Ekstraklasa. Emocje w drugiej połowie, remis Korony z Jagiellonią [ZAPIS RELACJI]

1 : 1
Terminarz

• piątek, 05 maja 2017
  • Już dzisiaj zapraszamy na nasze kolejne relacje na żywo. Dobranoc!

• Emocjonująca druga połowa i podział punktów w Kielcach. To najbardziej cieszy walczące z Jagiellonią o mistrzostwo Lecha, Legię i Lechię, które swoje mecze dopiero rozegrają.

• 90. min. + 5

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Co za pudło Kwietnia! Piłkarz Korony z bliska nie trafił do siatki, chociaż miał mnóstwo miejsca i pustą bramkę! To była piłka meczowa!

• 90. min. + 1

Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego, Guti głową nad bramką.

Pięć minut doliczonych.

• 88. min.

Maciej Górski w miejsce Aankoura.

• 84. min.

Żółta kartka dla Kwietnia.

• 83. min.

Kiks, zamiast dobrego uderzenia Pyłypczuka.

• 82. min.

Rafał Grzyb w miejsce Fedora Cernycha.

• 80. min.

Niecelne uderzenie Gutiego głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• 79. min.

I teraz doskonałą szansę miała Jagiellonia. W idealnej sytuacji znalazł się Cernych, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował Grzelak!

• 77. min.

Jeśli tamta okazja był stuprocentowa, to ta była trzystuprocentowa! Sam na sam z Kelemenem był Palanca, ale jego podcinka o milimetry minęła słupek Jagiellonii! Ogrom szczęścia lidera!

• 76. min.

Stuprocentowa okazja zmarnowana przez Koronę! Wystarczyło, by Pyłypczuk podał dokładnie do kolegi stojącego przed pustą bramką, ale Ukrainiec podał wprost w rywala.

• 75. min.

Problemy zdrowotne Rymaniaka.

• 72. min.
  • 70. min.

Dwa razy z rzędu w ciągu kilku sekund na murawie lądował Cernych. W obu przypadkach Litwin blokowany był przez rywali. W obu przypadkach czysto.

• 68. min.

Wassiljew! Doskonałe uderzenie Estończyka z rzutu wolnego nad poprzeczkę zbił Borjan.

• 67. min.

Przemysław Frankowski za Novikovasa.

• 66. min.

Słabe uderzenie Aankoura z dystansu.

• 64. min.

Żółta kartka dla Góralskiego za faul w środku pola.

• 63. min.
  • 61. min.

Zmiana w Koronie. Marković za Mrozika.

• 57. min.

Niedokładne podanie Aankoura do Abalo.

• 55. min.

Co racja, to racja

• 53. min.

Słupek ratuje Jagiellonię! Co za początek drugiej połowy! Z rzutu wolnego dośrodkował Palanca, a Kwiecień głową uderzył w słupek bramki Kelemena.

• 50. min.

Co za odpowiedź! Genialne uderzenie Novikovasa lewą nogą! W samo okienko bramki Borjana!

• 49. min.

1:1! Co za strzał! Co za bomba Novikovasa!

• 48. min.

Z lewej strony w pole karne zagrał Aankour, Pyłypczuk wyprzedził Tomasika i z bliska pokonał Kelemena. Jest 1:0, ale jest też ale... Ukrainiec w momencie podania był na spalonym.

• 47. min.

Pyłypczuk! 1:0 dla Korony!

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Przerwa. Dobry początek, niezła końcówka. Trochę jednak mało jak na "Super piątek". Zwłaszcza mało ze strony lidera, który przed przerwą stworzył tylko jedną okazję. Widzimy się za kwadrans.

• 45. min. + 1

Dwie minuty doliczone.

• 42. min.

Ależ pudło Grzelaka! Piłka spadła pod nogi zawodnika Korony po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Grzelak na zamach zwiódł Góralskiego i Romańczuka, zdecydował się na strzał, ale za mocno, nad bramką!

• 41. min.

Daniel Abalo w miejsce kontuzjowanego Jacka Kiełba.

• 39. min.

