Ekstraklasa. Lechia wykorzystała potknięcia Jagiellonii i Legii. Zwycięstwo w derbach! [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Gdańszczanie wrócili na trzecie miejsce w tabeli. Mają trzy punkty straty do Jagiellonii i dwa do Legii. Arka przegrywa kolejny mecz z rzędu i zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Koniec! Lechia pokonała Arkę w Derbach Trójmiasta!

Koniec! Wisła pokonała Zagłębie 1:0. Drużyna z Krakowa jest na piątym miejscu w tabeli. Ma 12 punktów straty do lidera. Po podziale byłoby już tylko sześć.

Kibice Lechii powoli świętują.

Sędzia doliczył 4 minuty!

Zabrakło Arce zawodnika zamykającego akcję po lewej stronie. Kuciak od bramki.

• 88. min.

Arka już nie kalkuluje. Wykorzystuje każdą okazję, aby wstrzelić piłkę w okolice szesnastki Lechii.

• 85. min.

Za mocne dośrodkowanie z wolnego.

• 84. min.

Ofensywa Lechii dała chwilę odetchnąć obrońcom. Był rzut rożny. Arka się obroniła i już jest na połowie gospodarzy.

• 82. min.

Kuciak złapał piłkę po wrzutce z lewej strony, po czym skradł kilka cennych sekund.

• 80. min.

Arka zaczyna radzić sobie coraz śmielej. Goście poczuli, że w tych derbach mogą coś jeszcze ugrać.

• 79. min.

Żółta kartka dla Peszki.

• 77. min.

Drugi z braci Paixao zszedł z boiska. W ataku będzie teraz biegał Kuświk.

• 76. min.

Tak to wygląda:

• 75. min.

Ponad 25 tysięcy widzów na trybunach ogląda Derby Trójmiasta.

• 72. min.

Haraslin zastąpił Flavio. Portugalczyk ma na koncie asystę, ale po za tym niewiele wnosił dzisiaj do gry.

• 71. min.

Fantastyczne uderzenie Austriaka z rzutu wolnego! Kuciak był bez szans.

• GOOOOOOL

70. min.

GOOOOOOOOOL!! ARKA ŁAPIE KONTAKT!

• 69. min.

Będzie świetna szansa dla Arki. Rzut wolny, 18 metrów do bramki. Przy piłce Hofbauer...

• 64. min.

Powinno być 3:0! Marco Paixao zachował się zbyt egoistycznie. Lechia miała przewagę w polu karnym gości dzięki odbiorowi na ich połowie. Portugalczyk zamiast rozegrać akcję z kolegami oddał strzał, który obronił Jałocha.

• 63. min.

Jałocha chciał przeciąć dośrodkowanie Peszki, ale został zaskoczony przez Marcjanika, który zmienił stopą tor lotu piłki! Kuriozalny gol!

• GOOOOOOL

62. min.

Wracamy do Gdańska, bo jest już 2:0!!!!

• 58. min.

Wisła przeważa w spotkaniu z Zagłębiem. Stwarza sytuacje, ale brakuje jej skuteczności. Goście z kolei są bezradni. Jeszcze nie oddali celnego strzału.

• 53. min.

Wawrzyniak ostro potraktował Bozoka i zarobił kartkę. Chyba mały rewanż za sytuację z pierwszej połowy.

• 50. min.

Hofbauer nieźle wrzucił w pole karne z wolnego, ale Kuciakowi udało się przepchnąć w tłumie i wypiąstkować piłkę.

• 48. min.

Widać, że Lechia nie zamierzać zmieniać pomysłu na ten mecz. Wcale się nie dziwimy, bo to w pierwszej połowie działało. Atak pozycyjny i spokojnie poszukiwania okazji.

Rozpoczęła się druga połowa!

• PRZERWA

Dwójka defensywnych pomocników Arki bardzo łatwo staje się czwórką, kiedy za skrzydłowymi Lechii schodzą boczni pomocnicy gości. Sprawia to, że przed polem karnym gdynian jest bardzo mało miejsca i tu kluczowa jest rola Ariela Borysiuka - to na nim spoczywa ciężar rozgrywania z głębi pola, zmiana strony akcji i przyspieszanie gry, kiedy rywale są już ustawieni na własnej połowie - dodaje Januszewski.

