Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin. Drużyna Piotra Nowaka przerwała serię trzech porażek [ZAPIS RELACJI]

1 : 0
Terminarz

• niedziela, 02 kwietnia 2017

Koniec meczu! Lechia Gdańsk przerywa serię trzech porażek i wraca na zwycięski szlak. Walka o mistrzostwo Polski będzie szalenie ciekawa!

Lechia już nie wypuści tego zwycięstwa. Zagłębie wygląda na pogodzone z porażką.

• 87. min.

Poprzeczka ratuje Zagłębie po kolejnym atomowym uderzeniu Ariela Borysiuka!

• PILNE

84. min.

Ariel Borysiuk! Mocny strzał z dystansu i tylko doskonała interwencja Polacka utrzymuje Zagłębie w grze.

• 78. min.

Lechia oddała piłkę gościom z Lubina. Drużyna Piotra Nowaka pilnuje jednobramkowego prowadzenia.

• 70. min.

Druga połowa, swoim poziomem, nie zbliża się nawet do pierwszej części gry.

• 63. min.

Stolarski podłączył do akcji ofensywnej i próbował z prawego skrzydła zejść w pole karne. W ostatniej chwili powstrzymał go Dziwniel.

• 55. min.

Janoszka dostał świetną piłkę z drugiej linii, ale przegrał pojedynek z Dusanem Kuciakiem. Słowak uratował Lechię.

• 49. min.

Piłkarze Lechii i Zagłębia spokojnie weszli w drugą część gry.

Czas na drugą połowę!

• Pierwsza połowa pokazała, że zespół Piotra Nowaka wyciągnął wnioski z trzech porażek z rzędu. W spotkaniu z Zagłębiem gdańszczanie prezentują się bardzo dobrze.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy w Gdańsku! Lechia zasłużenie prowadzi z Zagłębiem.

• 43. min.

I jeszcze jedna próba Wolskiego z dystansu! Polacek odbił piłkę pod nogi Milosa Krasica, ale Serb był na spalonym.

• 38. min.

Okres lepszej gry Zagłębia Lubin, ale Lechia mądrze broni dostępu do własnej bramki.

• 31. min.

Nie ma wątpliwości, pan rozgrywający.

• 27. min.

Rafał Wolski pięknie rozprowadził akcję na lewe skrzydło do Lukasa Haraslina, a Słowak dograł piłkę wprost w na głowę Paixao. Piękna akcja Lechii Gdańsk!

• GOOOOOOL

27. min.

Lechia Gdańsk na prowadzeniu! Marco Paixao!

• 22. min.

Lechia cierpliwie buduje kolejne ataki.

• PILNE

19. min.

Pierwsza groźna akcja gości. Filip Starzyński wbiegł w pole karne i sprytnym strzałem próbował pokonać Dusana Kuciaka. Słowak w ostatniej chwili odbił piłkę na rzut rożny.

• PILNE

15. min.

Celny strzał z dystansu Wolskiego i znów skuteczna interwencja bramkarza Zagłębia!

• 11. min.

Szybkie i intensywne spotkanie w Gdańsku. Gospodarze cały czas w ataku.

• 6. min.

Lechia przejęła inicjatywę. Zagłębie skupione na rozbijaniu ataków gdańszczan.

• 2. min.

Mocne otwarcie gospodarzy! Rafał Wolski uderzył z dystansu na bramkę Zabłębia, ale gola nie ma. Świetna interwencja Martina Polacka.

• 1. min.

GRAMY!

• Piłkarze są już na murawie. Oficjalne powitanie za nami, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka.

• Drużyna Piotra Nowaka przegrała trzy ostatnie mecze w ekstraklasie, ale marzeń o mistrzostwie nie chce odkładać na kolejny sezon. Przerwa reprezentacyjna miała pomóc piłkarzom zastanowić się nad swoją postawą. Udało się? Przekonamy się już za 90 minut.

• Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa swoje mecze wygrały, Lech Poznań zremisował. A jak swoim rywalom w walce o mistrzostwo Polski odpowie Lechia Gdańsk? Zapraszamy na naszą relację!

0
Bramki: M.Paixao (27.) Kartki: Kuświk - żółta Skład: Kuciak - Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Borysiuk - Haraslin (59. Nunes), Krasić, Wolski, F.Paixao (88. Sławczew) - M.Paixao (80. Kuświk)
Kartki: Guldan, Kubicki - żółta Skład: Polacek - Todorowski, Guldan, Tosik, Dziwniel - Piątek, Kubicki (80. Żyra) - Janus (69. Vlasko), Starzyński, Jagiełło (46. Janoszka) - Woźniak