Żubrowski wpadł w Tomasika we własnym polu karnym. Jedenastki jednak nie ma. Kontrowersyjnie.

• 38. min.

Doskonała, pierwsza szansa dla Jagiellonii! Goście wyprowadzili kontratak, Cernych znalazł się sam na sam z Borjanem, ale zamiast do bramki, uderzył obok niej.

• 35. min.

Ładna indywidualna akcja Novikovasa, ale do jego środkowania nie doszedł Sheridan.

• 34. min.

Faul Chomczenowskiego. Na razie Jagiellonia niespecjalnie zagroziła bramce Borjana.

• 32. min.

Kiełb uderzał bezpośrednio, piłka zatrzymała się na murze.

• 31. min.

Kolejny rzut wolny dla Korony. Teraz można już uderzać na bramkę!

• 29. min.

Bardzo niedokładne podanie Kwietnia... Eh, szkoda że to tak wygląda, bo początek był naprawdę obiecujący.

• 25. min.

Pierwsza kartka w tym meczu. Ukarany Gordon za faul na Mroziku. Piłkarz Jagiellonii nie zagra w następnym meczu... A będzie nim starcie z Wisłą.

• 22. min.

Po obiecującym początku nastał okres gry słabszej, zdecydowanie wolniejszej, nudniejszej. Panowie, pobudka!

• 18. min.

Niedokładne dogranie Palanki.

• 17. min.

Rzut wolny dla Jagiellonii. Szansa na dośrodkowanie z prawej strony.

• 14. min.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Jagiellonii zakończone gwizdkiem sędziego. Arbiter uznał, że Kiełb zagrał ręką.

• 12. min.

Sheridan, Novikovas, Żubrowski... Sporo urazów w ostatnich sekundach. Wszyscy na szczęście bez poważniejszych konsekwencji.

• 9. min.

Dobre tempo meczu w Kielcach. Sporo walki, ale też szybkich, niezłych akcji z obu stron.

• 7. min.

Palanca! Bardzo ładne uderzenie Hiszpana obronił Kelemen.

• 5. min.

Pierwsza szansa dla Korony! Palanca dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Tam głową uderzał Grzelak, jednak nawet gdyby strzelił gola to ten uznany by nie został, bo Polak faulował Gordona.

• 3. min.

Bardzo ładna akcja Korony w ataku pozycyjnym. Piętka, piętka, podania na jeden kontakt... Wszystko zakończone jednak złym zagraniem Aankoura.

• 2. min.

Tomasik... No właśnie, ni to strzał, ni to dośrodkowanie. Piłka w rękach Borjana.

• 2. min.

Rzut wolny dla Jagiellonii. Będzie dośrodkowanie w pole karne.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie.

• Na razie Jagiellonia jest liderem i ma dwa punkty więcej od Lecha Poznań, który jutro w Krakowie zmierzy się z Wisłą. Zespół Michała Probierza ma też o trzy punkty więcej od Legii i Lechii. Korona jest zaś ósma z 20 punktami na koncie.

• Skład Jagiellonii: Kelemen - Gordon, Szymonowicz, Tomelin, Tomasik - Romańczuk, Góralski - Cernych, Novikovas, Chomczenowskij - Sheridan.

• Skład Korony: Borjan - Rymaniak, Kwiecień, Grzelak, Kallaste - Żubrowski, Mrozik - KIełb, Aankour, Pyłypczuk - Palanca.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Kielcach miejscowa Korona podejmie lidera rozgrywek - Jagiellonię Białystok.

1
Bramka: Pyłypczuk (48.) Skład: Borjan - Rymaniak, Kwiecień, Grzelak, Kallaste - Żubrowski, Mrozik (61. Marković) - Kiełb (41. Abalo), Aankour (89. Górski), Pyłypczuk - Palanca
Bramka: Novikovas (50.) Skład: Kelemen - Gordon, Szymonowicz, Tomelin, Tomasik - Romańczuk, Góralski - Cernych (82. Grzyb), Novikovas (68. Frankowski), Chomczenowski (46. Vassiljev) - Sheridan