Ekstraklasa. Niesamowity mecz i zwroty akcji w Lubinie. Jagiellonia lepsza od Zagłębia [ZAPIS RELACJI]

3 : 4
Terminarz

• piątek, 07 kwietnia 2017
  • Trudno będzie dzisiaj usnąć po takiej dawce emocji! Spróbujmy jednak! Do zobaczenia!

• Jagiellonia umocniła się na prowadzeniu w lidze. Zespół Michała Probierza na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej ma cztery punkty więcej od Legii, która w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Lechem.

• Niesamowite zwroty akcji, ładne gole, po prostu Ekstraklasa w najlepszym wydaniu :)

• Ależ to było widowisko! Prowadzenie Zagłębia, remis, prowadzenie Jagiellonii, remis, prowadzenie Zagłębia, remis i wreszcie decydujący cios Novikovasa.

• 90. min. + 4

Koniec meczu! Jagiellonia z kompletem punktów!

• 90. min. + 3

Sheridan trafił w słupek, piłka spadła pod nogi Chomczenowskiego, podanie do Sheridana, a ten przytomnie wycofał piłkę do Novikovasa, który z bliska nie dał szans Polackowi! CO ZA MECZ!

• 90. min. + 2

GOL DLA JAGIELLONII! 4:3! CO ZA ZWROT!

• 90. min. + 1

Cztery minuty doliczone.

Szanujemy :D

• 89. min.

Adrian Rakowski w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• 88. min.

Złe uderzenie z dystansu Piątka.

• 86. min.

Kamil Mazek za Łukasza Janoszkę.

• 85. min.

Jagiellonia szuka szansy na zwycięstwo. Teraz niedokładnie dośrodkowywał Tomasik.

• 82. min.

Novikovas za Frankowskiego.

• 80. min.

Taaak, Polacka wyraźnie faulował Guti. Kolejna wtopa sędziego w tym meczu.

• 79. min.

Z rzutu wolnego z lewej strony dośrodkował Tomasik, z piłką minął się Polacek, a z bliska, do pustej bramki skierował ją Runje. Tym razem trudno jednak winić bramkarza Zagłębia, bo niemal na pewno był on faulowany przy wyjściu z bramki.

• 78. min.

Ivan Runje na 3:3! Co tu się wyprawia?!

• 76. min.

Cudowne dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z lewej strony boiska. No nie mógł, po prostu nie mógł tego nie wykorzystać Janoszka, który Kelemena pokonał uderzeniem głową z bliska.

• 75. min.

Janoszka na 3:2! Co za mecz!

• 74. min.

Kartka dla Gutiego.

• 72. min.

Niedokładne dośrodkowanie Chomczenowskiego. Jagiellonia złapała jednak oddech i zaczęła wreszcie zagrażać bramce Polacka.

• 69. min.

Blisko strzelenia gola był Sheridan! Irlandczyk wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu Tomasika, ale uderzył minimalnie niecelnie!

• 66. min.

Niezła próba prostopadłego podania w wykonaniu Starzyńskiego, ale nie zdążył do piłki Janoszka.

• 65. min.

Chomczenkowskyj w miejsce Szymańskiego, czyli pierwsza zmiana w Jagiellonii.

• 64. min.

Wyraźna przewaga Zagłębia, Jagiellonia ukarana za zbyt szybkie wycofanie się na własną połowę.

• 62. min.

Co za wejście Nespora! Czech znalazł się w sytuacji sam na sam z Kelemenem, jednak uderzył wprost w bramkarza Jagiellonii. Piłka szczęśliwie spadła jednak pod nogi Piątka, który doprowadził z bliska do wyrównania!

• 61. min.

Łukasz Piątek na 2:2!

• 61. min.

Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Martin Nespor za Krzysztofa Janusa.

• 58. min.
  • 56. min.

Starzyński na głowę Woźniaka, ale napastnikowi Zagłębia zabrakło dokładności przy strzale.

• 55. min.

Cernych faulował Janusa. Niezła okazja do dośrodkowania w pole karne.

• 52. min.

Kolejna akcja Jagiellonii, tym razem nad bramką uderzał Cernych.

• 51. min.

Szybka kontra Jagiellonii zakończona błędem technicznym i stratą Sheridana.

• 49. min.

Próba prostopadłego podania w wykonaniu Janoszki nieudana. Piłka w rękach Kelemena.

• 47. min.

Dośrodkowanie Starzyńskiego, ale też dobra interwencja obrony Jagiellonii.

Efektowna próba uderzenia przewrotką w wykonaniu Woźniaka. Rzut rożny dla Zagłębia.

Początek drugiej połowy. Obie drużyny bez zmian w składach.

• 45. min. + 1

Przerwa. Wyjątkowo emocjonująca końcówka dobrego meczu. Widzimy się za kwadrans.

Jeszcze kartka dla Todorovskiego za dyskusje.

Ależ kontrowersja! Z dystansu huknął Woźniak, piłkę przed siebie odbił Kelemen. Dopadł do niej Janoszka, a przy próbie minięcia bramkarza Jagiellonii został przez niego powalony w polu karnym! Jedenastka? Nie! Sędzia nie przerwał gry. Upiekło się gościom.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 45. min.

Kolejne dośrodkowanie i kolejny faul w ataku Jagiellonii.

• 45. min.

Strzał Cernycha zablokowany, rzut rożny dla gości.

• 43. min.

