Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk. Lechia straciła prowadzenie w 95. minucie! - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 17 lutego 2017
  • KONIEC

Termalica Nieciecza zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1 w meczu 22. kolejki Ekstraklasy. Zawiodła pierwsza połowa, ale emocje w drugiej wynagrodziły nam ich brak w pierwszych 45 minutach. W 73. minucie wynik spotkania otworzył Sławomir Peszko, a wyrównujący gol dla Termaliki padł już w doliczonym czasie gry - rzut karny na bramkę zamienił Vladislavs Gutkovskis.

• 90. min. + 5

Koniec!

Gutkovskis uderzył płasko przy samym słupku. Kuciak wyczuł napastnika, ale nie zdołał sięgnąć piłki!

• GOOOOOOL

90. min. + 5

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Termalica ratuje punkt w 5. minucie doliczonego czasu gry!

• PILNE

90. min. + 4

Rzut karny dla Termaliki! Maloca zagrał ręką w szesnastce!

• 90. min. + 3

Jeszcze rzut wolny dla Termaliki, to będzie chyba ostatnia szansa. Dośrodkowanie i wyjaśniają sytuację defensorzy Lechii.

• 89. min.

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 86. min.

Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• 82. min.

Boisko opuścił strzelec bramki Sławomir Peszko. Zmienił go Grzegorz Kuświk.

• 80. min.

Po straconej bramce z piłkarzy Termaliki jakby zeszło powietrze. Lechia stara się utrzymywać długo przy piłce, kraść pozostajęce do końcowego gwizdka minuty.

• 77. min.

Zmiany dokonuje również Lechia: Michał Mak zastąpił na placu gry Stolarskiego.

• 76. min.

Zmiana w Termalice: Nowak w miejsce Guby.

• 73. min.

Z przebiegu gry Lechia może i na tę bramkę nie zasługiwała, ale taki jest futbol - nieprzewidywalny. Czy Termalica zdoła jeszcze odpowiedzieć?

• 70. min.

Bliżej bramki byli gospodarze, ale wystarczył jeden kontratak i to gdańszczanie cieszą się z gola. Peszko ruszył błyskawicznie do piłki zagranej z głębi pola, minął w polu karnym rywala i uderzeniem w kierunku długiego słupka umieścił futbolówkę w siatce.

• GOOOOOOL

69. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lechia Gdańsk prowadzi!

• 66. min.

Druga połowa należy do Termaliki. Brakuje tylko kropki nad i w postaci gola.

• 62. min.

Jovanović! Jak to nie wpadło?! Był tylko on i Kuciak, pomocnik Termaliki mógł zapytać bramkarza, w który róg strzelić, ale Słowak na pytania nie czekał i fantastycznie obronił uderzenie Jovanovicia.

• 59. min.

Przed strzałem Flavio świetną sytuację na otworzenie wyniku meczu mieli gospodarze, ale Osyra w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Kuciakiem.

• 58. min.

Sytuacyjna piłka, strzał trafia w stojącego na piątym metrze Flavio, ten przyjmuje futbolówkę i ma przed sobą tylko Pilarza. Broni kapitalnie golkiper Termaliki!

• 55. min.

Ogromne problemy Lechii Gdańsk w drugiej połowie. Termalica coraz groźniejsza.

• 52. min.

Dobry fragment gry w wykonaniu Termaliki. Musiał wyciągnąć się jak struna Kuciak, żeby przenieść piłkę nad poprzeczką.

• 49. min.

Prostopadłym podaniem uruchomiony Peszko, strzał z ostrego kąta i słupek ratuje gospodarzy!

Zaczęła się druga połowa.

• PRZERWA

W rozmowie z telewizją Canal+ Jakub Wawrzyniak przyznał, że faulował Gubę, a Termalica powinna otrzymać rzut karny. No cóż, sędzia Paweł Raczkowski uznał inaczej.

