Ekstraklasa. Pierwsze od października zwycięstwo Lechii na wyjeździe. Gdańszczanie lepsi od Wisły [ZAPIS RELACJI]

0 : 1
Terminarz

• sobota, 06 maja 2017
  • 90. min. + 5

Pierwsza wygrana Lechii na wyjeździe od października 2016 roku. Zwycięstwo to przedłuża nadzieje Lechii w walce o mistrzostwo Polski. Jutro na jej zwycięstwo odpowiadać będą Lech i Legia, które na wyjeździe zmierzą się odpowiednio z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza i Pogonią Szczecin.

Koniec meczu. Wisła walczyła do samego końca, ale nie dała rady uratować przynajmniej punktu.

• 90. min. + 1

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

• 89. min.

Gorąco na boisku. Sędzia co i rusz gwiżdże faule na piłkarzach Lechii. Z jego decyzjami nie zgadzają się wiślacy, którzy uważają, że rywale symulują. Gorąco jest.

• 85. min.

Kolejna kartka, tym razem dla Bartosza.

• 84. min.

Kartka dla Głowackiego.

• 84. min.

Dwa rzuty rożne dla Wisły. Po drugim blisko strzelenia gola był Gonzalez, ale uderzył głową ponad bramką.

• 82. min.

Kartka dla Janickiego i Malocy.

• 81. min.

Szansa dla Wisły po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Na bramkę uderzał Zachara, ale jednak niecelnie.

• 79. min.

Kartka dla Sadloka za faul na Flavio, a później za dyskusje z sędzią.

• 77. min.

Mączyński wysoko nad bramką.

• 76. min.

Paweł Stolarski w miejsce Lukasa Haraslina.

• 72. min.
  • 70. min.

Ależ blisko Bartosz gola, zaraz po wejściu na boisko! Doskonała, kombinacyjna akcja Wisły zakończona dwiema interwencjami Duszana Kuciaka!

• 69. min.

Jakub Bartosz w miejsce Patryka Małeckiego, czyli ostatnia zmiana w Wiśle. Trener Ramirez szuka pomysłu na ożywienie gry zespołu.

• 66. min.

Mateusz Zachara w miejsce Pawła Brożka.

• 63. min.
  • 62. min.

Grzegorz Kuświk w miejsce Simeona Sławczewa.

• 61. min.
  • 59. min.

Doskonałe rozciągnięcie gry przez Peszkę na prawą stronę. Haraslin przyjął piłkę na klatkę, uderzył z powietrza i pokonał Załuskę. Piłkę z linii wybijać jeszcze chciał Arkadiusz Głowacki, ale chociaż niewiele mu do tego zabrakło, to jednak nie zdążył z interwencją.

• 58. min.

1:0 dla Lechii! Lukas Haraslin!

• 53. min.

Jakub Bartkowski w miejsce Rafała Boguskiego, czyli taktyczna zmiana w Wiśle.

• 53. min.
  • 50. min.

Drugi, niemal identyczny faul Cywki, jest druga żółta kartka. Wisła w osłabieniu!

• 49. min.
  • 47. min.

Kartka dla Cywki za taktyczny faul.

Gol dla Lechii! Flavio uderzeniem głową pokonał Załuskę, ale... Ale jest spalony. 0:0, gramy dalej.

Początek drugiej połowy.

• Komentarz do pierwszej połowy od EkstraStats:

W pierwszej połowie wiślacy potwierdzili, że bardzo trudno będzie im strzelić w Krakowie gola, a co dopiero myśleć o zwycięstwie na ich stadionie. Wisła gra bardzo uważnie i jak zwykle bardzo kompaktowo, aby nie dopuścić do prostopadłych zagrań między obrońców. Lechia rotuje ustawieniami, przechodząc z piątki obrońców w fazie defensywnej

na czwórkę w ofensywnej, ale póki co nie daje to efektu, bo w strefie środkowej przed polem karnym Wisły jest bardzo mało miejsca na grę kombinacyjną, którą preferuje Lechia.

• 45. min.

Przerwa. Krótko, szału nie ma. Nic się nie dzieje. Oby lepiej było po przerwie.

