Zagłębie Lubin - Lech Poznań. Rozpędzony Kolejorz pewnie wygrywa w Lubinie - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 25 listopada 2016
  • KONIEC

Lech Poznań bez najmniejszego problemu pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:0 w meczu 17. kolejki Ekstraklasy. To czwarte ligowe zwycięstwo Kolejorza z rzędu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

• 90. min. + 3

Koniec meczu!

Paweł Gil dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• 87. min.

Z boiska w końcówce wieje nudą. Zagłębie niby próbuje jeszcze strzelić bramkę honorową, ale świadomość, że losy spotkania już są przesądzone, nie pomaga Miedziowym.

• 84. min.

Możemy już chyba bezpiecznie założyć, że Lech to spotkanie wygra. Kolejorz awansuje na 4. miejsce w tabeli i do co najmniej niedzieli tę pozycję utrzyma. Aby nie spaść na 5. lokatę, poznaniacy muszą liczyć na potknięcie Legii w meczu ze Śląskiem.

• 81. min.

Forenc minął się z dośrodkowaną przed bramkę piłką, ale na jego szczęście żaden z zawodników Lecha nie zamknął akcji na dalszym słupku.

• 78. min.

Putnocky broni strzał Janusa z jedenastu metrów!

• 77. min.

Bednarek fauluje w polu karnym. Jedenastka dla Zagłębia!

• 74. min.

Zmiana w Lechu: schodzi strzelec trzeciej bramki, Kownacki. Zastępuje go Marcin Robak. W Zagłębiu również rotacja: Janus za Woźniaka.

• 71. min.

Żółta kartka dla Janoszki za dyskusję z arbitrem.

• 69. min.

Nie mają szczęścia dzisiaj gospodarze. Najpierw strzelał Nespor, a potem Kubicki. W obu przypadkach świetnymi interwencjami popisał się Putnocky.

• 66. min.

Forenc z najwyższym trudem broni potężny strzał Gajosa.

• 63. min.

Zmiany w obu zespołach: Tetteh za Majewskiego w Lechu i Buksa za Papadopulosa.

• 61. min.

Do dośrodkowanej przez Majewskiego piłki dopada Trałka. Strzela głową, wpuszczając piłkę w kozioł. Dobrze do boku paruje Forenc.

• 59. min.

Kolejna szansa przed Papadopulosem i kolejna zmarnowana. Napastnik Miedziowych dostał świetne podanie z prawego skrzydła, ale uderzył prosto w Putnockiego.

• 56. min.

Łukasz Piątek osamotniony przed szesnastką Lecha. Nie chciał wycofywać piłki i zdecydował się na strzał z dystansu - bardzo niecelny.

• 53. min.

Papadopulos po starciu z rywalem przewraca się w polu karnym, ale sędzia Paweł Gil nakazuje grać dalej.

• 50. min.

Ale było blisko! Woźniak podawał z linii końcowej na piąty metr do Papadopulosa, który w stuprocentowej sytuacji nieczysto trafił w futbolówkę i przestrzelił!

• 48. min.

Zagłębie wywalczyło rzut wolny jakieś 20 metrów od bramki. Strzał Jacha nie stworzył jednak większego zagrożenia.

Zaczęła się druga połowa!

• PRZERWA

Po 45 minutach Lech prowadzi w Lubinie z Zagłębiem 3:0, a mógł wyżej, gdyby skuteczniejsi byli Makuszewski i Kownacki. Miedziowi wrócą jeszcze do gry?

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 44. min.

Kownacki marnuje wyśmienitą sytuację i będąc sam na sam z bramkarzem, uderza prosto w Forenca.

• 41. min.

Powinno być 4:0! Centra Kędziory idealnie na głowę Makuszewskiego, a ten strzela minimalnie nad poprzeczką.

• 38. min.

Lech tempa nie forsuje, bo i po co. Zagłębie próbuje grać atakiem pozycyjnym, z którego nic konkretnego wynika.

• 35. min.

Co prawda jest jeszcze za wcześnie, by skreślać gospodarzy, ale sytuacja nie wygląda dla Miedziowych dobrze. Zagłębie zupełnie nie ma pomysłu na grę.

• 32. min.

Ależ mecz Jevticia. Skrzydłowy Lecha dośrodkował w pole karne, gdzie na długim słupku strzałem głową akcję wykończył skutecznie Kownacki.

• GOOOOOOL

31. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lech po raz trzeci.

• 27. min.

Przeważa zdecydowanie Lech. Zagłębie ma problemy z wyjściem z własnego pola karnego.

• 24. min.

Żółta kartka dla Jarosława Kubickiego za faul na Majewskim.

• 21. min.

Przedziwna bramka Jevticia. Nikt nie przeciął dośrodkowania Szwajcara i... piłka wpadła do bramki.

• GOOOOOOL

20. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Lecha.

• 19. min.

Gra wznowiona.

• 16. min.

Przerwa w grze. Na trybunach kibice odpalili race. Czekamy, aż poprawi się widoczność na murawie.

• 13. min.

Znowu na prawej stronie indywidualny rajd zaliczył Jevtić. Dograł przed bramkę, ale żaden z partnerów nie zamknął tej akcji.

• 10. min.

Jevtić urwał się na prawym skrzydle i dośrodkował na piąty metr. Dobrze piłkę wypiąstkował Forenc.

• 7. min.

Pierwsze minuty ze wskazaniem na poznaniaków.

• 4. min.

Strzela Darko Jevtić, a Forenc wybija piłkę pod nogi Arajuuriego. Fin z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki.