Ruch - Lech. Pogrom w Chorzowie. Najlepszy mecz Lecha w sezonie - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

0 : 5
Terminarz

• piątek, 04 listopada 2016
  • KONIEC

Lech Poznań rozgromił na wyjeździe Ruch Chorzów 5:0. Wynik mówi wszystko. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje ze spotkań Ekstraklasy.

• 90. min. + 3

Koniec!

• 90. min. + 2

Kadar próbował zaskoczyć Hrdlickę strzałem z dystansu, ale Słowak był na posterunku.

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 88. min.

Niezgoda zablokowany przez obrońców Lecha. Niepisana jest chyba chorzowianom nawet bramka honorowa.

• 85. min.

Strata Mazka i od razu rusza kontra Lecha. Z lewego skrzydła w pole karne wbiega Pawłowski i strzałem po ziemi w kierunku dalszego słupka pokonuje Hrdlickę.

• GOOOOOOL

84. min.

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Lech prowadzi już 5:0.

• 80. min.

Zmiana w Lechu: Jóźwiak w miejsce Jevticia.

• 80. min.

Pawłowski zakiwał się w polu karnym Ruchu. Jeden, drugi, trzeci zwód, w końcu wokół piłkarza Lecha jest tylu rywali, że ten posłusznie oddaje im piłkę.

• 77. min.

Seria rzutów rożnych dla Lecha. Po strzale Majewskiego piłkę z linii bramkowej głową wybił Moneta.

• 74. min.

Zmiana w Ruchu: Mazek za Ćwielonga.

• 72. min.

Lech kontroluje całkowicie boiskowe wydarzenia. Zapowiada się spokojna, nudna końcówka.

• 69. min.

Zmiany dokonuje Nenad Bjelica: Pawłowski pojawił się na boisku w miejsce Makuszewskiego.

• GOOOOOOL

66. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marcin Robak pewnie wykorzystuje jedenastkę.

• 65. min.

Grodzicki faulował Robaka w polu karnym. Żółta kartka dla stopera Ruchu. Robak na placu gry pojawił się 60 sekund wcześniej, zmieniając Kownackiego.

• 64. min.

Rzut karny dla Lecha!

• 61. min.

Do końca jeszcze około 30 minut, więc na stwierdzenie, że jest już po meczu, chyba za wcześnie. Sytuacja Ruchu jest jednak dramatyczna, a co gorsze dla sympatyków klubu z Chorzowa - nie zapowiada się na to, by miało być lepiej.

• 58. min.

Zabójcza kontra Lecha. Majewski w sytuacji jeden na jeden z Hrdlicką uderzył w kierunku długiego słupka, nie zostawiając bramkarzowi żadnych szans.

• GOOOOOOL

57. min.

GOOOOOOOOOOOL!!! Trzecia bramka dla Lecha.

• 54. min.

Zmiana w Ruchu: Lipski za Surmę.

• 51. min.

Arajuuri wygrywa pojedynek główkowy i kieruje piłkę tuż przy słupku bramki. W ostatniej chwili wybija futbolówkę Konczkowski.

• 48. min.

Konczkowski blokuje strzał Jevticia. Mogło być groźnie, gdyby nie przytomna interwencja obrońcy Ruchu.

Zaczynamy drugą połowę.

• PRZERWA

Lech Poznań prowadzi do przerwy z Ruchem Chorzów 2:0 po trafieniach Jevticia i Kownackiego. Kolejorz był w pierwszej połowie drużyną o klasę lepszą.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 43. min.

Lech naciera i szuka kolejnych goli. Przed chwilą bliski podwyższenia prowadzenia był Darko Jevtić, ale piłka po jego strzale z dystansu minęła bramkę. Kilkanaście sekund wcześniej groźnie też strzelał Makuszewski. Oblężenie.

• 41. min.

Kownacki przebiegł z piłką pół boiska i płaskim strzałem z szesnastego metra pokonał Hrdlickę.