• 45. min.

Dobra szansa dla Lechii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Sławczewa. Bułgar uderzył mocno, ale czujnie zachował się i interweniował Załuska.

• 43. min.

Wolski z wolnego w pole karne Wisły. Tam plecami do bramki starał się grać Marco Paixao, ale zakończyło się stratą.

• 40. min.

Rzut rożny dla Lechii, ale po słabym dośrodkowaniu piłkę wybił Głowacki.

• 37. min.

Mączyński chciał zaczynać atak, ale przerwał go gwizdek sędziego, który uznał, że chwilę wcześniej faulował Sadlok.

• 33. min.

Kolejna próba zagrania Sadloka z lewej strony, ale po raz kolejny niedokładna. Jeszcze Brożek reklamował faul, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• 30. min.

Słabe dośrodkowanie Haraslina wybił Głowacki. Wisła wyszła z kontratakiem, ale ten w ostatniej fazie został zakończony przez przegrany pojedynek Małeckiego.

• 28. min.

Po starciu z Peszką mocno ucierpiał Boguski, ale na szczęście z zawodnikiem Wisły jest okej i może on kontynuować grę.

• 25. min.

Trudno nam teraz wyjaśnić jak to się stało, że Lechia nie prowadzi w Krakowie. Z lewej strony doskonale podawał Peszko, a z bliska do pustej bramki nie trafił Marco Paixao.

• 24. min.

Wolski strzelił wprost w mur.

• 22. min.

Rzut wolny. Doskonała szansa dla Lechii na bezpośredni strzał na bramkę Załuski.

• 20. min.

Maloca zatrzymał Boguskiego na prawym skrzydle. Na tyle skutecznie, że nie tylko wygrał pojedynek, ale odzyskał też piłkę dla swojej drużyny, która grę zaczęła z autu.

• 17. min.

17 minut hitu za nami... Taki to hit, że w tym samym czasie w starciu Łęcznej z Wisłą Płock były już trzy gole.

• 13. min.

Niezłe dośrodkowanie Sadloka z lewej strony, ale dobrze też ustawieni obrońcy Lechii.

• 11. min.

Spokojny początek z obu stron. Na razie niewiele ciekawego na boisku.

• 7. min.

Niecelne uderzenie Marco Paixao.

• 5. min.

Bardzo ładny przerzut Brleka do Małeckiego, ale skrzydłowy Wisły przysnął i dał załapać się na spalonym.

• 2. min.

Słaba próba strzału z dystansu w wykonaniu Flavio Paixao.

• 1. min.

Gramy!

• Lechia punktów 30 i miejsce 4. Wisła ma siedem oczek mniej i zajmuje 5. miejsce w tabeli.

• Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się w Krakowie w grudniu zeszłego roku. Wtedy lepsza była Wisła, która wygrała 3:0 po golach Głowackiego, Boguskiego i Zachary.

• Goście walczą o mistrzostwo Polski. Aby jednak o nim marzyć, drużyna trenera Nowaka musi wreszcie zacząć wygrywać na wyjazdach. Po raz ostatni sztuka ta udała im się... 15 października 2016 roku, kiedy gdańszczanie pokonali w Lubinie Zagłębie 2:1.

• Skład Lechii: Kuciak - Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Haraslin, Sławczew, Borysiuk, Peszko - F. Paixao, M. Paixao, Wolski.

• Skład Wisły: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Llonch, Mączyński - Boguski, Brlek, Małecki - Brożek.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Krakowie Wisła podejmie marzącą o mistrzostwie Polski Lechię Gdańsk!

1
Kartki: Cywka, Sadlok, Głowacki, Bartosz - żółta; Cywka - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Mączyński, Llonch - Boguski (53. Bartkowski), Brlek, Małecki (69. Bartosz) - Brożek (66. Zachara)
Bramki: Haraslin (58.) Kartki: Sławczew, Janicki, Maloca - żółta Skład: Kuciak - Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Haraslin (76. Stolarski), Sławczew (62. Kuświk), Borysiuk - Peszko - F.Paixao, M.Paixao (69. Nunes), Wolski