy Legii, ale zabrakło wykończenia. To powinien być gwóźdź do trumny Legii.

• 76. min.

Astiz zablokował piłkę zagraną przez Picha i rzut rożny dla Śląska. Jak na razie to gospodarze wyglądają, jakby to oni przegrywali i gonili wynik.

• 73. min.

Robak uderzył z dystansu, ale piłkę zablokował Pazdan.

• 70. min.

Łukasz Madej schodzi, w jego miejsce wchodzi Kamil Vacek. To debiut byłego piłkarza Piasta Gliwice w nowym klubie.

• 68. min.

To jego czwarta bramka w tym sezonie. Wykorzystał dośrodkowanie Madeja i strzelił ładnego gola głową. Astiz go nie przypilnował.

• 68. min.

GOL DLA ŚLĄSKA! 2-1! ROBAK!

• 66. min.

Sebastian Szymański zmienia Cristiana Pasquato.

• 64. min.

Zdecydowana przewaga Śląska w strzałach - 11 łącznie i cztery celne przy pięciu Legii i zaledwie jednym celnym.

• 62. min.

1-1! ROBAK! Pewnie uderzył w swój prawy róg, a Malarz powędrował w przeciwny. Jan Urban jest bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw. Teraz mecz może potoczyć się w każdym kierunku.

• 60. min.

Rzut karny dla Śląska! Fatalny błąd Hlouska, który źle przyjął piłkę i dotknął ją ręką!

• 59. min.

Uderzenie Chrapka z dystansu, a piłkę jedną ręką odbił Malarz.

• 57. min.

Żółta kartka dla Hlouska, który miał pretensje do sędziego o przyznanie autu Śląskowi.

• 52. min.

Kolejne nieudane dośrodkowanie Cotry, tym razem z rzutu wolnego. Dodatkowo liniowy pokazał spalonego.

• 48. min.

Fatalne dośrodkowanie Cotry z lewej strony, piłka opuściła boisko.

Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min.

Przerwa! Legia na początku prezentowała się bardzo słabo, ale z biegiem czasu zaczęła stwarzać coraz więcej zagrożenia. W końcu strzeliła gola po dośrodkowaniu Pasquato, zgraniu Sadiku i trafieniu Niezgody.

• 42. min.

Hlousek wybija piłkę po dośrodkowaniu Cotry.

• 40. min.

Niecelne uderzenie Moulina.

• 39. min.

Robak opanował piłkę w polu karnym, uderzył z woleja i trafił w poprzeczkę!

• 36. min.

Dośrodkowanie Pasquato z rzutu wolnego, Sadiku zgrał piłkę do Niezgody, który musiał ją umieścić w pustej siatce. To jego drugi gol w tym sezonie.

• 36. min.

GOL DLA LEGII! NIEZGODA!

• 31. min.

Dośrodkowanie Cotry, uderzenie Tarasovsa nad poprzeczką.

• 30. min.

Legia przebudziła się w ostatnich minutach, a Pasquato jest coraz bardziej aktywny.

• 28. min.

Kombinacyjne rozegranie Śląska z rzutu rożnego, ale strzał Picha został zablokowany. Kolejny korner.

• 26. min.

Kolejna akcja Legii, ale Pasquato oddał fatalne uderzenie. Włoch jest aktywny, ale bardzo nieskuteczny.

• 23. min.

Niezła akcja Legii, Pasquato był niepilnowany przed polem karnym, ale uderzył obok słupka. Włoch powinien zachować się lepiej w tej sytuacji.

• 22. min.

Niezgoda zablokowany przez Picha. Legia jak na razie wygląda bardzo słabo.

• 20. min.

Nasz korespondent na stadionie we Wrocławiu nie jest oczarowany grą Legii.

• 20. min.

Uderzenie Piecha z ostrego kąta i interwencja Malarza. Rzut rożny.

• 20. min.

Robak uderzył prosto w mur, aut dla gospodarzy.

• 19. min.

Moulin fauluje Robaka, rzut wolny dla Śląska z ponad 30 metrów.

• 18. min.

Strzał Piecha z dystansu, a piłka ledwo minęła słupek.

• 16. min.

Sprytne podanie Cotry do Robaka, ale ten nie zdołał trafić w bramkę - uderzał ze zbyt ostrego kąta.

• 13. min.

Dośrodkowanie Pasquato z wolnego w pole karne Śląska, ale tam Riera był faulowany.

• 11. min.

Legia jak do tej pory nie przeprowadziła ani jednej składnej akcji. Nieudane podanie Pasquato do Sadiku.

• 10. min.

Ładna akcja Śląska, ale została zatrzymana przez skuteczną interwencję Astiza.

• 8. min.

Nerwowo w polu karnym Legii, ale Robak był na spalonym.

• 7. min.

Astiz fauluje Robaka przy linii bocznej boiska.

• 6. min.

Pich podawał do Piecha w polu karnym, ale nieco za mocno. Dobry początek Śląska.

• 6. min.

W kadrze meczowej Śląska nie ma Jakuba Koseckiego - byłego piłkarza Legii - który zmaga się z urazem kostki.

• 4. min.

Długie podanie Cotry do Piecha, ale za mocne.

• 2. min.

Piech dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale Pazdan ją wybija. Po chwili Pich uderzył sprzed pola karnego, ale Malarz pewnie interweniował.

• Zaczynamy!

• Minuta ciszy dla Adama Wójcika, byłego koszykarza Śląska Wrocław i 149-krotnego reprezentanta Polski, który zmarł 26 sierpnia.

• Skład Śląska: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Chrapek, Riera, Madej, Pich - Piech, Robak

• Legia zdecydowała się na bardzo ofensywne ustawienie - z przodu zagrają Cristian Pasquato, Armando Sadiku i Jarosław Niezgoda.

Skład: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek - Moulin, Jodłowiec, Kopczyński, Pasquato - Sadiku, Niezgoda

• Za to Legia Warszawa podniosła się po słabym początku sezonu. Obecnie jest trzecia z 13 pkt na koncie, ale jeśli wygra, zostanie tymczasowym liderem - przeskoczy Zagłębie Lubin oraz Lecha Poznań.

• Gospodarze są na 10. miejscu w tabeli, jak do tej pory zdobyli 9 pkt, choć nie przegrali żadnego z ostatnich pięciu spotkań.

• Dzień dobry i zapraszamy na relację na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa w 8. kolejce ekstraklasy.

1
Bramki: Robak (62. - karny, 68.) Skład: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Chrapek, Riera, Madej (70. Vacek), Pich - Piech (79. Srnić), Robak (90. Łuczak)
Bramki: Niezgoda (36.) Kartki: Hlousek - żółta Skład: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek (86. Mączyński) - Moulin, Jodłowiec, Kopczyński (78. Nagy), Pasquato (66. Szymański) - Sadiku, Niezgoda