Ekstraklasa. Ruch na remis z Zagłębiem [ZAPIS RELACJI]

1 : 1
Terminarz

• piątek, 05 maja 2017

Koniec meczu. Ruch Chorzów zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin. Dla obu drużyn to drugie zremisowane spotkanie po podziale na grupę mistrzowską i spadkową. Zagłębie nie wygrało ostatnich ośmiu meczów w Ekstraklasie.

Groźnie pod bramką Ruchu. Starzyńskie wstrzelił piłkę w pole karne, ale żaden z graczy Zagłębia jej nie sięgnął.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Ruchu. Schodzi strzelec gola Moneta, a w jego miejsca wchodzi Łukasz Trojak, który dziś obchodzi 23. urodziny.

• 82. min.

Lipski wchodzi w miejsce Nowaka.

• 78. min.

Dobra decyzja Przybeckiego. Huknął zza pola karnego, pomylił się niewiele.

• GOOOOOOL

74. min.

Gooool! Superasysta Starzyńskiego, gol Tosika! Mamy remis w Chorzowie.

• 71. min.

Pierwsza zmiana w Ruchu Chorzów. W miejsce Araka pojawił się Niezgoda.

• 68. min.

Po golu Monety, dwie zmiany w ekipie z Lubina. Buksa i Mazek w miejsce Nespora i Janoszki.

• GOOOOOOL

63. min.

Gooooool! Idealne podanie Nowaka do Monety. Ten przebiegł kilkadziesiąt metrów, uderzył po ziemi. Piłka przetoczyła się przez ręce Polacka i wpadła do bramki. Ruch na prowadzeniu!

• 54. min.

Brutalny faul Tosika. To mogło się skończyć paskudną kontuzją Monety.

• 52. min.

Piękna akcja zapoczątkowana przez Nowaka. Piłka trafiła do Araka, jednak uderzenie przyblokowali obrońcy.

• 48. min.

Groźna akcja Nowaka. Zbiegł ze skrzydła w pole karne, uderzył z ostrego kąta, ale jakimś cudem Polacek zdołał sięgnąć piłki.

Gramy! Czas na drugą połowę. Czy będą bramki?

• 45. min.

Przerwa. Po 45 minutach Ruch Chorzów remisuje bezbramkowo z Zagłębiem Lubin.

• 45. min.

Ostry faul Kubickiego na Araku, który wychodził do kontry. Żółta kartka jak najbardziej zasłużona.

• 40. min.

Kolejna szansa dla Ruchu. Tym razem minimalnie chybił Przybecki.

• 36. min.

Akcja Monety lewym skrzydłem. Wstrzelił w pole karne, Arak wbiegł na bliższy słupek, ale jego strzał przyblokował obrońca.

• 34. min.

Polacek w jednej akcji wybronił trzy strzały graczy Ruchu. Zagotowało się pod bramką Zagłębia. Lubinianie mieli furę szczęścia.

• 27. min.

Świetna piłka do Nespora w pole karne, ale w ostatniej chwili ubiegł go Grodzicki.

• 23. min.

Indywidualna akcja Monety. Uderzał prawą nogą, swoją słabszą, Polacek znów bez problemów łapie piłkę.

• 15. min.

Nespor upadł, trzyma się za udo. Drobna kontuzja gracza Zagłębia odniesiona w walce o piłkę.

• 10. min.

Szansa dla Ruchu. Strzał Araka zablokowany, uderzenie Surmy też. Potem do piłki dopadł Moneta, ale jego strzał z łatwością złapał Polacek.

• 7. min.

Po dobrym początku Ruchu, teraz inicjatywę zaczynają przejmować lubinianie. Powoli konstruują ataki, ale są na razie nieskuteczni.

• 3. min.

Groźna akcja Ruchu. Strzelał Surma, piłka odbiła się od kolana Guldana, ale Polacek zdołał wybić piłkę zza linię końcową.

• 3. min.

Moneta długo nie podnosił się z murawy, zszedł z boiska utykając. To efekt starcia ze Starzyńskim.

• 1. min.

Groźnie pod bramką Ruchu. Niepewna interwencja Hrdlicka.

• 1. min.

Gramy!

• Co ciekawe, Zagłębie nie wygrało od siedmiu kolejek (zdobyło w nich trzy punkty).

• To trzecie spotkanie obu drużyn w sezonie. W Chorzowie wygrało Zagłębie, Ruch triumfował w Lubinie.

• Ruch Chorzów zajmuje ostatnie miejsce w grupie spadkowej Ekstraklasy. Chorzowianie mają 16 punktów, ale tylko punkty brakuje im do tego, by opuścić miejsce zagrożone spadkiem. Zagłębie z 21 punktami jest na razie dość bezpieczne.

1
Bramka: Moneta (63.) Skład: Hrdlicka - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Kowalczyk - Surma, Urbańczyk - Przybecki, Nowak (82. Lipski), Moneta - Arak (Niezgoda 70.)
Bramka: Tosik (74.) Skład: Polacek - Tosik, Kubicki, Guldan, Dziwniel - Piątek, Rakowski - Woźniak, Starzyński (90. Madera), Janoszka (66. Mazek) - Nespor (64. Buksa)