Ekstraklasa. Legia znów zwycięska na wyjeździe. Mistrz Polski lepszy od Pogoni [ZAPIS RELACJI]

0 : 2
Terminarz

• niedziela, 07 maja 2017
  • Legia pokonała Pogoń i wróciła na trzecie miejsce w tabeli. Warszawiacy tracą tylko punkt do Jagiellonii i Lecha. Walka o mistrzostwo Polski trwa w najlepsze.

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

Kopczyński w miejsce Moulina.

• 85. min.

I Hubert Matynia za Adama Gyurcso.

• 84. min.

Sebastian Szymański w miejsce Guilherme.

• 83. min.

Dobra interwencja Malarza pod uderzeniu Matrasa.

• 78. min.

I zmiana też w Legii. Hamalainen za Nagy'a.

• 75. min.

Kitano w miejsce Korta.

• 74. min.

Pierwsi kibice wychodzą ze stadionu w Szczecinie. Emocje opadły, zwycięzcę znamy.

• 71. min.

Rafał Murawski w miejsce Listkowskiego.

• 70. min.

Dośrodkowanie Hlouska z lewej strony, Guilherme przewrotką, ale niecelnie!

• 68. min.

Moulin uderzał bezpośrednio z wolnego, ale trafił w mur. Od razu jednak zdecydował się na poprawkę i uderzeniem z powietrza pokonał Słowika!

• 68. min.

2:0 dla Legii!

• 67. min.

Czerwona kartka dla Jarosława Fojuta! Obrońca Pogoni sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Radovicia. Jest rzut wolny dla Legii!

• 59. min.

Co tu się wyprawia?! Radović strzelił gola z rzutu karnego, ale Marciniak słusznie go nie uznał. Serb zatrzymał się przed piłką. Zawodnik Legii otrzymał żółtą kartkę, a sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla Pogoni. Niesamowita historia!

• 59. min.

Niepsuj powalił w polu karnym Nagy'a.

• 59. min.

Rzut karny dla Legii!

• 58. min.

Na boisku leży Fojut. Piłkarz Pogoni potrzebuje pomocy medycznej.

• 55. min.
  • 52. min.

Legia zmierza po 10 z rzędu zwycięstwo na wyjeździe. Byłby to bardzo ważny triumf warszawiaków w kontekście walki o mistrzostwo Polski.

• 50. min.

Bardzo ładna, indywidualna akcja Vadisa. Belg dotarł do pola karnego, wycofał piłkę do Nagy'a, a Węgier płaskim strzałem w krótki róg pokonał Słowika!

• 49. min.

Bramka dla Legii!

• 47. min.

Dobre podanie Hlouska z lewej strony, ale żaden z legionistów nie był w stanie skutecznie uderzyć na bramkę.

• 47. min.

Obie drużyny bez zmian w składach.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Przerwa.

• 45. min. + 1

Ogromne zamieszanie przed bramką Słowika, którego z bliska nie potrafił pokonać Radović.

• 44. min.

Składna akcja Legii. Vadis do Guilherme, ten piętą do Radovicia, jednak Serb nie przyjął piłki i nie oddał strzału na bramkę Słowika.

• 43. min.

Z rzutu wolnego w pole karne Legii dośrodkowywał Matras, ale wprost w ręce Malarza.

• 41. min.

Bez zagrożenia.

• 41. min.

Rzut rożny dla Legii.

• 39. min.

Uderzenie Vadisa z pola karnego poleciało na aut...

• 36. min.

Malarz ratuje Legię w sytuacji sam na sam z Delewem. Błąd w tej akcji popełnił Pazdan.

• 34. min.

Jodłowiec do Hlouska. Czech jednak przysnął i zamiast oddać strzał spóźnił się do piłki, którą złapał Słowik.

• 32. min.

Przy linii końcowej pod bramką Pogoni zatrzymany Radović. Serb domagał się rzutu rożnego, ale nic z tego. Nudy w Szczecinie.

• 29. min.

Dośrodkowanie Nunesa z lewej strony w pole karne Legii, spokojnie piłkę złapał Malarz.

• 26. min.

Rzut wolny dla Legii. Po dośrodkowaniu Moulina głową uderzał Jędrzejczyk, a na rzut rożny piłkę odbił Słowik. Rożny rozegrany płasko, Vadis wysoko nad bramką.

• 23. min.

Dwa rzuty rożne dla Legii. Żaden z nich korzyści nie przyniósł.

• 21. min.

Poważne problemy ze zdrowiem ma Drygas. Wygląda na to, że piłkarz Pogoni nie da rady kontynuować spotkania.

• 18. min.
  • 17. min.

Ha! Sędzia gwizdnął, ale spalonego nie było. Raczej to gryzie się z teorią Michała Probierza, który powiedział, iż sędziowie pomagają Legii.

• 16. min.

Guilherme sam na sam ze Słowikiem! Nic z tego, spalony.

• 14. min.

A pomylił się tak...

• 12. min.

Jak on tego nie strzelił?! To musiał być gol dla Legii! Z prawej strony podawał Radović, a Odjidja-Ofoe z siedmiu metrów nie trafił do pustej bramki!

• 11. min.

Dużo rozgrywania wszerz boiska, w wolnym tempie. Na razie Legia nie wygląda na drużynę, która w Szczecinie musi wygrać za wszelką cenę.

• 8. min.

Odpowiedź Legii w postaci słabiutkiego uderzenia Radovicia.

• 7. min.

Pierwsza szansa dla Pogoni! Mocne zagranie w pole karne do Delewa, jednak Bułgar miał spore problemy z opanowaniem piłki, przez co uderzył za lekko i wprost w Malarza.

• 6. min.

Rzut rożny dla Legii. Moulin w stronę Nagy'a, jednak Węgier odegrał bardzo niedokładnie.

• 5. min.

Bardzo spokojny, leniwy wręcz, początek z obu stron.

• 3. min.
  • 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie.

• Legia wygrała dziewięć meczów na wyjeździe z rzędu. Po raz ostatni legioniści poza stadionem w stolicy przegrali... w Szczecinie, 2:3.

• Skład Legii: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Jodłowiec, Moulin - Guilherme, Odjidja-Ofoe, Nagy - Radović.

• Skład Pogoni: Słowik - Niepsuj, Rapa, Fojut, Nunes - Drygas, Matras - Listkowski, Kort, Gyurcso - Delew.

• Drużyna Jacka Magiery musi gonić w tabeli Lecha i Lechię, które swoje spotkania w ten weekend wygrały. Legioniści mogą też odrobić dwa punkty do Jagiellonii, która w piątek zremisowała z Koroną w Kielcach.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego niedzielnego meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Szczecinie Pogoń podejmie Legię.

2
Kartki: Fojut - czerwona Skład: Słowik - Niepsuj, Rapa, Fojut, Nunes - Drygas, Matras - Listkowski (71. Murawski), Kort (75. Kitano), Gyurcso (84. Matynia) - Delew
Bramki: Nagy (49.), Moulin (68.) Kartki: Radović, Moulin - żółta Skład: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Moulin (90. Kopczyński), Jodłowiec - Guilherme (84. Szymański), Odjidja-Ofoe, Nagy (78. Hamalainen) - Radović