Ekstraklasa. Korona przegrywa z Zagłębiem na inaugurację [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

• poniedziałek, 17 lipca 2017
  • KONIEC

Ostatni gwizdek. Koniec spotkania. Korona Kielce przegrywa u siebie z Zagłębiem Lubin 0:1. Bramkę dla gości strzelił z rzutu Filip Starzyński. Zagłębie po pierwszej kolejce zajmuje 5 miejsce. Korona jest 12.

• 90. min. + 2

Żółta kartka dla Woźniaka.

Sędzia Marciniak dolicza 3 minuty.

• 86. min.

Krystian Miś ukarany żółtą kartka.

• 84. min.

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Za Możdżenia wchodzi Piotr Poński.

• 83. min.

Nespor od razu po wejściu mógł się wpisać na listę strzelców, ale jego uderzenie głową świetnie obronił Alomerović. Za chwilę jeszcze sędzie odgwizdał spalonego.

• 81. min.

Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Za Świerczoka wchodzi Nespor.

• 76. min.

Starzyński próbował zaskoczyć Alomerovicia strzałem z rzutu wolnego wykonywanego z bardzo ostrego kąta, ale Niemiec nie dał się zaskoczyć i wypiąstkował piłkę daleko za pole karne.

• 74. min.

Mocny strzał Kosakiewicza, ale na linii lotu piłki stanął Tosik.

• 73. min.

Druga zmiana w zespole gości. Za Janusa wchodzi Woźniak.

• GOOOOOOL

71. min.

GOOOL!!! Filip Starzyński pewnie wykonuje rzut karny i Zagłębie prowadzi z Koroną 1:0!

• 70. min.

Ależ Pawłowski zatańczył w polu karnym Korony! Minął dwóch rywali, a trzeci Jukić go sfaulował i mamy rzut karny!

• 65. min.

Zmiana w zespole gości. Za Łukasza Janoszkę wchodzi były piłkarz Korony, Bartłomiej Pawłowski.

• 65. min.

Goooolaniema! Wydawało się, że piłka po strzale główą Aankoura wpadła do bramki, ale trafiła tylko w boczną siatkę.

• 60. min.

Ładna akcja na jeden kontakt Jukicia i Aankoura. Ten pierwszy strzela technicznie, ale obrońca Zagłębia zdążył zablokować ten strzał.

• 58. min.

Janoszka próbował pokonać Alomerovicia strzałem zza pola karnego, ale uderza niecelnie.

• 57. min.

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, z którego zwycięsko wychodzi Polacek.

• 55. min.

Druga wymuszona zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza utykając Kwiecień, a w jego miejsce wchodzi Krystian Miś.

• 54. min.

Świerczok zagrał na 15 metr do Starzyńskiego, ale strzał reprezentanta Polski dobrze zablokowany przez obrońcę Korony.

Obie drużyny wyszły na drugą połowę bez zmian w składach.

Rozpoczynamy drugą połowę. Od środka Zagłębie.

• PRZERWA

Sędzia Marciniak gwiżdże w pierwszej połowie po raz ostatni.

• 45. min.

Żółta kartka dla Tosika.

• 44. min.

Ależ zamieszanie pod bramką Korony. To powinien być gol. Najpierw po strzale Świerczoka instynktownie broni Alomerović, a dobitkę Janusa, z linii bramkowej wybija Kwiecień.

• 40. min.

Korona zdecydowanie przeważa w dzisiejszym meczu.

Statystyki strzałów w 40. minucie:

Strzały: 14-4

Celne: 6-1

• 38. min.

Ależ uderzenie Rymaniaka. Obrońca Korony zszedł do środka pola karnego i lewą nogą huknął w kierunku okienka bramki. Znów kapitalną paradą popisał się Polacek.

• 37. min.

Piłka w siatce Korony, ale sędzia odgwizduje spalonego. Cały czas bez bramek na stadionie w Kielcach.

• 30. min.

Świetna interwencja Polacka po strzale z rzutu wolnego Żubrowskiego.

• 29. min.

Żółta kartka dla Jacha.

• 29. min.

Szybka kontra Zagłębie i tym razem Świerczok trafia w słupek bramki Alomerovicia!

• 28. min.

Kapitalne uderzenie Możdżenia z rzutu wolnego, ale słupek ratuje Zagłębie od straty gola.

• 27. min.

Faul Kubickiego przed polem karnym Polacka i Korona stanie przed szansą na objęcie prowadzenia.

• 25. min.

Świetna szansa Kallaste, który nie spodziewał się, że piłka spadnie wprost pod jego nogi. Estończyk ostatecznie skiksował wybijając futbolówkę wysoko nad poprzeczkę.

• 21. min.

Zagłębie bliskie wyjścia na prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony zamknął strzałem głową Krysztof Janus, ale piłka odbiła się od ziemi i przeleciała obok słupka bramki Alomerovicia.

• 17. min.

Jukić uderza zza pola karnego, ale prosto w bramkarza Zagłębia, który nie ma problemów z piąstkowaniem piłki przed siebie.

• 15. min.

Płaski strzał z dystansu Możdżenia i piłka minimalnie mija słupek bramki Polacka. Korona od początku spotkania sprawia lepsze wrażenie od Zagłębia.

• KUP

Jeśli chcecie wiedzieć wszystko o ekstraklasie, zachęcamy do kupna PRZEWODNIKA KIBICA, który patronatem objął serwis Sport.pl.

• 12. min.

Fantastyczna okazja przed Jakubem Świerczokiem, ale strzał byłego piłkarza Górnika Łęczna minimalnie nad poprzeczką.

• 11. min.

Już pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Za kontuzjowanego Abalo wchodzi Kosakiewicz.

• 6. min.

Kolejna szansa gospodarzy. Polacek wyszedł daleko przed bramkę, ale uderzenie piłkarza Korony zostało szybko zablokowane.

• 5. min.

POPRZECZKA! Przed kapitalną szansą stanął Nabil Aankour, który strzałem z 10. metrów obił poprzeczkę bramki Polacka. Nadal mamy 0:0.

• 1. min.

Pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka.

• W dzisiejszym spotkaniu oficjalnie zadebiutuje w ekstraklasie system VAR.

Lech - Sandecja 0:0

• W ostatnim meczu 1. kolejki ekstraklasy Korona Kielce podejmuje na własnym boisku Zagłębie Lubin.