• GOOOOOOL

40. min.

GOOOOOOOOOOOOL!!! Już 2:0 dla Kolejorza.

• 38. min.

Przebojowy rajd Monety lewą flanką. Skrzydłowy dośrodkował do Visnakovsa, a napastnik Ruchu kolejny raz nie trafia w bramkę w korzystnej sytuacji.

• 36. min.

Do wybitej na dziesiąty metr piłki dopada Jevtić i potężnym wolejem umieszcza ją w siatce. Hrdlicka tylko popatrzył bezradnie na kolegów z obrony.

• GOOOOOOL

35. min.

GOOOOOOOOOOL!!! Lech wychodzi na prowadzenie.

• 32. min.

Dośrodkowanie przed bramkę Ruchu i ogromny chaos. Piłka trafia w gąszcz nóg i co chwila zmienia właściciela. W końcu kopanie się po kostkach przerywa niecelnym strzałem Kownacki.

• 29. min.

Żółta kartka dla Bendarka za faul w środku boiska.

• 26. min.

Powinno być 1:0 dla Ruchu, ale z najbliższej odległości w piłkę nie trafił Visnakovs. Złapał się za głowę napastnik chorzowian, złapali i kibice, złapała cała ławka Ruchu.

• 23. min.

Jevtić wywalczył piłkę przed polem karnym i nieco przypadkowo odegrał ją do Kownackiego, który rozwojem sytuacji zdawał się być zaskoczony. Uderzył szybko, niechlujnie i efekt z tego taki, że od bramki rozpocznie grę Hrdlicka.

• 20. min.

Lech dominuje, choć nie przekłada się to jeszcze na wynik. Ruch sporadycznie kontruje, ale próby te są szybko przerywane przez zespół gości.

• 17. min.

Błąd Hrdlicki, który za daleko wyszedł z bramki, Kownacki zagrywa wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z kolegów nie zamyka akcji.

• 15. min.

Zamieszenie w szesnastce chorzowian. Obrońcy Ruchu wybijają piłkę z linii bramkowej!

• 13. min.

Ależ strzał Pawła Oleksego! Obrońca Ruchu zakręcił piłką jak młynkiem do przypraw, ta minęła mur i o centymetry słupek bramki. Było naprawdę bardzo blisko.

• 12. min.

Urbańczyk faulowany jakieś 20 metrów od bramki Lecha. Aż się prosi o bezpośredni strzał z tego rzutu wolnego.

• 10. min.

Ciężar gry przeniósł się teraz do środka pola. Dużo fizycznej walki.

• 8. min.

Pierwszy strzał Ruchu. Dośrodkowanie z prawej strony boiska, do piłki najwyżej wyskakuje Ćwielong i... Nie ma problemów z interwencją Putnocky.

• 6. min.

Lech rozgrywa piłkę na swojej połowie. Ładnie poznaniacy wyszli spod pressingu rywali.

• 4. min.

Jevtić pada w polu karnym Ruchu, ale arbiter nie dyktuje jedenastki. Chyba słusznie, bo z naszej perspektywy nie wyglądało na to, by zawodnik Lecha był faulowany.

• 2. min.

Piłka zgrana na szesnasty metr do Gajosa, a ten uderza z pierwszej piłki. Hrdlicka pewnie broni.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na murawie. Za chwilę zaczynamy.

• Przed nami drugi piątkowy mecz 15. kolejki Ekstraklasy. Ruch podejmuje w Chorzowie poznańskiego Lecha.

5
Skład: Hrdlicka - Konczkowski, Grodzicki, Kowalczyk, Oleksy - Ćwielong, Surma, Urbańczyk, Moneta - Niezgoda, Visnakovs
Lech Poznań
Bramki: Jevtić (37.), Kownacki (41.), Majewski (59.), Robak (67., karny), Pawłowski (86.) Skład: Putnocky - Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar - Gajos, Trałka - Jevtić, Majewski, Makuszewski - Kownacki