Ekstraklasa. Cracovia lepsza od Arki w ważnym dla utrzymania meczu [ZAPIS RELACJI]

2 : 0
Terminarz

• poniedziałek, 08 maja 2017
  • 90. min. + 6

Koniec meczu.

• 90. min. + 5

Mihalik za Szczepaniaka.

• 90. min. + 1

Sześć minut doliczonych.

• 89. min.

Steblecki w miejsce Piątka.

• 87. min.

Nieźle atakowała Arka, ale tylko do pola karnego Cracovii. Skończyło się na niedokładnym podaniu do Szwocha i stracie.

• 83. min.

Rzut rożny dla Arki zakończony niedokładnym uderzeniem głową Marcjanika.

• 79. min.

Ładne dośrodkowanie Vestenicky'ego, nie zdążył jednak Szczepaniak.

• 76. min.

Vestenicky w miejsce Cetnarskiego.

• 73. min.

2:0, Damian Dąbrowski pewnie wykorzystuje rzut karny!

• 72. min.

Rzut karny dla Cracovii po zagraniu ręką Warcholaka.

• 70. min.

Dariusz Formella w miejsce Adriana Błąda.

• 70. min.

Transmitująca to spotkanie telewizja Eurosport poinformowała, że Błąd ma złamaną rękę w dwóch miejscach...

• 69. min.

Adrian Błąd opuszcza boisko na noszach...

• 67. min.

Fatalnie zaczął się ten mecz dla Błąda. Zawodnik Arki źle upadł na murawę i doznał groźnie wyglądającego urazy dłoni.

• 65. min.

Błąd w miejsce Zarandii.

• 64. min.

Po kartce dla Szwocha i Piątka za starcie.

• 58. min.

Kartka dla Bożoka za faul w środkowej strefie boiska.

• 56. min.

Dobre dośrodkowanie Szczepaniaka poza pole karne wybił Marcjanik.

• 53. min.
  • 51. min.

Gol dla Cracovii, ale nie zostaje on jednak uznany. Piątek pokonał Steinborsa w sytuacji na sam, ale wcześniej zdaniem arbitra faulował blokującego go Sobieraja.

• 49. min.

Odważniej Arka od początku drugiej połowy.

Początek drugiej połowy.

• Rafał Siemaszko w miejsce Przemysława Trytki.

• 45. min.

Przerwa. Mocny akcent na koniec pierwszej połowy. Z nadzieją na lepszy mecz po przerwie zapraszamy za kwadrans.

• 45. min.

Wydawało się, że wszystko co najgorsze w tej sytuacji Arka ma już za sobą. Gościom udało się wybić piłkę po ogromnym zamieszaniu. Ta trafiła jednak pod nogi Dąbrowskiego, który precyzyjnie dorzucił na głowę Piątka i mamy 1:0!

• 44. min.

1:0 dla Cracovii! Krzysztof Piątek!

• 43. min.

Jeśli tak ma wyglądać heroiczna walka o utrzymanie, to... To sami nie wiemy co.

• 40. min.

W takim razie chwalimy wszystkich.

• 33. min.

Obie drużyny wolno, obie niedokładnie...

• 30. min.

Dośrodkowanie, dwie główki - Trytki i Szwocha, ale strzału na bramkę Sandomierskiego nie było.

• 27. min.

Potężny strzał Budzińskiego poleciał wysoko nad bramką Steinborsa.

• 23. min.
  • 21. min.

Dośrodkowanie Deleu, Szczepaniak strzelał głową ponad bramką.

• 19. min.

Bardzo nerwowo w obronie Arka. Jak na razie goście mają jednak dużo szczęścia.

• 16. min.

Coraz bliżej bramki rywala atakują piłkarze Cracovii. Gospodarzom udaje się odzyskać piłkę, ale na razie nie mają pomysłu na złamanie defensywy Arki.

• 14. min.

Błąd Warcholaka, w niezłej sytuacji znalazł się Szczepaniak, jednak ostatecznie nie wykorzystał pomyłki rywala.

• 10. min.

Dużo spokoju z obu stron. Ciut agresywniejsza jednak Cracovia, która próbuje grać agresywniejszym pressingiem.

• 7. min.

I odpowiedź Arki! Bardzo ładna akcja lewą stroną, zagranie piłki wzdłuż pola karnego, na bramkę strzelał Zarandia, ale dobrze ustawiony był też Sandomierski, który złapał piłkę.

• 5. min.

Szansa dla Cracovii! Dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu rożnego, głową uderzał Malarczyk, jednak dobrze interweniował Steinbors.

• 4. min.

Ładna akcja, dośrodkowanie Warcholaka, jednak piłkarz Arki na spalonym.

• 2. min.
  • 1. min.

Gramy!

• W Ekstraklasie Cracovia jeszcze nigdy nie przegrała z Arką. Do tej pory w sześciu meczach cztery zwycięstwa i dwa remisy.

• Obie drużyny na murawie.

• Ano!

• Skład Arki: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz - Zarandia, Szwoch, Marciniak, Bożok - Trytko.

• Skład Cracovii: Sandomierski - Deleu, Wołąkiewicz, Malarczyk, Ferraresso - Dąbrowski, Budziński - Szczepaniak, Cetnarski, Jendrisek - Piątek.

• Do meczu w dużo lepszych nastrojach podejdą goście. Arka we wtorek sięgnęła po Puchar Polski, dzień wcześniej zaś Cracovia w ostatnich minutach straciła dwubramkowe prowadzenie w meczu z Zagłębiem Lubin.

• Dzień dobry! Zapraszamy państwa na relację na żywo z ostatniego meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Krakowie drużyna Jacka Zielińskiego podejmie Arkę Gdynia. To arcyważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w lidze. W tym momencie Cracovia jest przedostatnia w tabeli, a gdynianie tuż nad nią. Obie drużyny zgromadziły po 17 punktów.

0
Bramki: Piątek (44.), Dąbrowski (73., karny) Kartki: Piątek - żółta. Skład: Sandomierski - Deleu, Wołąkiewicz, Malarczyk, Ferraresso - Dąbrowski, Budziński - Szczepaniak (90. Mihalik), Cetnarski (76. Vestenicky), Jendrisek - Piątek (89. Steblecki).
Arka Gdynia
Kartki: Bożok, Szwoch - żółta. Skład: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz - Zarandia (64. Błąd (70. Formella)) , Szwoch, Marciniak, Bożok - Trytko (46. Siemaszko).