• PRZERWA

Po 45 minutach Termalica remisuje z Lechią 0:0. Bezbarwna pierwsza połowa, o której ciężko napisać coś pozytywnego. Jedno jest pewne, gorzej już nie będzie, więc z nadzieją na lepsze czasy czekamy na drugą część spotkania.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 44. min.

Uraz Rafała Wolskiego, który opuszcza na chwilę boisko. Do końca pierwszej połowy gdańszczanie będą grali w osłabieniu.

• 41. min.

Tak wyglądało starcie Guby z Wawrzyniakiem. Sami oceńcie, czy gospodarze na jedenastkę zasłużyli.

• 38. min.

Obraz gry z biegiem czasu niestety nie ulega zmianie. Wielkie widowisko to nie jest i na pewno nie tak wyobrażamy sobie grę lidera Ekstraklasy i jednego z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego.

• 34. min.

Lechia się meczy. W ataku pozycyjnym nie zachwyca, a skruszenie muru, jaki postawili w defensywie piłkarze Termaliki, przekracza na razie możliwości gdańszczan.

• 31. min.

Decyzja skandaliczna, zgadzamy się.

• 28. min.

Spóźniony wślizg Nunesa, faul i żółta kartka dla piłkarza Lechii.

• PILNE

25. min.

Guba wziął na obieg Wawrzyniaka, wszedł z piłką w szesnastkę i został wycięty równo z trawą przez byłego zawodnika warszawskiej Legii. Gwizdek arbitra milczy i nic nie robi sobie z protestów Guby. Duży błąd, powtórki tylko potwierdziły to, co już wcześniej było widać jak na dłoni - powinien być rzut karny dla Termaliki!

• 22. min.

Flavio z najbliższej odległości główkuje prosto w bramkarza. Napastnik Lechii był na pozycji spalonej, ale nie dostrzegł tego sędzia liniowy.

• 19. min.

Blisko 75 procent posiadania piłki po stronie Lechii. Gdańszczanie zdecydowanie przeważają, ale póki co nie ma to wpływu na rezultat.

• 16. min.

Jeśli sugerować się statystykami, Termalica tego meczu nie powinna wygrać.

• 13. min.

Rafał Wolski zwiódł dryblingiem rywala, zrobił sobie trochę miejsca przed polem karnym i strzelił prosto w Pilarza.

• 11. min.

Ależ akcja gdańszczan. Peszko uciekł rywalom na lewym skrzydle i spod linii końcowej dograł na piąty metr do wbiegającego Paixao. Ten nabiegł na piłkę odrobinę nie w tempo i uderzył obok bramki.

• 9. min.

Piłkarski bilard w szesnastce Lechii, w końcu strzela Misak, ale obok słupka.

• 7. min.

Bardzo wysoki pressing Lechii przynosi efekty. Termalica nie potrafi wyprowadzić dobrze piłki ze swojej połowy.

• 5. min.

Wawrzyniak zagrał długą piłkę za linię obrony do Flavio, odrobinę za mocno, bo nie zdołał do niej dobiec Portugalczyk.

• 3. min.

Pierwsza świetna akcja Lechii, miękkie podanie z lewego skrzydła w pole karne, przebitka i główkuje Haraslin. Na linii refleksem popisał się Pilarz.

• 1. min.

Gramy!

• Wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Termalica: Pilarz - Fryc, Szarek, Osyra, Guilherme - Kupczak, Babiarz, Jovanović - Misak, Guba - Gutkovskis

Lechia: Kuciak - Stolarski, Wojtkowiak, Maloca, Wawrzyniak - Haraslin, Nunes, Wolski, Peszko - F. Paixao, M. Paixao

• O godz. 20.30 rozpocznie się drugi piątkowy mecz 22. kolejki Ekstraklasy. Piąta w ligowej tabeli Termalica Nieciecza podejmie lidera Lechię Gdańsk.