Jagiellonia Białystok wygrała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza i jest liderem! Sport.pl - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

1 : 0
Terminarz

• niedziela, 02 kwietnia 2017
  • Jagiellonia długo męczyła się z zespołem z Niecieczy, ale zgarnęła komplet punktów, który pozwolił jej awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Drużyna Michała Probierza ma jeden punkt więcej od Legii Warszawa. Walka o mistrzostwo trwa!

• 90. min. + 3

KONIEC MECZU!

Sędzia doliczył do drugiej połowy trzy minuty.

• 87. min.

Brzydki faul Romana Gergela na Jacku Góralskim. Żółta kartka.

• 83. min.

Jest odpowiedź gości, ale znów świetnie broni Marian Kelemen.

• GOOOOOOL

79. min.

Cillian Sheridan mocno, w środek bramki i Jagiellonia prowadzi!

• PILNE

78. min.

Rzut karny dla Jagiellonii Białystok! Piotr Tomasik faulowany przez Sebastiana Ziajkę.

• 71. min.

Defensywa drużyny Marcina Węglewskiego w coraz większych opałach. Michał Probierz cały czas zachęca swój zespół do ataku.

• 66. min.

Tomasik pokazał, że potrafi groźnie dośrodkować z rzutu rożnego. Zagrożenie było, ale na gole cały czas czekamy.

• 60. min.

Goście w końcu zbliżyli się pod bramkę Mariana Kelemena. Na lewym skrzydle piłkę dostał Samuel Stefanik i nie trafił w bramkę.

• 54. min.

Cillian Sheridan powalczył o piłkę przed polem karnym Krzysztofa Pilarza, ale dobrej szansy na gola nie zamienił Cernych.

• 53. min.

Jagiellonia od początku drugiej połowy mocno ruszyła na defensywę Termaliki.

• 48. min.

Ładne podanie Cernycha do wychodzącego na czystą pozycję Frankowskiego, ale skuteczna interwencja Krzysztofa Pilarza uratowała gości.

Czas na drugą połowę!

• Przewaga w pierwszych 45. minutach była po stronie gospodarzy, ale od momentu zejścia z boiska Konstantina Vassiljeva gra drużyny Michała Probierza nie wygląda już tak dobrze.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy w Białymstoku.

• 43. min.

Goście z Niecieczy uspokoili swoją grę w defensywie, napór Jagiellonii zelżał.

• 41. min.

Fiodor Cernych ładnie pokazał się na lewym skrzydle, dośrodkowanie Litwina wybił z pola karnego Kornel Osyra.

• 36. min.

Okres ostrej gry w Białymstoku. Trzy żółte kartki w 4 minuty. Dwie dla zawodników Jagiellonii (Góralski, Grzyb) i jedna dla piłkarza Termaliki (Guba).

• 29. min.

Gutkovskis blisko gola, ale piłka przeleciała obok słupka po akcji lewym skrzydłem.

• Jest zmiana. Z boiska schodzi Vassiliev. Pojawia się na nim Taras Romanczuk

• 21. min.

Bardzo zły jest Michał Probierz! Z boiska będzie musiał zejść Konstantin Vassiliev. Estończyk ma problem z mięśniem.

• 17. min.

Kolejna doskonała sytuacja Jagiellonii! Sheridan wycofał piłkę na skraj pola karnego, ale Vassiliev nie był w stanie trafić obok Pilarza.

• 14. min.

Ależ akcja Jagiellonii!!! Gordon miał dużo miejsca, dośrodkował, ale Sheridan nie trafił do bramki! Idealna sytuacja.

• 12. min.

Termalica ma olbrzymie problemy z Jagiellonią. W obronie kompletnie nie radzi sobie Ziajka.

• 12. min.

Znakomita akcja Cernycha, który mijał rywali jak tyczy. Zawodnik zagrał do Vassiljeva, ale ten nie zdołał oddać strzału. Po chwili strzela Tomaaaasik! Także obok bramki.

• 9. min.

Rzut wolny dla Niecieczy! Gergel strzela jednak nad bramką.

• 9. min.

Jak blisko gola była Jagiellonia! Przed szansą był Guti. Strzał głową minął jednak bramkę Pilarza

• 7. min.

Po lewej stronie boiska faulowany był Czernych. Jagiellonia ma rzut wolny, do piłki podchodzi Vassiliev i... Jagiellonia ma rzut rożny

• 4. min.

Bardzo długa akcja Jagiellonii Białystok kończy się strzałem Rafała Grzyba z 25 metrów.

Prosto w ręce Pilarza

• 3. min.

Sheridan ładnie zgrał piłkę do Vassilieva i Jagiellonia była blisko dośrodkowania w pole karne. Sytuacje wyjaśnił jednak Putiwcew, który wykonał idealny wslizg

• 1. min.

Rozpoczynamy spotkanie! Połowa stadionu jest już w cieniu, na drugiej połowie - pełne słońce

• Sędzią tego spotkania jest Jarosław Przybył. Piłkarze są już na murawie

• W składzie Jagiellonii nie ma Łukasza Burligi, który w poprzednim meczu obejrzał czerwoną kartkę.

• Sporą sensacją była informacja o zwolnieniu Czesława Michniewicza z funkcji trenera drużyny z Niecieczy.

• Obie drużyny straciły punkty w poprzedniej kolejce. Jagiellonia bezbramkowo zremisowała z Pogonią Szczecin, a Termalica 1:2 uległa Śląskowi Wrocław

• O godzinie 15.30 początek pierwszego niedzielnego meczu polskiej Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok podejmuje u siebie zespół z Niecieczy.

0
Bramki: Sheridan (79. - karny) Kartki: Grzyb, Góralski, Frankowski, Romanczuk, Runje - żółta Skład: Kelemen - Gordon, Runje, Guti, Tomasik - Grzyb (62. Chomczenowskyj), Góralski - Frankowski, Vassiljev (25. Romanczuk), Cernych - Sheridan
Kartki: Guba, Gergel - żółta Skład: Pilarz - Ziajka (87. Kowal), Osyra, Putiwcew, Guilherme - Babiarz, Kupczak - Gergel, Stefanik (80. Misak), Guba (69. Fryc) - Gutkovskis