• PRZERWA

Lechia przystępowała do tego spotkania jako oczywisty faworyt, choć gra przeciwko drużynie z nowym trenerem na ławce zawsze niesie ze sobą jakieś ryzyko. Arka zaczęła bardzo ambitnie, kilka razy mając stałe fragmenty w okolicy pola karnego. Potem do głosu doszli już gospodarze, którzy w swoim stylu cierpliwie budowali akcje w ataku pozycyjnym, co w końcu przyniosło im bramkę - komentuje mecz Lechia - Arka dla Sport.pl Mateusz Januszewski z EkstraStats.

• 45. min.

Przerwa. Lechia kontroluje mecz, a co najważniejsze prowadzi 1:0. Arka miała dwie okazje na początku spotkania, więc w drugiej połowie na pewno będzie groźna.

• 45. min.

Sędzia doliczył minutę.

• 43. min.

Dośrodkowanie Wolskiego z rzutu wolnego wyłapane przez Jałochę. Stały fragment gry wywalczył Peszko.

• 40. min.

Arka nie może przebić się na połowę Lechii.

• 36. min.

Dwójkowa akcja Krasicia z Peszką! Strzał tego pierwszego jednak niecelny.

• 34. min.

Żółta kartka dla kapitana Arki.

• 33. min.

Wawrzyniak sfaulowany, a potem jeszcze brzydko potraktowany przez Bozoka, który go nadepnął.

• 28. min.

Fantastyczne dośrodkowanie Flavio do brata, który "strzałem" kolanem pokonał Jałochę!

• GOOOOOOL

27. min.

GOOOOOOOOOOOOL! Lechia na prowadzeniu!

false
  • 25. min.

Sprytny pomysł Wolskiego! Dogranie przed pole karne do niepilnowanego Borysiuka! Pomocnik nieczysto trafił w piłkę, ale ta po drodze odbiła się od nóg obrońców, zmieniła kierunek lotu i o mały włos nie wpadła do bramki! Jałocha popisał się znakomitym refleksem.

• 24. min.

Lechia zamknęła Arkę w polu arnym. Formella nieprzepisowo zatrzymywał Stolarskiego przy linii końcowej boiska. Sędzia odgwizdał rzut wolny.

• 22. min.

Marco Paixao miał idealna szansę na gola. Peszko doskonale dośrodkował, a Portugalczyk wyprzedził dwójkę obrońców i oddał strzał głową. Pomylił się o kilka centymetrów.

• 20. min.

Zagotowało się na boisku. Paixao i Jałocha mocno się posprzeczali. Niecenzuralne słowa poszły w ruch.

• 14. min.

Wolski sfaulowany w środku boiska. Łukasiewicz sprytnie stanął na drodze pomocnika Lechii.

• 12. min.

Dużo twardej walki w środku pola. Arce takie pojedynki się wyraźnie podobają. Są w nich skuteczniejsi.

• 9. min.

I jeszcze strzał Borysiuka! Nad bramką.

• 8. min.

W odpowiedzi rajd Peszki! Piłka już w rękach bramkarza.

• 7. min.

Zamieszanie w polu karnym Lechii! Centymetrów zabrakło gościom do wielkiego szczęścia! Formella przyjął piłkę i oddał techniczny strzał! Poprzeczka!

• 5. min.

Niecelny strzał Sławka Peszki, który wraca do gry po czterech meczach zawieszenia.

• 3. min.

Polecamy w wolnej chwili rozmowę z nowym trenerem Arki - Leszkiem Ojrzyńskim.

Ekstraklasa. Leszek Ojrzyński: Człowiek nie żyje dla medali

- Powiedziałem niedawno, że jak wygramy Puchar Polski, to oddam złoty medal Grzegorzowi Nicińskiemu. I swoje słowa podtrzymuję. Puchary i medale nie są najważniejsze. Ważniejsze jest to, co nosisz w sercu - mówi w rozmowie ze Sport.pl Leszek Ojrzyński, nowy trener Arki Gdynia.

• 2. min.

Lechia od razu stara się narzucić swój styl gry.

• 1. min.

Grają!

• Będziemy też zaglądać do Krakowa, gdzie Wisła gra z Zagłębiem.

• Lechia podejmuje w Gdańsku Arkę. Gospodarze chcą wykorzystać potknięcia Jagiellonii i Legii, awansować na trzecie miejsce i zmniejszyć straty do ścisłej czołówki.