Doskonała interwencja Kelemena ratuje Jagiellonię! Z prawej strony dośrodkował Todorovski, głową strzelał Woźniak, ale bramkarz Jagiellonii nie dał się zaskoczyć!

• 42. min.

Dośrodkowanie w pole karne, ale nic z tego nie wyszło, bo faul w ataku popełnił Tomasik.

• 41. min.

Rzut rożny dla Jagiellonii.

• 38. min.

Po nudniejszym okresie gry jedna akcja Jagiellonii wstrząsnęła Zagłębiem. Błąd obrony, faul Polacka w polu karnym i chwilę później goście wychodzą na prowadzenie!

• 38. min.

Sheridan na 2:1 dla Jagiellonii!

• 36. min.

Rzut karny dla Jagiellonii!

• 32. min.

Ładna akcja Zagłębia. Z prawej strony zagrał Janus, piłka spadła pod nogi Piątka na 16. metrze przed bramką Jagiellonii. Zawodnik gospodarzy zdecydował się na strzał, ale ten skutecznie odbił Kelemen.

• 30. min.

Błąd Jończego! Do beznadziejnego podania młodego obrońcy dopadł Romańczuk, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Guldan.

• 29. min.

Kartka dla Starzyńskiego za faul na Góralskim.

• 27. min.

Długie zagranie Tomasika z rzutu wolnego, Cernych wygrał główkę w polu karnym, ale jego zgranie celne jednak nie było.

• 24. min.

W ostatnich sekundach dużo walki w środku pola. Faulowany tu nawet Sheridan, który wspomagał kolegów w rozegraniu.

• 21. min.

I odnośnie Sheridana ;)

• 20. min.

Jeszcze odnośnie gola dla gospodarzy.

• 17. min.

Z linii pola karnego uderzał Cernych, a jego strzał przed siebie odbił Polacek. Do piłki dopadł Sheridan, który z woleja uderzył w górny róg bramki i doprowadził do wyrównania. Co za start tego spotkania!

• 17. min.

Sheridan doprowadza do wyrównania, co za odpowiedź!

• 15. min.

Janus doskonałym podaniem uruchomił Woźniaka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Kelemenowi. Jest jedno ale... napastnik Zagłębia był na wyraźnym spalonym. Trudno uwierzyć w to, że liniowy tego nie zauważył.

• 15. min.

Arkadiusz Woźniak daje prowadzenie Zagłębiu!

• 13. min.

Niezłe dośrodkowanie w pole karne Zagłębia z prawej strony, jednak Runje nie doszedł do strzału, bo skutecznie interweniowała obrona gospodarzy.

• 10. min.

Raz jeszcze z dystansu szczęścia spróbował Frankowski, ale ponownie uderzył bardzo niecelnie.

• 9. min.
  • 7. min.

Doskonała okazja dla Jagiellonii. Dalekie zagranie w pole karne, w dobrej sytuacji znalazł się Sheridan, ale uderzył obok bramki Polacka.

• 5. min.

Nieprzygotowane, niecelne uderzenie Frankowskiego z dystansu.

• 3. min.

W Zagłębiu, na środku obrony debiutuje dzisiaj 19-letni Dominik Jończy.

• 1. min.

Gramy!

• Jagiellonia od 256 minut nie straciła gola. Zagłębie wygrało raptem raz w ostatnich sześciu spotkaniach. Kto dziś będzie lepszy?

• Obie drużyny wychodzą na murawę, za chwilę przywitanie zespołów i gramy.

• Gospodarze będą chcieli dziś przerwać złą passę trzech meczów bez wygranej. Drużyna Piotra Stokowca w ostatnim czasie zremisowała z Cracovią (1:1) oraz przegrała po 0:1 z Ruchem Chorzów oraz Lechią Gdańsk.

• I jeszcze sytuacja w tabeli. Jagiellonia, jako się rzekło, pierwsza z 52 punktami na koncie. Zagłębie Lubin jest piąte, a do tej pory zgromadziło 38 punktów.

• Jagiellonia w Lubinie zagra potężnie osłabiona. Lider ekstraklasy zagra bez Konstantina Wassiljewa - najefektywniejszego piłkarza ligi - który doznał kontuzji w ostatnim meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

• Skład Jagiellonii: Kelemen - Grzyb, Runje, Guti, Tomasik - Frankowski, Romańczuk, Góralski, Cernych - Szymański - Sheridan.

• Skład Zagłębia: Polacek - Todorovski, Jończy, Guldan, Cotra - Piątek, Tosik - Janus, Starzyński, Janoszka - Woźniak.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z drugiego piątkowego spotkania LOTTO Ekstraklasy, w którym Zagłębie Lubin podejmie lidera - Jagiellonię Białystok.

4
Bramki: Woźniak (15.), Piątek (61.), Janoszka (75.) Kartki: Starzyński, Polacek, Todorowski - żółta Skład: Polacek - Todorowski, Jończy, Guldan, Cotra - Piątek, Tosik - Janus (61. Nespor), Starzyński (89. Rakowski), Janoszka (85. Mazek) - Woźniak
Bramki: Sheridan (17., 38. - karny), Runje (78.), Novikovas (90.) Kartki: Guti - żółta Skład: Kelemen - Grzyb, Runje, Guti, Tomasik - Romanczuk, Góralski, Frankowski (82. Novikovas), Szymański (65. Chomczenowśkyj) - Cernych - Sheridan